O urmărire ca în filme a avut loc pe străzile din judeţul Sălaj, vineri noapte. Un şofer de 21 de ani a condus haotic seara trecută pe străzile din Zalău.
Clipe de coșmar pentru o familie din Cluj, flăcările au mistuit sâmbătă seara un atelier de tâmplărie, de aproximativ 50-60 de mp.
CFR Cluj, dar și FCSB și Universitatea Craiova au mai făcut joi un pas spre grupele Conference League, după ce au obținut calificarea în faza play-off-ului.
O adolescentă de 15-16 ani, nevoită să facă naveta, are parte aproape zilnic de hărţuire din partea unui controlor Regio Călători, pe ruta Bucureşti-Braşov.
Cluj-Napoca și Timișoara depășesc București în clasamentul global QS al celor mai bune orașe pentru studenți. Însă, absente din ranking în anii anteriori, orașele românești apar pe ultimele locuri în cea mai recentă ediție a QS Best Student Cities.
Atmosferă frumoasă și meci frumos pe stadionul „Francisc von Neumann” din Arad, însă „studenții” revin acasă cu o nouă înfrângere.
Manelistul Florin Salam, unul dintre cei mai faimoși cântăreți din Romania, nu a murit, deși cei de la Stirileprotv.ro au transmis acest lucru, sâmbătă searam la 20:44.
Circa 1.500 de credincioși s-au adunat deja la Mănăstirea Nicula pentru marea sărbătoare a finalului de vară, Adormirea Maicii Domnului, conform estimărilor jandarmilor.
Inginerul cu aspect de bunic, care scoate la închiriat un apartament în Cluj-Napoca și cere virarea primelor chirii prin MoneyGram, a fost depistat.
„Spiritele” s-au încins după ce celebrul astrolog Minerva s-a angajat la Banca Națională a României.
Doi bebeluşi, morţi de 30 de ani şi-au unit destinele, în lumea de apoi, printr-o ceremonie organizată de familiile îndoliate din India.
A trecut prima zi a festivalului „Khetane – Comunități împreună”, primul festival al comunităților marginalizate din Cluj-Napoca, însă edilul Clujului nu pare să-și fi făcut apariția la acest eveniment.
Incident ieșit din comun în Italia, unde patru hoţi s-au văzut nevoiţi să sune la 112, după ce tunelul pe care îl săpau ca să jefuiască o bancă s-a surpat peste ei.
O altă zi în Vaslui! Cinci tineri cu vârste cuprinse între 17 şi 24 de ani dintr-o comună, au fost reţinuţi pentru 24 de ore, după ce au atacat şi agresat mai multe persoane, printre care şi doi jandarmi.
Conform Comisiei Europene, țara noastră este, pentru al cincilea an consecutiv, pe primul loc la decesele cauzate de accidente rutiere.
CFR Cluj a anunțat astăzi că se desparte de Daniel Graovac, Dan Petrescu nu va mai beneficia de serviciile fotbalistului începând cu sezonul 2022/2023.
Un tânăr a fost tâlhărit în noaptea de joi spre vineri, pe Bulevardul Eroilor, în zona clubului Submarine.
Cei care nu și-au găsit sufletul pereche pot încerca și calea divină. Dacă vă rugați în aceste trei mănăstiri, pentru ca persoana ideală să intre în viața ta.
Furturile minore la supermarketurile din Cluj continuă. Acum, un cumpărător a prezentat cazul laptelui, care de la raft și până la casa de marcat s-a scumpit.
Românii care voiau să-şi rezerve vacanţa în Grecia au fost victimele unor escroci.
Situație ieșită din comun în Gorj, unde un tată și un fiu au fost reţinuţi pentru 24 de ore după ce au fost prinși conducând mașinile sub influența substanțelor interzise.
Organizatorii UNTOLD estimează că din totalul participanților, 25% sunt din județul Cluj, 15% din străinătate, iar restul de 60% venind din toată România. Și anul acesta, au fost prezenți participanți din peste 100 de țări ca Germania, Franța, Marea Brita
O fântână publică din Valencia, Spania, a devenit scena unor acte revoltătoare de violenţă, filmate şi publicate de martori pe reţelele de socializare.
David Popovici s-a calificat vineri, 12 august, pe primul loc în semifinalele probei de 100 m liber la Campionatul European de Natație cu cel mai bun timp. Acesta a stabilit și un nou record al competiției.
ANAF a pus tunurile pe cei care fac bani pe Facebook sau Instagram și acum par să apară primele rezultate. Inspectorii au descoperit milioane de lei venituri ale influencerilor pentru care nu au fost plătite impozite.
Perseidele 2022 reprezintă unul dintre cele mai așteptate fenomene astronomice ale anului. Curentul de meteori ajunge la intensitate maximă în noaptea de 12 spre 13 august, când se vor vedea mai multe „stele căzătoare” decât de obicei.
Festivalul Khetane, de la Pata Rât, se dorește a fi un strigăt al comunității, care vrea să fie auzită. Evenimentul are loc în acest weekend și este organizat chiar langa un punct de colectare a deșeurilor. Întrebarea este dacă oficialii Clujului vor merg
O rusoaică a fost arestată pentru că a încercat să-și vândă fiul de șapte ani unor străini pentru suma de aproximativ 5000 de dolari.
Cătălin Chirilă (24 de ani) a luat aur la Campionatele Mondiale de Canoe Sprint și Paracanoe din Canada și nu a fost așteptat de nimeni la aeroport.
Scene mai puţin obişnuite au fost filmate vineri în traficul din Iaşi. Printre maşini şi pietoni şi-au făcut apariţia în mijlocul străzii şi şase vaci.