Înfrângere dură pentru CFR Cluj! Au pierdut cu 2-0 la în fața foștilor juători REZUMAT VIDEO

Seria victoriilor echipei CFR Cuj s-a oprit luni seară, când au pierdut cu scorul de 2-0 în fața clubului ASA Târgu Mureș.

Gazdele au început meciul în forță, N'Doye executând o lovitură bună, din întoarcere, însă mingea a trecut puțin peste transversală.

Cea de-a doua mare ocazie a celor de la ASA a fost în minutul 34, când au primit penalty, dar Felgueiras a reușit să respingă lovitura executată de Goga.

Totuși, cei ASA Târgu Mureș a reușit să deschidă scorul cu doar un minut înaintea primei reprize, printr-un șut la colșul lung al lui Hora, fostul jucător al clujenilor.

În repriza a doua N'Doye a reușit să înscrie și el în poarta CFR-ului, stabilind scorul final de 2-0.

Avântul celor de la CFR Cluj a fost tăiat în partida cu ASA Târgu Mureș, unde evoluează cinci foști jucători ai clujenilor, partidă care i-a adus pe locul doi în campionat, la 3 puncte diferență de Steaua.