Ştiri      Sport
Gol Cristi Bud - ACU Arad - CFR Cluj 0-1 / VIDEO

Cristi Bud a reusit sa aduca victoria pentru CFR Cluj dupa o partida nebuna, care a ajuns in prelungiri, si era sa se termine prin lovituri de la 11 metri. Cristi Bud a finalizat o faza frumoasa si a inscris golul victoriei.

Marian Pana despre calificarea in optimile Cupei Romaniei: "A fost o victorie meritata, dupa un joc greu"

Tehnicianul Universitatii Cluj crede ca victoria de pe teren propriu cu Victoria Branesti a fost meritata si i-a felicitat pe studenti pentru calificare.

Adrian Pit: "Nu ne intereseaza ca CFR Cluj este aproape de retrogradare"

Atacantul Adrian Pit, marcatorul singurului gol pentru U Cluj in victoria cu Victoria Brabesti, a declarata ca meciul cu CFR Cluj este foarte important.

Marian Pana: ''Avem o singura varianta vineri: victoria!''

Managerul echipei Universitatea crede ca derby-ul Clujului, dintre U si CFR, este un meci important pentru oras.

Sorin Cartu despre meciul cu ACU Arad: "Am evitat o mare rusine"

Tehnicianul de la CFR CLuj, Sorin Cartu, s-a bucurat dupa victoria cu divizionara secunda ACU Arad si i-a felicitat pe jucatori pentru ca au evitat o rusine.

LIVE TEXT ACU Arad-CFR Cluj 0-1 (FINAL)

CFR intalneste la Arad in 16-imile Cupei Romaniei formatia de Liga a II-a ACU. Clujenii mizeaza pe o calificare in faza urmatoare a Cupei, dupa inceputul slab din campionat.

Autocarul CFR Cluj este blocat in trafic, iar echipa risca sa nu ajunga la meci

Autocarul clujenilor este blocat in trafic in drum spre Arad, unde echipa are programat de la ora 18.00 un meci in 16-imile Cupei Romaniei.

Echipa de inot de la Liceul de nevazatori din Cluj a castigat 20 de medalii la Slovacia Cup

Echipa de inot de la Liceul de nevazatori din Cluj a castigat 20 de medalii la Slovacia Cup 2010. Echipa a fost formata din 6 elevi si a fost condusa de profesorii Emese Maniu si Lidia Tamas.

Alexandru Deaconu fluiera Derby-ul Clujului

Comisia Centrala a Arbitrilor l-a delegat pe Alexandru Deaconu sa conduca la centru meciul dintre U Cluj si CFR.

LIVE TEXT - U Cluj - Victoria Branesti 1-0 - Gol Pit (FINAL)

U Cluj a dus la Alba Iulia, pentru meciul din Cupa Romaniei cu Victoria Branesti, 18 jucatori.

Rada, Bud, Alcantara si Hora, pedepsiti pentru meciul slab cu Targu Mures: Sunt in lotul cu ACU Arad, din Cupa

Rada, Bud, Alcantara si Hora au fost luati la ochi de Sorinaccio, dupa meciul cu FCM Targu Mures. Antrenorul si-a varsat nervii pe ei in vestiar, iar acum a anuntat ca sunt in lotul cu ACU Arad, din Cupa Romaniei.

Ilie Dumitrescu a demisionat de la Steaua: Renunt din cauza suporterilor care nu ma doresc la echipa

Ilie Dumitrescu si-a dat demisia de la Steaua, dupa ce echipa a remizat luni seara, 1-1, cu Astra.

Biletele la meciul AS Roma-CFR costa 28 de euro, iar la partida Bayern-CFR 30 de euro

Clubul clujean a pus in vanzare bilete pentru meciurile pe care le va disputa in deplasare in cadrul grupei E a Ligii Campionilor.

Meciurile de Cupa ale U Cluj si CFR Cluj nu sunt televizate

Meciurile pe care CFR si U Cluj le disputa in 16-imile Cupei Romaniei nu vor fi televizate.

Avanpremiera marelui derby U Cluj  - CFR Cluj, astazi de la ora 21,00 -  Ora de Sport, la NCN

Avanpremiera marelui derby U Cluj - CFR Cluj, astazi de la ora 21,00 - Ora de Sport, la NCN

Ora de Sport de la NCN va diseca astazi de la ora 21,00 pregatirile pentru derby-ul care va avea loc peste patru zile. Realizatorul Dan Olteanu si producatorul Catalin Condurache ii vor avea ca invitati in platou pe reprezentantii celor doua galerii.

