Sport

Firea HUIDUITĂ la ceremonia dedicată Simonei Halep. A plecat de pe scenă - VIDEO

  



 

UPDATE

 

Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, spune o vorba veche din popor! In mai putin de 24 de ore, Primaria Capitalei a organizat un eveniment de tinuta, pe Arena Nationala, in cadrul caruia marea noastra campioana Simona Halep sa poata prezenta fanilor trofeul. A fost o mobilizare uriasa! S-a lucrat frenetic minut de minut. De dimineata, insa, aparatul sorosist de propaganda, prin organele sale tributare de presa, a demarat actiunea : compromiterea evenimentului. Cu tot felul de stiri false si comentarii rautacioase. Nu a contat ca umbresc momentul unic pentru Simona Halep. Nu a contat ca, seara, martori au fost si copii, la un festival al urii si dezbinarii. Cand am declarat-o Cetatean de onoare al Municipiului Bucuresti, multi au strambat din nas. Si au comentat negativ. Acum, daca nu o primeam asa cum merita, ar fi spus ca sunt aroganta si ca nu imi fac datoria de primar general. In toate capitalele civilizate ale lumii, marii campioni sunt intampinati cu entuziasm de cetateni si sunt recompensati prin intermediul autoritatilor de la acel moment : ministru, primar, presedinte de federatie etc. Nu exista o alta cale civilizata prin care sa ne aratam respectul fata de valorile noastre. Repet, daca nu organizam nimic si nu ofeream Cheia Orasului intr-un cadru festiv, aveam sa fiu certata ca sunt nepasatoare. Daca mi-am facut datoria de roman si primar, nici asa nu a fost bine... pentru unii. Echipe de cetateni cu venin au venit bine organizate, plasate strategic printre oameni decenti, care au venit la un eveniment memorabil pentru Simona Halep. De dragul ei si din respect pentru performanta sa uriasa, puteau lasa o jumatate de ora ura la poarta Arenei Nationale. Acolo este despre sport, respect, valori, performanta. Nu despre cati bani primim de la ONG-uri dubioase, pentru a transforma Bucurestiul intr-un oras sub asediu. Slava Domnului ca cei mai multi sunt oameni civilizati, democrati, cu respectul fiecaruia de a avea dreptul sa nu fie de acord cu celalalt. In rest, si maine este o zi! Si maine e o zi de munca! Si maine ne vom bucura ca apare soarele, ca suntem sanatosi, ca putem avea credinta si ca putem ierta. Ai castigat, continua! Ai pierdut, continua!”, a comentat Firea, plină de mânie. 

 

--------------------- 

Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a fost huiduită la ceremonia dedicată Simonei Halep. 

 

Primarul Capitalei şi-a început discursul prin care i-a făcut loc pe scenă Simonei Halep, miile de oameni au huiduit-o la unison. Firea şi-a dat seama că nu trebuie să prelungească momentul: ”Bun venit, Simona Halep! Te rog să primeşti din sufletul nostru cheia oraşului Bucureşti şi această plachetă ovaţională. Îţi mulţumim pentru tot ce ai făcut!”, au fost cuvintele politicianului, urmate de prima reacţie a Simonei.

 

Firea a dispărut apoi de pe scenă.



11-6-2018, 21:17
74 vizualizări
34 comentarii
efectul13-6-2018, 5:19
La ce sa te astepti de la un popor lipsit de educatia elementara? Pe de o parte poporul analfabet PSD-ist pe de alta cel al moimelor urlatoare Rezist, la fel de prosti , poate cu mai multa scoala. Deci doua tabere, prostii cu scoala si cei fara. Sincer , daca cei fara scoala se duc la vot, cei cu scoala sunt de condamnat ca nu-si exercita acest drept. Poporul asta tziganesc, usor de manipulat, de imbrobodit reactioneaza visceral, de-a dreptul caraghios.
Penibil12-6-2018, 19:34
Tara de tigani
Alin13-6-2018, 10:18
Bine că nu suntem bozgori!!!
poov12-6-2018, 16:59
Tineri sorosisti nebuni nu va mai puteti abtine deloc.
Alex13-6-2018, 10:17
Lasă povestea cu bau-bau inventată de PSDragnea. Uită-te la averile nerușinate ale liderilor PSD. Îți convine să fie furați banii tăi din taxe și impozite? Iar acum își votează legi ca să scape de pușcărie.
aaa12-6-2018, 16:58
SUper ca au huiduit-o. A meritat-o pe deplin. Doar ca a fost penibil pt Simona.
Simona te rog sa ne ierti! Pe tine te iubim!!!
ana12-6-2018, 11:00
Bine au facut ca au huiduit-o pe Firea.A fost un moment magic. Probabil si Simona a ras in sinea ei.
adi12-6-2018, 10:16
au huiduit cei care nu respecta nimic....nu are nici o relevanta
Aurel12-6-2018, 13:00
Dar PSD-ul respectă pe cineva? Programul lor de guvermare a fost o minciună de la un capăt la altul. Au averi pe care nu le pot justifica. Adoptă legi pentru ca liderii lor să scape de Lege. Te simți respectat cu așa conducători?
Pavel12-6-2018, 10:11
” daca nu o primeam asa cum merita, ” auzi ma la vita asta !!!! Ia meri tu la pascut nesimtita dracului.
muiePSD12-6-2018, 10:01
poza asta zice tot:

