Seceta continuă să facă ravagii şi lasă în urmă peisaje dezolante. În multe zone din ţară, culturile agricole sunt compromise, iar oamenii primesc apă cu porţia. Meteorologii n-au veşti bune nici pentru perioada următoare.
După ce Consiliul Naţional al Audiovizualului are, mai nou, atribuţii şi în cazul conţinutului online, vloggerii ar putea fi amendați de CNA.
Un fost soț în celulă și un fiu ucigaș, multe lacrimi şi o durere pe care o va purta toată viaţa. Aceasta este viața Simonei Buonanoce, o italiancă curajoasă, cu o viață nefericită. Fiul său a ucis un bărbat din cauza unui pachet de ţigări.
Polițiștii au efectuat mai multe percheziții în câteva județe din România, inclusiv județul Cluj, la falsificatorii de permise de conducere, poliție de asigurare RCA și certificate COVID-19. Au fost prinse zeci de persoane care au cerut permise false.
Gazele sunt cele care s-au scumpit cel mai mult în ultimul an, având în vedere o creştere a preţului cu 89,5% în luna iunie a acestui an faţă de iunie 2021, potrivit datelor publicate marţi de Institutul Naţional de Statistică (INS).
Un incident revoltător a fost raportat într-un hotel din Grecia, ţara unde mii de români pleacă în vacanţă în timpul sezonului estival. O turistă britanică în vârstă de 22 de ani acuză că a fost violată pe Insula Mykonos. Iar cel care a agresat-o sexual a
Mai mulți cai au fost fotografiați, marți dimineața, în timp ce circulau liberi printre mașini pe Bulevardul Muncii.
Violenţă, presiuni din partea unor politicieni influenţi şi un sistem elaborat de a păcăli orice control al poliţiei. Sunt metodele pe care Uber le-a folosit pentru a se impune pe piaţa mondială de transport alternativ. Totul a fost scos la iveală de o in
Se întoarce canicula la Cluj după câteva zile mai reci. În Transilvania urmează să crească semnificativ temperaturile, începând cu săptămâna viitoare.
Un copil român de 7 ani a fost răpus de leucemie, băiețelul locuia împreună cu părinţii într-un oraş din Italia. Micuțul a murit, după o perioadă lungă de chinuri, din cauza bolii cu care a fost diagnosticat în urmă cu doi ani.
Echipa de robotică a Liceului Teoretic ”Petru Maior” Gherla a participat în SUA, în perioada 22-28 iunie 2022, la Concursul Internațional de Robotică Maryland Tech Invitational, în urma unei selecții riguroase a organizatorilor.
Cel mai mare festival de muzică din România și unul dintre cele mai mari din lume bate un record privind costul cazării.
Un părinte a dat dovadă de inconștiență maximă în timp ce circula cu mașina chiar prin fața sediului Poliției Rutiere, cu un copil atârnat pe geamul din spate.
Lucrările la parcul din spatele Teatrului Național Cluj, Parcul Ștefan cel Mare, s-au oprit din lipsă de piatră. Firma care face lucrarea a amplasat deja granit în mare parte din parc, dar tot nu este de ajuns.
O minoră a dispărut duminică, 10 iulie, dintr-un centru aflat în municipiul Cluj-Napoca.
Primăria Florești a deschis un punct fix de recenzare, în incinta Primăriei, pentru ultima săptămână de recensământ al populației și locuințelor RPL 2021.
O femeie în vârstă de 46 de ani, a fost ucisă de cei doi pitbull de care avea grijă. Mama sa îi spusese în repetate rânduri să renunțe la aceștia deoarece sunt periculoși.
Sfârşit tragic pentru un tânăr de 20 de ani din Carolina de Sud. După ce în urmă cu două luni a fost dat dispărut, s-a constatat că de fapt că băiatul a murit după ce a căzut într-o maşină industrială de tocat din fabrica de reciclare la care era angajat.
De ultima fiță de pe litoral, în materie de de servit şampania, s-a bucurat și Adrian Mutu. În acest weekend, la Mamaia, a avut loc o petrecere inedită. Evenimentul s-a organizat într-un cort, pe șantierul unui bloc de locuințe.
Într-o perioadă în care trecem de la caniculă la furtuni, iar mai apoi din nou la caniculă, nu ar trebui să ne mai uimească deloc vremea, însă, nimeni nu se aștepta să ningă în luna iulie.
Nouă britanici și un american au fost la un pas de moarte, după ce o avalanșă i-a prins pe vârful munților Tian Shan , din Kârâzstan. Momentul de groază a fost surprins chiar de unul dintre turiști. Pe imagini se vede cum avalanșa de gheață se apropie di
Peste 260.000 de oameni au trăit atmosfera magică din acest an de la Neversea 2022.
O petrecere de majorat s-a lăsat cu dezastru pentru o gazdă din comuna buzoiană Verneşti. Hostelul pe care aceasta l-a închiriat tinerilor a fost distrus de aceştia când distracţia s-a sfârşit. Femeia a găsit pături arse, băi distruse, lenjerii împroşcate
Litoralul românesc este sub prețurile cerute de hotelieri ca standarde. Sunt și locații care se respectă, cu toate că și acolo prețurile sunt exagerate, dar în multe locuri de jale.
Un bărbat din localitatea suceveană Baia s-a ales cu dosar penal, după ce a spart un magazin din localitatea pentru a-și potoli foamea.
Situație ieșită din comun în Botoșani, un bărbat din satul Horlăceni şi-a dat foc la casă, apoi a sunat la numărul de urgenţă 112 şi i-a rugat pe pompieri să îl ajute să stingă incendiul.
Relațiile cu cei din jur pot fi afectate de unele evenimente neplăcute din cercul zodiilor. Probleme vor exista întotdeauna, însă important este să nu vă lăsați influențați sau descurajați de lucrurile astea. Fiți atenți la schimbările din jur și indifere
Procurorii romni s-au autosesizat cu privire la săvârșire de crime contra umanității în Ucraina și vor desfășura propria ancheta cu privire la impactul războiului asupra ucrainenilor care dețin și cetățenia română.
Un accident grav s-a petrecut în această dimineaţă în localitatea Moşniţa Nouă din Timiş. Un copil de trei ani a fost rănit după ce lemnele transportate de o autocamionetă s-au rostogolit peste maşina în care se afla.
Alexandru Rafila, a vorbit despre strategia Guvernului privind eventuale restricții în contextul unui noi val COVID-19.