Image 1 of 3

Social

Cluj: Alt caz de NESIMȚIRE în autobuze! Un călător a luat măsuri - FOTO

  



 

Un alt caz de nesimțire față de banul public și față de restul călătorilor a fost surprins într-un autobuz al Companiei de Transport Călători (CTP) Cluj

 

Fara cuvinte. Doar dupa ce i-am atras atentia s-a simtit ca e un pic taran. M21 — în Comuna Florești, Cluj”, a notat un clujean pe Grup Liber Floresti-Cluj.

 

Clujenii recunosc că de multe ori nu iau măsuri pentru că le este teamă de ce pot face aceste ”specimene”.

 

Cluj: Nesimțire CRASĂ în autobuzele CTP. Cine să facă ordine? - FOTO

 

Dvs. ați intervenit vreodată în astfel de cazuri?

coral1_1_1.jpg
15-3-2018, 12:18
63 vizualizări
23 comentarii
normalitate16-3-2018, 1:45
Taranii astia au umblat prin America la produs. S-au molipsit de la negri care asa stau in mijloacele lor de transport. Rachitelenii clujeni invata de la cine trebuie.
Burdujel15-3-2018, 19:54
Ce te astepti de la ala? Nu are bani de sosete si vrei civilizatie de la el? ... in Floresti?
Mircea Gore15-3-2018, 16:19
Voi care tot comentati de "Floresteni",sunteti de fapt chiar Florestenii care si-au vandut un petic de pamant,ramas de la parintii care l-au primit moca de la CAP si v-ati cumparat o bojdeuca de 12mp in Cluj si acum vezi doamne sunteti mari Clujeni si nu suportati Florestiul!
Vai de neamul vostru,ipocritilor!Puneti mana pe Abecedar si terminati macar 8 clase!
Puiu15-3-2018, 16:41
Ai perfecta dreptate Mircea,toti tzaranocii astia parveniti care s-au mutat in Cluj si-si zic Clujeni sunt cei mai vocali!

Clujenii adevarati sunt cultivati,muncesc si nu au timp de astfel de nimicuri!
Adela.15-3-2018, 19:45
Mircea, Puiu totuși tebuie să acceptati că in Cluj mai sunt și clujeni get beget ,tot mai putin pe zi ce trece dar EXISTĂ ,aceștia nu au trebă cu voi deci fără jigniri .
Puiu15-3-2018, 20:54
Tocmai la asta ,ma refer daca citesti cu atentie si ca fapt divers sunt UltraClujean ,stau in Cluj de generatii unde am terminat liceul si o facultate de stat extrem de grea si apreciata!
Clujenii get beget nu-si bat capul cu cei din Floresti sau alte sate ,batandu-se in piept ca sunt clujeni,ci,cei veniti de prin satele satelit ale Clujului ,o fac cu obstinatie!
Dan manastureanu15-3-2018, 21:28
Ma de unde puula ati scos-o flocesteni sa se mute la cluj in confort 3 dupa ce au vandut de acolo , astea sunt 0.001 % din cazuri in flocesti s-au mutat moldoveni , tarani de prin imprejurimi si tarani clujeni ce au vandut apartamentele primite moca de la ceasca si si-au luat ei si copii lor 2 apartamente sunteti retardati rau de tot daca nu vedeti asta ma prostalaiilor !!!
Dan marasti15-3-2018, 22:11
Te incadrezi perfect ,in categoria mai sus amintita mujicule care tot cotcodacesti pe aici si-ti bagi botgrosul in toate articolele ,folosind expresii neaose de abrutizat fara scoala ,venit in Cluj cu carutza cu coviltir si care dormi sub pod,in Abator!N-ai niciodata argumente numai cu expresii birjaresti mucskosule!Te bagi in discutii ,fara a intelege ceva ,vesnic !Du-te maaa la munca in Floresti ,pe tarla de unde esti, ca pierzi ajutorul de 25 de lei si nu mai ai bani de spirt sanitar!
realitate16-3-2018, 6:51
Clujul a devenit un oras de tarani de cand s-au desfiintat ceapeurile din jur. Nasol dar asta este realitatea. Toti taranii sunt solidari cu analfabetul bok pentru ca stiu ca este de-al lor.
boc ancu16-3-2018, 8:43
Si ce vina are Boc? E un individ cu sindromul Zeus, obisnuit sa apara pe la tv care ii canta in struna si ii dau interbari la fileu, ba si aia care suna cu probleme sunt de-ai lor ,care a ajuns cu mincinile si megalomania in domeniul patologicului. Inconjurat de obedienti , jigodii incompetente, neamuri si tot felul de lipitori de afise. Probabil si cand circula cu masina prin oras este condus prin locuri unde totul e ok, acolo din spatele geamurilor fumurii. Rusine nu mai are, pacat ca trece timpul si nimic nu se face la Cluj.
Hank Rearden15-3-2018, 14:33
Ar trebui ca la floresteni sa li se ceara viza la intrarea in Cluj, ca tare ghiolbani mai sunt.