FC Basel defileaza in Cupa Elvetiei. 5-0 cu Mendrisio-Stabio

Adversara CFR Cluj din Liga Campionilor, FC Basel, s-a razbunat in Cupa Elvetiei, pentru infrangerea suferita saptamana trecut, si a castigat ultima partida cu 5-0, calificandu-se in 16-mile competitiei.

Marisca a abandonat in Raliul Aradului: "Ne-ar fi placut sa mergem la Iasi cu sanse pentru titlu!"

Echipajul clujean Bogdan Marisca - Sebastian Itu a trebuit sa abandoneze in Raliul Aradului si, in mare masura, si-a ratat sansa la titlu.

Ionut Iancu, clujeanul care a castigat titlul national la culturism

Clujeanul Ionut Iancu a castigat titlul national la culturism, al 100 de kilograme, in competitia gazduita de Clubul Sportiv Universitar din Targu Mures.

U Jolidon si-a luat adio de la Liga Campionilor! Clujencele au pierdut cu Byasen

U Jolidon a pierdut ultimul meci din turneul de calificare in Liga Campionilor si spune adio competitiei. Clujencele au pierdut ultimele doua meciuri si au ratat obiectivul.

CFR Cluj ingenunchiata in 2 minute de FCM Targu Mures si aruncata in zona retrogradarii - VIDEO

CFR Cluj nu a reusit sa repete meciul bun din partida cu FC Basel si a clacat in fata nou-promovatei FCM Taru Mures. Lucian Munteanu si Mihai Stere au reusit sa inscrie de doua ori, in doua minute.

Gol Mihai Stere - CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-2 / VIDEO

Mihai Stere a inscris pentru FCM Targu Mures un gol de 3 puncte in minutul 85, la numai doua minute dupa ce colegul sau Lucian Munteanu a egalat.

Vezi golul lui Lucian Munteanu - CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-2 / VIDEO

Lucian Munteanu a reusit sa egaleze in minutul 83 pentru FCM Targu Mures. Apararea CFR Cluj a gresit din nou si Nuno Claro a incasat un gol, dupa o faza fixa.

Vezi golul lui Emil Dica - CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-2 / VIDEO

Emil Dica a inscris primul gol in partida dintre CFR Cluj si FCM Targu Mures, in minutul 61. Jucatorul a primit o centrare si a inscris un gol prin alunecare.

Sorin Cartu: "La anumiti jucatori nu le inteleg prezenta aici. Există un jucator care nici la Pandurii nu ar fi prins lotul"

Antrenorul clujenilor a declarat la finalul meciului pierdut de CFR in fata echipei FCM Targu-Mures ca sunt jucatori care l-au dezamagit.

Dumitru Dragomir: "Sunt 4-5 fotbalisti la CFR care nu pot alerga"

Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Dumitru Dragomir, crede ca o echipa de Champions League ar fi trebuit sa dea 3-4 goluri unei formatii precum FCM Targu-Mures.

LIVE TEXT - CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-2 (FINAL)

CFR Cluj joaca de la ora 18.00 cu FCM Targu Mures in etapa a 8 -a din Liga 1. Meciul reprezinta si debutul lui Sorin Cartu pe banca tehnica a "feroviarilor", in campionatul intern.

De Zerbi este accidentat si nu va juca cu FCM Targu-Mures

Antrenorul CFR Cluj, Sorin Cartu, a anuntat ca De Zerbi nu va juca cu FCM Targu-Mures. "Vom conta pe Peralta si pe Bud", a spus Cartu.

CFR Cluj infrunta FCM Targu Mures, duminica de la ora 18.00

CFR Cluj va intalni duminica, de la ora 18.00, pe teren propriu FCM Targu Mures, echipa antrenata de Ioan Ovidiu Sabau.

U Jolidon a pierdut meciul cu IK Savehof, din turneul de calificare in  Liga Campionilor

U Jolidon a pierdut meciul cu IK Savehof, din turneul de calificare in Liga Campionilor

Handbalistele de la U Jolidon au pierdut al doilea meci din turneul preliminar al Ligii Campionilor, 21-33 (11-14), cu IK Savehof.

10 lei, cel mai ieftin bilet la meciul de Cupa U Cluj-Victoria Branesti

Biletele pentru meciul programat marti, de la ora 16.00, la Alba Iulia, au fost puse in vanzare de sambata.