Un moment emoționant a avut loc la finalul meciului de rugby dintre România și Irnalda, disputat duminică, pe stadionul Wembley
Peste 30 de persoane au ajuns la Spitalul Municipal din Dej, duminică seara, după ce au participt la o nuntă în localitatea Chiuiești.
Clujenii au parte de un început de săptămână destul de friguros, iar nici precipitațiile nu vor lipsi, anunță meteorologii.
Un accident rutier, soldat cu pagube materiale, a avut loc duminică dimineața, pe strada Mihai Viteazu, din Dej. Incidentul a fost cauzat de o șoferiță începătoare, din localitate.
Brânza și produsele lactate din fabricile clujene ajuns să fie vândute în comerț la preț dublu sau chiar mai mare decât cel la care ies de pe poarta fabricii.
Familia Spînu, Marcela și Ovidiu, doi medici veterinari vizionari, au pus pe picioare brandul de succes denumit pitoresc ”La Colline”. Ei produs brânză de capră după rețete franțuzești, dar cu lapte din Transilvania.
Un câine a fost dus de urgență la cabinetul veterinar, după ce a fost găsit pe străzile Dejului, având răni grave în jurul gâtului. Rănile au fost cauzate de un lanț prins cu lacăt, cu care animalul era strâns.
Un grup de oameni de afaceri elvețieni au făcut, în ultimul an, donații de peste un milion de euro instituțiilor clujene care se ocupă de protecția copilului.
Irina Camelia Begu a câștigat turneul de tenis de la Seul, după ce a ieșit victorioasă în finala disputată în fața jucătoarei belaruse Aleksandra Sasnovici.
Un fost concurent al concursului Vocea României a lansat un atac dur la adresa Loredanei Groza, reprosându-i acesteia cî nu l-a ajutat.
Congressman-ul americal Bob Brady a luat paharul de apă din care a băut Papa Francisc în timpul vizitei sale la Congres. Incidentul a avut loc la plecarea papei, politicianul profitând de faptul că toată lumea era distrasă.
Un bărbat a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii clujeni, după ce a încercat să fure mai multe sticle de băutură dintr-un supermarket.
Un adolescent a fost prins de polițiști, vineri, după ce a furat o bicicletă din curtea unui imobil.
Avocatul lui Sorin Oprescu a anunțat că cererea acestuia de transfer la un spital din București pentru o serie de investigații medicale a fost aprobată.
O apariție surpriză a avut loc la audițiile pe nevăzute din cadrul concursului Vocea României, unde o celebră cântăreață și-a încercat norocul.
Ce aplicație folosesc cel mai mult românii. Un sfert dintre posesorii de smartphone o accesează zilnic
Jucătoarea Irina Begu a reușit calificarea în finala turneului de la Seul, după ce a învins-o pe belgianca Alison van Uytvanck.
După vestitele probleme de canalizare din Florești, se pare că nici Clujul nu stă prea bine în unele zone.
Familia Potrocozan, implicată în accidentul mortal din localitatea clujeană Iclod, era una exemplară. Imaginile vorbesc de la sine.
Ambasada Statelor Unite în România, alături de Consiliile Americane pentru Educație Internațională invită liceeni români să participe în programul FLEX.
Aurelia Cristea este singurul candidat la funcția de președinte al PSD Cluj-Napoca, după ce de un an a ocupat interimatul.
Un accident rutier, soldat cu rănirea gravă a unei persoane, a avut loc, joi după-amiază, p. s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane.
Piața de la IRA a ajuns un loc abandonat, în care te miri că mai merg producătorii să vândă ceva.
Mii de studenți au început să ia cu asalt Clujul, pentru a se caza, înainte de începerea anului universitar. În total, în Cluj-Napoca, sunt așteptate încă 10.000 de autoturisme.
PROGNOZA METEO: Meteorologii anunță cum va fi vremea în lunile octombrie, noiembrie și decembrie.
Un farseor celebru pe YouTube și-a găsit ”nașul” în urma unei farse, acesta fiind chiar împușcat de un bărbat pe care a vrut să îl sperie.
Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj, alături de Consiliul Judeţean Cluj, a premiat joi, 24 octombrie, peste 500 de elevi și profesori în cadrul Galei Excelenţei clujene în educaţie.
Simona Halep a fost învinsă în sferturile turneului de tenis de la Guangzhou, China, de către jucătare din Cehia Denisa Allertova.
Strada Romul Ladea avea aspect de Evul mediu, mai ales dupa ploi, cand devenea greu practicabila. Practic drumul era "ciuruit" de gropi, care se umpleau cu apa si era dificil sa circuli pe jos.
Senatorul Marius Nicoară i-a dat o replică elegantă președintelui Consiliului Județean Cluj, Mihai Seplecan, care a folosit un limbaj ce nu se potrivește funcției sale.