Cred ca de-aia-l si aleg tot pe analfabetul de Sulea primar de-atata amar de vreme.
Lllll15-3-2018, 13:52
Du-te în ala tara prostule
Euuu15-3-2018, 13:15
Ce stire de c****.eu stau in suedia si asa se sta si aici in autobuz.in danemarca e la fel,in germania la fel deci......care ii stirea?ca ne-am luat dupa tarile care voi le numiti *civilizate*????
cipri15-3-2018, 13:37
Asta e semn de civilizatie? Sunt aia mai civilizati ca noi dar au si ei uscaturile lor. Nu uscaturile alea trebuiesc luate drept exemple. Apropo: degeaba stai in Suedia daca asta ai invatat.
@Euuu15-3-2018, 13:45
ba ce prost esti, deci daca ratatii aia din vesti se comporta ca ultimii jegosi , si noi trebuie sa ne comportam? hai mars
Mihai15-3-2018, 13:50
@Euuu: si vrei sa zici ca, cum ai vazut tu acolo e normal? Cum adic ae la fel? din ce spui tu e ceva normal acolo.Daca chiar ai trai in una din tarile enumerate de tine , trenuntai la ultima ta remarca despre civilizatie.. suntem la ani lumina distanta de ei si faptul ca POATE ai vazut tu ceva la TV sau ai auzit ca ti-a spus nu stiu cine, sunt cazuri izolate la ei. Din pacate la noi in loc sa progresam, regresam. Exista o vorba: pe om il scoti din sat dar, satul din om, niciodata!
Hank Rearden15-3-2018, 14:31
@Euuu, ai omis sa mentionezi ca in Suedistan si in restul tarilor, imigrantii musulmani si cersetorii tigani sunt aia care stau cu picioarele pe scaun.
cluj15-3-2018, 19:14
Cine merge cu autobuzul in tarile enumerate in afara de imigranti "civilizati"????
Justitiari de 2 bani15-3-2018, 13:11
Apar fel si fel de specimene care se cred justitiari. Institutiile (politie, primarie, etc) colcaie de nesimtire si coruptie, dar justitiarii de 2 bani fac poze aiurea si pun pe net.
Bocean15-3-2018, 14:13
Măcar fac ceva, o înlocuiesc pe ma.ta.
dan15-3-2018, 12:31
Noroc ca nu te-a plesnit. De la intamplari de acestea banale se ajunge la tragedii? Daca se ridica amenintator si zicea " ce iti trebe ma? Imi zici mie ce sa fac?" Si pac o perversa de pe targu ocna . Am invatat ca e mai bine sa imi vad de treaba mea.
nad15-3-2018, 13:46
bine ca nu toti oamenii se c*** pe ei ca tine si intervin.
DanPussy15-3-2018, 19:07
Bravo!Asa sa faci!!!Cand o sa'i fure la ma-ta geanta,ma rog,plasa,si noi o sa stam la fel ca tine!