https://scontent.ftsr1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/35123924_1677591738985162_6168842710993076224_n.jpg?_nc_cat=1&oh=badec7ac173136301890ef659f3f84e7&oe=5BAEE540
Iancu12-6-2018, 6:47
Proasta poolii! Auzi acolo ... ai venit in tara noastra... Mars langa Veorica!! Jigodie! Adica stai! defapt are dreptate. Asta e tara lor (a PSD-ului), e confiscata.
ilse12-6-2018, 8:18
Sa va duceti la dracu cu Boc al vostru o data cu tot, Viniturilor!!! Nu mai putem noi, clujeni din tata-n fiu de patru generatii, respira de voi aici in Oras!!
Ovidiu12-6-2018, 11:15
dute si sugel pe dragnea, asistatule social
radu12-6-2018, 1:12
Pai nu au fost mai mult de 15 - 20 000 pe stadionul ala. Deci chiar nu inteleg ,ce relevanta au ?
Horea12-6-2018, 1:15
absolut nicio relevanta n-au,doar ca perdantii alegerilor is disperati
Rob Espier12-6-2018, 4:39
Poate ca huiduiau aia care au fost la miting în loc să vadă și ei finala.
hai PSD!!12-6-2018, 0:45
Ce conteaza 20mii fata de 200mii cati am fost sambata ...
Gaby12-6-2018, 0:56
niste ratati si gunoaie care nu inteleg ca au pierdut,eu chiar m-as duce a doua oara la Bucale!atunci sa-i vezi,poate reusim 500 000!!!
Kily12-6-2018, 9:07
Esti un bou cu PSD-ul tau cu tot! Prosti sunteti, vreti sa aratati ca sunteti si multi sau ce?
local12-6-2018, 0:13
huiduieli de gunoaie si rasisti,multi dintre acestia avem si pe la noi,insulta comunitatea magyara chiar si aici pe stiridecluj in fiecare zi
boboru12-6-2018, 0:15
mindri ca sintem rromani
sustinem PSD12-6-2018, 0:01
Legionari si neo-nazistii huiduie in chinuri si fac spume pe la toate gaurile...urla in ei fascismul, prostia, agresivitatea si proasta-crestere!!! In mintile lor tulburi si intunecate de alcool, marihuana si ura, doar ei, o minoritate, exista in tara asta!

BRAVO PSD, DACA E NEVOIE MAI MERGEM O DATA LA BUCURESTI!!
Cosmin12-6-2018, 0:20
Retard irecuperabil.JOS psd, JOS ciuma rosie.
Manastur12-6-2018, 0:39
Cosmine sa ne linji coile loosere!
@ cosmin12-6-2018, 0:42
ba ca.catule , ai pierdut ALEGERILE ba ca.catule , pe ce lume traiesti ????? o mai tineti mult cu statul paralel ca ne-am scarbit de voi........
Vlad12-6-2018, 0:57
De aia nu va progresa romanaia niciodata.exista prea multi inculti care pot fi cumparati cu niste mici si o bere. Voi credeti ca ati fost in Bucuresti de pe banii lor? Va cumpara votul cu o bere si niste mici dar ei va fura pe alta parte. O crescut salarile dar o marit taxele . Bravo aveti o minte de babuin:))))
Dan12-6-2018, 1:03
Vlade--panarama de prostalau ce esti, cum poti tu sa crezi, in tampenia ta, ca peste 200 de mii de oameni "...au fost platiti..."? Vai de poula ta de imbecil!
@vlad12-6-2018, 1:07
meri ma in sula cu berea ta , imi dau acum seama ca voi sunteti mai cretinizati decat erau pe vremea lui ceausescu
@ Vlad12-6-2018, 1:19
Eu sunt convins ca din cauza indobitocitilor ca voi nu va progresa ,, romanaia " :))))))
Legale12-6-2018, 7:10
Mergeti cu toti jegosii si pisatii pe ei, tigani, bozgori si batrani sa le s***** pulile la gunoaiele din parlament. Cum n-o fost platiti? Stai usor fra ca in toate "interviurile" luate de la protestu vostru căcat, care apropo, nu a fost nici pe jumate la fel de numeros ca #rezist, oamenii afirmau ca s-au dus si ei intr-o excursie siii cine plateste? "A, pai asta nu mai stim noi", in altul strigau protestatarii "sandwich-uri si 50 de lei", incredibil de mandrii de ei. Deci s***** pula cu tot cu panarama voastra de Firea la care i s-o despicat p****-n doua cand a huiduit-o un stadion si s-o p**** pe ea, nici atata respect sa stea la discursul noii noastre campioane. Deci inca odata, s***** toate p***** din lume voi cu tot neamu' vostru. Sper ca in 20-30 de ani sa va omoare propri copii in bataie pentru ce nu le-ati permis voi sa li se ofere, o tara frumoasa! S***** puli si muriti
ilse @Legale12-6-2018, 8:06
Esti spalat pe creer!
Mocan12-6-2018, 8:13
Ma Legale, Puterea nu se mai ia cu japca in tara asta, ca pe vremea lui tactu, vezi ca ai pierdut niste alegeri... Sac de prostie ce esti!
#rezist pana crapati12-6-2018, 11:12
psd-istilor.....s.u.g.e.t.i. p.u.l.a. baiu-i ca va place de numa', la cat i-o s***** lu' dracnea.