O tânără a fost accidentată marți dimineața, în jurul orei 11.00, pe strada Observatorului. Victima traversa strada printre mașini, printr-un loc neregulamentar.
În urma unei decizii a Comisiei de sitemarizare a circulației, Compania de Transport Public Cluj a creat două noi stații.
Un bărbat de 34 de ani a murit marți seara, în Curba Morții, pe Dealul Feleacului.
Un autocar plin cu muncitori de la Jucu a fost implicat într-un accident de circulație marti seara, în jurul orei 22.30.
Micii schiori clujeni sunt invitați la Serbările Zăpezii 2015, de la stațiunea Băișoara.
Sorin Apostu, fostul primar al Clujului, a dat în judecată statul român la CEDO și a câștigat procesul.
Clienții unui supermarket de pe strada Unirii din Dej au ramas ”captivi”, luni seara, în timp ce făceau cumpărături.
Guvernul ”ar putea” sprijini Clujul cu bani în 2015, în cadrul evenimentului Capitala Europeană a Tineretului Cluj-Napoca 2015.
O autospecială de la Serviciul de Ambulanță Județean Cluj a fost implicată într-un accident de circulație produs, marți, 3 februarie, în jurul orei 11.45.
Agentul Ciprian Ghiran, de la Poliția de Frontieră Cluj-Napoca, a comis un accident mortal în 28 ianuarie, la Căpușu Mare. S-a stabilit că a urcat beat la volan.
Un deținut a evadat luni seara de sub escortă, în timp ce era adus cu o mașină de Poliție de la Dej la Cluj-Napoca. UPDATE
Un accident de circulație soldat cu două victime s-a produs, luni seara, în jurul orei 19.45, la intersecția străzilor Teodor Mihali și Sarmisegetuza.
Polițiștii clujeni au efectuat o razie de amploare în acest sfârșit de săptămână la Huedin, fiind aplicate amenzi de peste 9.000 lei.
Polițiștii clujeni au amendat un local clujean cu 30.000 lei pentru difuzarea de muzică fără autorizare, încălcând astfel drepturile de autor.
Alexandru Bartuș, bărbatul evadat din arestul IPJ Cluj, s-a ascuns timp de patru zile la circa trei kilometri de sediul Poliției Cluj.
Firma care se ocupă cu deszăpezirea drumurilor din Florești, SC Quatro Eco Salub, a fost amendată, luni dimineața, cu 2.000 de lei pentru că nu și-a făcut treaba corespunzător.
Un clujean a trăit o experiență neplăcută în centrul orașului, cerându-i satisfacție chiar primarului Emil Boc.
Un localnic din zona Măguri Răcătău a publicat un clip cu zăpada de peste un metru din localitate.
Polițiștii clujeni au efectuat, duminică, o serie de controale în trafic și au dat amenzi de peste 28.000 lei.
Doi tineri au fost prinsși, sâmbătă, de polițiștii clujeni, după ce ar fi sustras mai multe unelte electrice dintr-un imobil în construcţie.
Ninsorile au cauzat destul de multe probleme, luni dimineața, pe drumurile din Cluj.
Temperaturile au scăzut drastic la Cluj în acest sfârșit de săptămână, însă meteorologii anunță că temperaturile vor fluctua în următoarea perioadă.
Sindicatele din cadrul Studioului Teritorial TVR Cluj s-au reunit într-o ședință cu membrii și l-au pus la zid pe directorul Romeo Couți, pe care îl acuză că folosește studioul în propriile interese, fără a se gândi la dezvoltare.
Ninsoarea căzută dumincă după-amiaza a provocat mari probleme șoferilor.
Un accident grav de circulație s-a produs duminică seara, pe raza localității Iclod. Un bărbat și-a pierdut viața.
Autorul unui accident de circulație petrecut în Mărăști a fugit de la locul incidentului și a fost urmărit prin oraș de poliție.
Trei bărbați au fost reținuți de poliție pentru că l-au ajutat pe Alexandru Bartuș, evadatul din arestul IPJ Cluj.
Un accident de circulație s-a produs vineri seara, în jurul orei 18.00, pe strada Frunzișului, care face legătura între cartierele Zorilor și Mănăștur.
O echipă de studenți de la Universitatea Tehnică Cluj-Napoca s-a înscris într-un concurs de simulare seismică ce are loc în Boston, SUA.
Traducătorii din Cluj au pichetat Prefectura Cluj, nemulțumiți de un proiect de lege prin care tarifele lor ar urma să crească de trei ori.