Liberalii clujeni acuza conducerea primariei Cluj Napoca de faptul ca "intretine" o serie de firme de partid, care "capuseaza" bugetul orasului.
Angajatii firmei Coral fac "dezinsectie" printre clujenii aflati in parcurile orasului. Operatorii care "stropesc" zona verde impotriva tantarilor si capuselor nu asteapta sa se lase seara si pulverizeaza insecticidul printre oameni.
Primaria Cluj-Napoca a declarat razboi tantarilor purtatori ai virusului West Nile si, in perioada 2-18 septembrie, va organiza o "razie" pentru exterminarea insectelor in tot orasul.
Temperaturile ridicate din aceste zile afecteaza si animalele, astfel ca Directia Sanitar Veterinara Cluj atrage atentia proprietarilor sa le asigure un adapost corespunzator, hrana si apa suficienta, dar si ingrijire si atentie.
Campania de dezinsectie in Cluj-Napoca este reluata in perioada 2-18 august si va fi facuta in fiecare noapte intre orele 22.00 - 4.30.
Muzeul Satului, zona Detunata, parcul Dambul Rotund, Parcul Central, Parcul Babes si lacul din Gheorgheni sunt zonele in care au fost muscati cei mai multi clujeni.