Ştiri      Sport
Gol Bogdan Stancu! Dinamo - Steaua 0-1 / VIDEO

Bogdan Stancu a inscris primul gol din derby -ul Romaniei, intre Dinamo si Steaua. Jucatorul a primit mingea de la un coechipier si a inscris dintre fundasii dinamovisti.

Olic si Van Buyten, jucatorii lui Bayern, recuperati pentru jocul cu CFR Cluj

Croatul Ivica Olic si belgianul Daniel van Buyten, care nu au putut evolua sambata in campionat, vor reveni in lotul lui Bayern la meciul de marti, 19 octombrie, din Liga Campionilor, cu CFR Cluj. Croatul Ivica Olic si belgianul Daniel van Buyten, care nu

CFR Cluj a fi arbitrata de englezi in duelul cu Bayern Munchen

Meciul CFR Cluj - Bayern Munchen va fi arbitrat de englezul Martin Atkinson. Clujenii vor juca in deplasare, marti, 19 octombrie, de la ora 21.45.

Acces gratuit la meciul U Cluj - Victoria Branesti

Accesul la meciul U Cluj - Victoria Branesti, de la luni, de la ora 15.00, este gratuit, anunta oficialii clubului.

U Mobitelco Cluj a trecut la pas de BC Miercurea Ciuc, scor 83-54 (39-20)

U Mobitelco Cluj a reusit sa isi revina dupa meciul pierdut cu CSU Ploiesti si s-a impus in fata baschetbalistilor din Miercurea Ciuc cu un scor clar, 83-54.

Paszkany despre meciul cu Bayern: Orice rezultat e posibil. Va asigura ca jucatorii vor alerga mai mult decat la Vaslui!

Patronul echipei CFR Cluj, Arpad Paszkany, crede ca echipa sa poate obtine chiar si o victorie la Bayern Munchen.

Arpad Paszkany: Unii jucatori de la CFR Cluj sunt labili psihic

Arpad Paszkany, finantatorul CFR Cluj, a declarat referitor la performanta echipei ca simte ca traieste un cosmar, despre care nu poate spune ca e numai un vis urat. Omul de afaceri a spus ca unii jucatori sunt labili psihic.

Sorin Cartu despre meciul cu FC Vaslui-CFR Cluj: "Este un rezultat rusinos"

Sorin Cartu, tehnicianul CFR Cluj, a declarat ca infrangerea cu FC Vaslui este rusinoasa si ca le-a atras atentia jucatorilor ca vor intalni un adversar puternic.

Iuliu Muresan, plin de aroganta: FC Vaslui nu a fost mai buna ca CFR Cluj - VEZI golurile!

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, nu pleaca fruntea dupa umilinta administrata de FC Vaslui si a declarat ca gazdele nu au fost peste "feroviari".

Lucian Bute l-a pus la pamant pe Jesse Brinkley - VIDEO

Lucian Bute l-a invins pe Jesse Brinkley si si-a pastrat titlul mondial IBF la supermijlocie, in gala de la Montreal unde au mai luptat doi romani: Adrian Diaconu si Jo Jo Dan.

Gol Emil Dica! Jucatorul a expediat un trasor de la 30 de metri. FC Vaslui - CFR Cluj 5-3 / VIDEO

Emil Dica a reusit un gol de senzatie in minutul 90 al partidei FC Vaslui - CFR Cluj si a mai spalat putin din rusinea acestei infrangeri.

Gol Bastos! Jucatorul a inscris cu capul in finalul meciului FC Vaslui - CFR Cluj / VIDEO

Bastos a inscris un gol frumos in finalul meciului cu FC Vaslui. Panin a centrat si el a reluat cu capul in plasa.

Burdujan a inscris in urma unei balbaieli din finalul meciului FC Vaslui - CFR Cluj - 5-3 / VIDEO

Burdujan a inscris un gol norocos in finalul meciului dintre FC Vaslui si CFR Cluj. Jucatorul a indeplinit o simpla formalitate de a trimite mingea in poarta.

Gol Burdujan! FC Vaslui - CFR Cluj / VIDEO

Burdujan i-a "furat" mingea lui Peralta care s-a grabit sa execute o lovitura libera si a patruns pe poarta, executandu-l pe Nuno Claro.

