Miercuri 22 Mai
Ştiri      Sport
U Cluj - Snagov 1-0. Gol in final de meci. Scandal cu Eugen Trica - VIDEO

Ce a spus Lobonț după victoria cu Snagov: Nu am văzut henț la Goga - VIDEO

Trică susține că Snagov a dominat meciul cu U Cluj: Nu e comportament de 2019 - VIDEO

Simona Halep, despre câștigarea unui nou titlu la Roland Garros: Îmi doresc din tot sufletul, dar e puțin mai dificil

Simona Halep a declarat, marţi, pe Aeroportul Henri Coandă, înainte de a pleca spre Paris, că îşi doreşte din tot sufletul să câştige pentru a doua oară consecutiv turneul de Mare Şlem de la Roland Garros, dar a precizat că de data aceasta e puţin mai d

Mihai Silvășan a plecat de la U-BT Cluj, după 17 ani de activitate, în urma eliminării din semifinalele Liga Națională

Tehnicianul Mihai Silvășan și-a anunțat demisia din funcția de antrenor principal al echipei de banschet masculin U-BT, după 17 ani de activitate.

Declarația Karolinei Pliskova despre Halep, înainte de Roland Garros. Ce a spus despre româncă

Karolina Pliskova a doborât-o pe Simona Halep de pe locul secund în clasamentul WTA după ce a câștigat turneul de la Roma. Acum, Pliskova este cap de serie numărul 2 la turneul de Grand Slam de la Roland Garros.

Viitorul Gârbău este campioana Ligii a cincea - VIDEO

CS Floreşti a câștigat Liga a IV-a și e campioană

Simona Halep a picat un loc în clasamentul WTA

Început de săptămână destul de greu pentru Simona Halep, sportiva căzând un loc în ierarhia mondială a tenisului feminin, după eliminarea rapidă din turneul de la Roma.

A murit Florian Walter, fostul patron al U Cluj și Dinamo

Corina Ungureanu, fosta gimnastă, susține că a fost umilită de minstrul Sportului: ”D-ră, va respect ca sportiv dar ca om, NU!”

Academica Clinceni - FC Universitatea Cluj 0-0. Goga nu poate face minuni. U Cluj e tot pe locul trei

Florian Walter a suferit un atac cerebral

Simona Halep și-a aflat adversara din turul doi de la Roma

Simona Halep și-a aflat adversara din turul secund al turneului de tenis al de la Roma.

Abia după 2 zile, primarul Boc îi felicită pe campionii de la CFR Cluj

Dudelange a câștigat titlul în același timp cu CFR Cluj și va juca în Europa

CFR Cluj e din nou campioana României! ”Feroviarii” au sărbătorit cu șampanie și artificii VIDEO

CFR Cluj a câștigat, din nou, titlul de campioană a României, după victoria de duminică seară, de pe teren propriu, în fașa echipei CSU Craiova.

Halep a ratat locul 1 mondial,după eșecul din finala de la Madrid. La câte puncte distanță a rămas față de Osaka

Simona Halep a ratat, sâmbătă, șansa de a ajunge din nou pe locul 1 în clasamentul WTA, după ce a fost învinsă în finala turneului de la Madrid de către Kiki Bertens.

Super gol U CLUJ, marca Messi. Goga a facut o schema speciala cu Florescu, din penalty VIDEO

Simona Halep, cu un pas mai aproape de locul 1 mondial. S-a calificat în finala de la Madrid

Simona Halep a reușit să se califice în finala turneului de tenis de la Madrid, după o luptă dificilă împotriva Belindei Bencic.

Meci aniversar pentru aniversarea a 100 ani de ”U” Cluj, împotriva echipei PAOK Salonic

FC Universitatea Cluj se pregătește să înfrunte echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, la Cluj, într-un meci amical aniversar care marchează 100 de ani de la înființarea clubului clujean.

Simona Halep a DECIMAT-O pe Viktoria Kuzmova, la turneul din Madrid. A învins cu 6-0, 6-0

Simona Halep a reușit un meci impecabil în fața Viktoriei Kuzmova, în cadrul turneului de tenis de la Madrid.

Fotografie document. Emil Boc aclamând CFR Cluj, lângă Paszkany - FOTO

Dan Petrescu, înjurat în ultimul hal de fanii Astrei Giurgiu: Nu îmi era dor. În China nu era așa

CFR Cluj s-a impus cu 5-1 în fața formației Astra Giurgiu, în deplasare, însă experiența nu a fost una foarte plăcută pentru antrenorul clujenilor, Dan Petrescu.

CFR Cluj, victorie fără echivoc cu Astra Giurgiu. I-au învins cu 5-1 REZUMAT VIDEO

CFR Cluj e tot mai aproape de titlul de campioană, fiind lideri în clasament după victoria de luni seară, în fața echipei Astra Giurgiu, meci jucat în deplasare.

U Cluj a invins la Timișoara, scor 3-0

Sportivii de la Delta Cluj au luat 7 medalii la Campionatul Mondial de TAEKWON-DO ITF

CFR Cluj a învins-o categoric pe FC Viitorul. Elevii lui Dan Petrescu i-au făcut față ”Regelui” Hagi REZUMAT VIDEO

CFR Cluj se apropie tot mai mult de titlul de campioană, după ce a reușit să se impună în fața formației FC Viitorul Constanța, luni seară, cu scorul 3-1.

E oficial! Simona Halep a pierdut locul 2 în clasamentul mondial

Simona Halep a pierdut a doua poziție în ierarhia mondială a tenisului feminin, conform clasamentului publicat de WTA.

Lobont: Fotbalul românesc este sovietic. Viitorul e singura valoare