Ştiri      Sport
Dorinel Munteanu: CFR Cluj este Campioana Romaniei, trebuie sa avem grija

Dorinel Munteanu, antrenorul echipei Otelul Galati, a declarat ca meciul cu CFR Cluj de sambata, din etapa a XIII -a, nu este o revansa.

Roberto Delgado, de la U Cluj, sanctionat cu trei etape suspendare

Roberto Delgado, de la U Cluj, a fost sanctionat cu trei etape suspendare de Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal.

Dykes, ales jucatorul etapei de Federatia Romana de Baschet

Kyndall Dykes, jucatorul U Mobitelco BT Cluj, a fost ales omul etapei de catre Federatia Romana de Baschet.

Antrenorul cu care U Cluj a promovat in Liga I, Cristi Dulca, este noul tehnician al echipei Delta Tulcea

Presedintele clubului, Haralambie Meregiu, sustine ca fostul antrenor al Universitatii, Cristi Dulca, a semnat un contract cu echipa din Tulcea valabil pana la sfarsitul sezonului.

Dupa Ribery, si Klose, atacantul lui Bayern, va lipsi din meciul de la Cluj

Atacantul lui Bayern Munchen, Miroslav Klose, este accidentat si va lipsi din 11-le germanilor saptamana viitoare in meciul contra CFR Cluj.

Jucatorul lui CFR Cluj, Lacina Traore, valoreaza 6 milioane de euro. Roma, Napoli si Arsenal sunt interesate de atacant

Ivorianul este dorit, potrivit presei italiene, de echipe de top din Europa, printre care Roma, Napoli si Arsenal.

Intrare gratuita la meciul U Cluj-Astra Ploiesti din campionat

Clubul de fotbal Universitatea Cluj a anuntat ca accesul pe stadionul Cetate din Alba Iulia va fi gratuit la meciul cu Astra.

Lacina Traore, in top 100 "Cei mai tari pusti din lume"

Atacantul Ivorian, Lacina Traore, ocupa locul 86 in topul celor mai buni tineri fotbalisti din lume. Clasamentul a fost realizat de spaniolii de la Don Balon, care au monitorizat jucatorii nascuti dupa 1 ianuarie 1989.

Meciul Romania - Belarus, din 7 octombrie 2011, se va juca pe stadionul municipal "Cluj Arena"

Meciul Romania - Belarus, din 7 octombrie 2011, din preliminariile EURO 2012 se va juca pe stadionul municipal "Cluj Arena". Mircea Sandu si-a dat acordul si a anuntat ca pana atunci va veni la Cluj pentru a vedea stadionul.

U Mobitelco BT Cluj s-a impus in fata CSM Oradea, scor 68-45

U Mobitelco a invins CSM Oradea in partida jucata pe teren propriu, in Sala Sporturilor "Horia Demian". Clujenii au condus tot meciul si au meritat victoria.

Florian Walter: Gata cu speculatiile ! Nu plec de la U Cluj !

Patronul Universitatii a declarat ca litigiile mostenite de la fostii actionari cu care se confrunta clubul nu il vor face sa renunte la club.

Cartu a prins aripi dupa meciul cu Targu Mures: "Vrem sa luam a patra Cupa"

Meciu CFR Cluj - FCM Targu Mures, din optimile Cupei Romaniei, s-a terminat 2-0 si Sorinaccio a prins aripi: vrem sa castigam trofeul.

Iuliu Muresan: "Nu am negociat niciodata cu Dan Petrescu"

Presedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Muresan, infirma zvonurile privitoare la aducerea lui Dan Petrescu pe banca tehnica a echipei.

Iuliu Muresan: Cupa este un obiectiv important pentru noi, ne dorim sa castigam acest trofeu si a patra oara

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, spune ca isi doreste ca echipa sa castige Cupa Romaniei si pentru a patra oara.

CFR Cluj s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei! REZUMAT VIDEO CFR Cluj - FCM Targu Mures 2-0

CFR este singura echipa care va reprezenta Clujul mai departe in Cupa Romaniei, dupa ce a invins Targu Mures cu 2-0. Rivalii de la U Cluj s-au impiedicat la Brasov si se vor axa acum numai pe campionat.