Gol De Zerbi! Italianul a reusit o preluare demna de Seria A / FC Vaslui - CFR Cluj 5-3 VIDEO

De Zerbi a reusit un gol de senzatie in partidade infarct dintre FC Vaslui si CFR Cluj. Italianul a preluat o centrare de la Peralta si a inscris primul gol pentru clujeni.

Gol Sanmartean! FC Vaslui - CFR Cluj 5-3 - VIDEO

Sanmartean a reusit sa deschida scorul dupa o eroare a lui Nuno Claro, care a resprins gresit un sut. Golul a fost o simpla formalitate.

FC Vaslui - CFR Cluj, meci interzis cardiacilor! 5 - 3 / REZUMAT VIDEO

FC Vaslui a umilit echipa lui Paszkany si a castigat cu 5-3 cel mai frumos meci al campionatului. In 90 de minute a fost o ploaie de goluri la ambele porti, dar vasluienii au dominat meciul.

Hizo: M-am asteptat sa castig acest joc, dar nu la asa scor

Antrenorul FC Vaslui, Viorel Hizo, a declarat la finalul meciului cu CFR Cluj ca elevii lui au obtinut o mare victorie, dar ca se astepta pentru ca are un lot foarte bun.

Nuno Claro, facut de ras de Adailton la al doilea gol! Portarul a scapat mingea din maini - VEZI faza

Nuno Claro a fost ridiculizat in minutul 58 de acelasi Adailton, care a sutat puternic din coltul careului, iar portarul a scapat mingea ca un incepator.

Gol Adailton! Jucatorul de la FC Vaslui a inscris un Eurogol in meciul cu CFR Cluj

Adailton a inscris un gol de mare jucator in minutul 35 si a majorat diferenta pe tabela de marcaj. FC Vaslui a dominat pana la pauza si scorul a fost 2-0 dupa 45 de minute de joc.

LIVE TEXT FC Vaslui-CFR Cluj 5-3 (FINAL) - VEZI toate golurile

Campionii au pierdut in fata Vasluiului intr-un meci cu multe goluri si faze de poarta. Clujenii au inscris doua goluri in ultimele doua minute.

U Cluj a lansat linia vestimentara "Gandim U". VEZI PRODUSELE

Clubul clujean de fotbal a lansat o linie vestimentara sub sloganul Gandim U.

Suporterii au intrare gratuita la meciul U Cluj- Victoria Branesti

Conducerea clubului a anuntat ca intrarea la meciul programat luni, de la ora 15.00, pe stadionul Cetate din Alba Iulia, este libera.

Marian Pana e increzator ca U Cluj va invinge Victoria Branesti

Marian Pana, tehnicianul U Cluj, este increzator ca echipa antrenata de el se va impune in meciul cu Victoria Branesti.

Viorel Hizo: Meciul FC Vaslui - CFR Cluj este derby -ul etapei! Dinamo-Steaua e pe locul 2

Viorel Hizo, noul antrenor de la FC Vaslui, crede ca meciul cu CFR Cluj este derby -ul etapei si nu partida Dinamo-Steaua, care se joaca tot in acest weekend.

Pictorial incendiar cu sportive sexy, realizat de ESPN - GALERIE FOTO

ESPN a realizat un pictorial cu cele mai sexy sportive din SUA, dar si cu o jucatoare de tenis imobilizata intr-un scaun cu rotile.

Mirel Radoi se retrage de la echipa nationala a Romaniei

Jucatorul lui Al Hilal a anuntat ca nu va mai raspunde convocarilor la echipa nationala, dar nu si-a motivat decizia.

Sorin Cartu despre meciul cu FC Vaslui: Nu e un meci decisiv, ci doar foarte important

Antrenorul lui CFR Cluj, Sorin Cartu, spune ca o victorie in meciul cu FC Vaslui ar crea o stare de spirit foarte buna la echipa.

Interviu Gabi Bostina, U Cluj: Mutu nu poate lipsi din echipa Nationala

Gabi Bostina, aparatorul de la U Cluj, a declarat ca din echipa nationala nu poate lipsi Adrian Mutu. Jucatorul a vorbit si despre campionatul intern intr-un interviu acordat site -ului oficial al echipei.