Primăria Cluj-Napoca, în colaborare cu operatorii de salubritate, SC ROSAL GRUP S.A. şi Compania de Salubritate Brantner-Vereş S.A. organizează o nouă acţiune de colectare a deşeurilor electrice.
Iubitprii de cafea sunt așteptați la Iulius Mall Cluj pentru a sărbători Ziua Internațională a Cafelei, marcată de evenimente speciale și premii savuroase.
Tramvaiele au fost din nou blocate, joi, pe strada George Barițiu, din centrul municicpiului Cluj-Napoca, de către șoferii care și-au lasat mașinile parcate neregulamentar.
O tânără de 22 ani, din Cluj-Napoca, a fost prinsă de polițiști, pe numele acesteia fiind emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.
Un clujean se plânge de starea deplorabilă a unora dintre pistele de biciclete din oraș.
Mihai Seplecan e cu bagajele făcute și urmează să rămână fără sprijin politic din partea PNL Cluj. El a spus că nu își dă demisia, așa cum îi cere conducerea PNL Cluj și chiar a trecut la atac.
Premierul Victor Ponta îl bănuiește pe președintele României, Klaus Iohannis, că ar fi făcut presiuni pentru trimiterea sa în judecată.
Antrenorul U Cluj, Marius Popescu, a vorbit sincer după meciul pierdut cu Steaua.
Steaua a venit la Cluj cu gândul să tranșeze rapid meciul cu ”adolescenții” lui Marius Popescu, dar s-a lovit de o nucă tare.
Eros Ramazzoti a cucerit Clujul cu un concert de clasă. Joi seara a reușit să umple de muzică Sala Polivalentă din Cluj, care devine rapid un fel de ”templu” al spectacolelor cu nume grele.
Un taximetrist clujean a lipit pe mașină, în mai multe locuri, un mesaj destinat clienților care dau ciubuc.
PNL Cluj îi cere demisia lui Mihai Seplecan din funcția de președinte al Consiliului Județean Cluj. În caz contrar va fi declanșat un război pentru schimbarea lui.
Traficul pare sugrumat, joi seara, din cauza numărului mare de mașini venite în oraș pentru evenimentele din această zi.
În acest sfârșit de săptămână, clujenii au parte de propuneri inedite pentru petrecerea timpului liber, la Iulius Mall: experienţa „living urban”, târg handmade şi evenimente dedicate culturii chinezeşti.
Pasionații de cărți vor merge din nou gratuit cu mijloacele de transport în comun, anunță Emil Boc.
Primăria Cluj-Napoca a alocat câteva milioane de lei și în acest an pentru abonamentele gratuite și cu reducere pentru elevi în anul scolar 2015-2016.
Clujenii sunt înșelați la parcarea cu barieră din Piața Unirii și nimeni nu face nimic. Țigănușii care stau prin zonă au pus la punct o schemă simplă.
Cea de-a șaptea ediție Transylvania Music Event aduce la Cluj, în premieră în Transilvania, artiștii care au definit muzica anilor '90, precum Lou Bega, Down Low sau Captain Jack.
Un român de 24 de ani și-a șantajat iubita că postează fotografii cu ea goală pe Facebook, iar acum regretă gestul, urmările fiind grave pentru el.
Acţiunile BMW au scăzut, după ce s-a aflat că emisiile SUV-ului X3 diesel sunt de 11 ori mai mari decât prevăd normele UE.
Un clujean are în grădină ciuperci gigant de 3 kilograme și 50 de centimetri diametru.
Meteorologii de la ANM au emis o informare meteorologie de instabilitate atmosferică accentuată
Un accident rutier, soldat cu rănirea gravă a unei persoane, a avut loc, miercuri după-amiază, pe raza localtății Nădășelu.
Un accident rutier, soldat cu rănirea gravă a unei persoane, a avut loc, miercuri după-amiază, în P-ța Mihai Viteazu, din Cluj-Napoca.
Alis Holidays le-a pregătit o surpriză iubitorilor de vacanțe exotice, prin noua destinație propusă turiștilor pentru începutul anului 2016 – DUBAI. Pachetele sunt accesibile pentru toți românii, cu zbor direct și din inima Ardealului – Cl
Clujenii sunt invitați la un spectacol caritabil,organizat pentru susținerea copiilor cu autism, pe scena căruia vor urca Paula Seling, Grigore Leșe și Ramona Raus.
Castanul este simbolul orașului Baia Mare și punctul central al festivalului care are loc în fiecare toamnă. Turiști din toată țara sunt în aceste zile la Baia Mare (21 - 27 septembrie), unde are loc Festivalul Castanelor.
Un copil de 2 ani a fost adus în stop cardio-respirator la Spitalul de Copii din Cluj, fiind în stare deosebit de gravă.
Fostul președinte al României, Traian Băsescu, a anuunțat că vrea să dea în judecată postul de televiziune Antena 3.
DSP Cluj susține că în Florești canalizarea e o bombă ecologică și cere Primăriei să rezolve situația.