Gol Sforzini! CFR CLuj - FCM Targu Mures 2-0 / VIDEO

Sforzini a reusit sa inscrie in minutul 89 de al meciului cu FCM Targu Mures, dupa ce portarul a respins mingea. Italianul a profitat si a inscris cu un sut norocos.

Tarnaveanu executa un lob peste Stancioiu, dar mingea loveste bara! CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-0 / VIDEO

Tarnaveanu le-a dat palpitatii suporterilor de la CFR Cluj dupa ce a trimis un lob de la circa 30 de metri, dar mingea a lovit bara.

Gol Bjelanovic! CFR Cluj - FCM Targu Mures 1-0 / VIDEO

Bjelanovic a deschis scorul in meciul CFR Cluj - FCM Targu Mures, intr-o prima repriza dominata de ardeleni.

Bara Bjelanovic! Jucatorul a avut ocazie mare de a inscrie in meciul CFR Cluj - FCM Targu Mures / VIDEO

Bjelanovic a avut o ocazie uriasa de a inscrie in debutul meciului cu FCM Targu Mures. Jucatorul a primit mingea, dar a sutat in bara din 5 metri.

LIVE TEXT CFR Cluj-FCM Targu-Mures 2-0

CFR Cluj s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei.

Beckenbauer junior: "CFR Cluj poate invinge Bayern -ul in retur"

Beckenbauer junior este sigur ca CFR Cluj poate sa invinga Bayern Munchen in meciul retur de pe stadionul "Dr. Constantin Radulescu".

Thomas Muller, de la Bayern, ar fi putut juca la CFR Cluj, dar a fost refuzat de Muresan si Paszkany

Argintul viu al echipei Bayern Munchen, Thomas Muller, a fost la un pas sa joace la CFR Cluj in 2008, dar sefii din Gruia nu l-au vrut. Atacantul a fost refuzat si de alte echipe.

U Cluj a fost eliminata din Cupa Romaniei, dar portarul Hutan are motive sa fie fericit! Vezi care sunt acestea

Portarul Universitatii Cluj, Sebastian Hutan, are motive sa sarbatoreasca astazi, chiar daca echipa lui a fost eliminata din Cupa Romaniei.

Istvan Kovacs arbitreaza Otelul-CFR, iar Sebastian Coltescu U Cluj-Astra

Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat numele arbitrilor delegati la meciurile din etapa a XIII-a a Ligii I.

Marian Pana: "Felicit echipa Brasovului pentru calificare"

Antrenorul Universitatii Cluj, Marian Pana, i-a felicitat pe brasoveni pentru calificarea in sferturile Cupei Romaniei.

U Cluj a pierdut cu FC Brasov si este prima echipa eliminata din Cupa Romaniei! REZUMAT VIDEO

U Cluj a pierdut sansa de a ajunge in sferturile Cupei Romaniei, dupa ce a fost "rapusa" de FC Brasov cu un gol in ultimele minute ale timpului regulamentar de joc.

Gol Vali Badea! FC Brasov - U Cluj 2-1 / VIDEO

Vali Badea a reusit sa aduca Brasovul in avantaj in minutul 86 al partidei cu U Cluj. A fost o faza in viteza finalizata cu un sut plasat.

Gol Lemnaru! Jucatorul a inscris cu un lob superb peste portar FC Brasov - u Cluj 1-1 / VIDEO

Lemnaru a inscris un gol frumos la inceputul reprizei secunde, dupa ce a primit o pasa de 30 de metri de la Gheorghe. Jucatorul a lobat frumos mingea peste portarul brasovean.

Mutu nu a stat fara salariu in cele noua luni de suspendare! Vezi cat a castigat "briliantul"

Mutu a primit bani de la Fiorentina si pe durata suspendarii de noua luni, pentru consum de sibutramina.

"Cluj Arena" nu va putea gazdui meciuri in Liga Campionilor! Numai "Nationalul" are statut de "League Stadium"

"Cluj Arena" nu va putea gazdui meciuri in Liga Campionilor, a declarat presedintele Federatiei Romane de Fotbal, Mircea Sandu.