Clipe de coșmar pentru o femeie din Vrancea, care a fost torturată ore în şir de soțul cu care se afla în divorţ. În trecut, bărbatul de 72 de ani lăsase însărcinată o copilă de 13 ani.
O mamă și-a luat adio de la viață, la doar 23 de ani, deși avea acasă o mogâldeață de numai 9 luni. Femeia s-a aruncat pe şine, în fața unui tren. În urma ei a rămas o fetiţă de doar 9 luni, care își va cunoaște mama numai din fotografii.
Un copil de opt ani din Braşov a fost la un pas să se înece, în timpul unui curs de înot cu instructor autorizat. Băiatul a fost uitat în bazin, după încheierea cursului, fără ca femeia care-l învăţa să înoate, să observe acest lucru.
Noi rămășițe umane au fost descoperite în lacul Mead, cel mai mare rezervor de apă dulce din Statele Unite, al cărui nivel a scăzut drastic din din cauza secetei, relatează NBC News.
Arabia Saudită a prezentat orașul linie denumit NEOM, care va fi construit pe verticală și va adăposti 9 milioane de locuitori.
Tragedie în Elveția, unde o mamă în vârstă de 37 de ani s-a aruncat în gol împreună cu cu cei doi ai ei, de pe un amfiteatru stâncos natural din cantonul elvețian Neuchatel.
Un tată, bănuit că și-a ucis cei doi fii de patru și de șapte ani, s-a sinucis în spatele gratiilor. În luna martie, 2022, bărbatul a fost găsit ars grav în apropiere de mașina sa carbonizată. În interior s-au găsit trupurile a celor doi copii.
La aproape 10 zile de la izbucnirea scandalului celulitei, cunoscutul realizator de vloguri George Buhnici a decis să-și ceară scuze public de la oamenii pe care i-a ofensat.
Motocicliștii sunt implicați tot mai des în incidete rutiere. Un clip video șocant cu un biker ajuns sub roțile unui TIR s-a terminat cu bine, dar putea fi o altă tragedie. Imaginile sunt virale pe internet.
Este anchetă la Moscova. O dansatoare din buric a fost arestată de autorităţi, fiind suspectată de înaltă trădare şi spionaj.
Scandal sexual de proporții, după ce un preot ar fi fost prins la amantă. Soţul înşelat şi-a pedepsit consoarta, apoi l-a şantajat pe preot cu 20.000 de euro, pentru a nu divulga aventura.
Într-un oraş din Pennsylvania un tânăr de 27 de ani a sfârşit asfixiat după ce şarpele său de companie i s-a înfăşurat în jurul gâtului. Autorităţile au fost nevoite să omoare reptila pentru a-l putea elibera din strânsoare.
Primarul Galațiului, Ionuţ Pucheanu, a declarat că stațiile de încărcare pentru mașini electrice nu au putut fi activate deoarece constructorul a aruncat cutiile în care au venit
Incident tragic în Grecia, unde un turist britanic a murit după ce a fost lovit de elicea elicopterului din care tocmai coborâse, în Atena. Fratele său a privit îngrozit cum acesta a intrat în raza lamei din spatele elicopterului, care încă se învârtea.
Un copil aflat în fața unui rechin a scăpat în ultimul moment din apă. Incidentul a fost filmat și postat pe Facebook de ABC News.
Imagini desprinse parcă din filme: o balenă cu cocoaşă sare din apă şi aterizează peste o ambaracţiune, în largul coastei americane, în Plymouth, Massachusetts.
Rudele prietenii și cunoscuții deplâng moartea Iuliei, tânăra de 23 de ani din Buzău, nepoata artistei populare Amelia Papazissu, care a murit nevinovată într-un accident devastator produs la Movila, în judeţul Ialomiţa.
Un bărbat din Pitești, de 47 de ani, a vrăjit cu șarmul lui cinci femei să îi dea câteva mii de lei, iar apoi s-a făcut nevăzut. Victimele nu își explică nici acum cum au putut fi atât de naive.
Meta anunță programul „Music Revenue Sharing”, prin care va plăti un procent din venituri creatorilor de conținut caare adaugă muzică licențiată la propriile filmări.
Caz șocant în județul Dolj, un medic ATI urma să intre în gardă beat, însă s-a răsturnat cu mașina când a mers la serviciu.
Situație dramatică pentru o familie din Florida, SUA, după ce băiețelul lor de 13 ani s-a infectat cu o amibă care se hrănește cu creierul uman, în urma unei ieșiri la plajă cu părinții săi.
Marina Almășan și-a cerut scuze că l-a apărat pe George Buhnici în scandalul ”vergeturilor”, jignind astfel milioane de femei.
În această dimineață am relatat tragicul accident care a luat viața a trei copii și doi adulți în Teleorman, după ce mașina unei familii s-a ciocnit frontal cu un TIR.
În judeţul Dolj au fost sistate irigaţiile din cauza nivelului scăzut al fluviului Dunărea, al cărui debit, la intrarea în ţară, era luni dimineaţa de 1.950 metri cubi pe secundă, cu mult sub media multianuală normală din această perioadă, de 2.500 metri
Crimă șocantă în orașul Lehliu Gară din județul Călărași. Un refugiat ucrainean şi-a ucis mama, într-un acces de furie. S-a întâmplat chiar în locuinţa pusă la dispoziţie de o familie de români, care s-au oferit să-i găzduiască.
Un tragic accident a avut loc luni în Teleorman. Trei copii și părinții lor au murit pe loc după ce mașina familiei s-a ciocnit frontal cu un TIR.
Republica Moldova se teme că va fi invadată de Rusia, recunoaște premierul Natalia Gavriliță, care vorbește despre „vremuri oribile” în contextul războiului declanșat de Moscova în Ucraina.
Descoperire macabră într-un birou al unei Case de Pensii. În arhiva instituției, unul dintre angajați a fost găsit spânzurat, luni, 25, de dimineață.
Un bărbat de 43 de ani și-a ucis partenera după ce a descoperit că aceasta l-a înșelat. Ciobanul a mărturisit că și-a pierdut complet cumpătul în momentul în care femeia i-a spus că i-ar fi băut și toată rezerva de țuică.
Iranul a efectuat sâmnătă, 23 iulie, prima execuție publică în peste doi ani, spânzurând un bărbat condamnat pentru uciderea unui polițist, a raportat un ONG.