Image 1 of 8

Social

VIDEO - Incendiul MARE lângă Pata Rât. Au ars zeci de barăci ale romilor de pe strada Cantonului

  



 

Un incendiu de proporții a izbucnit vineri seara pe strada Cantonului, din Cluj-Napoca, în zona locuită de romii care caută deșeuri pe rampe.

 

Sunt mai multe barăci care ard. Este un incendiu mai mare. Până acum nu au fost raportate victime”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Cluj, Andrei Biriș. 

 

Conform informațiilor furnizate de purtătorul de cuvânt al ISU Cluj, în jurul orei 21.00, incendiul s-a întins la zeci de barăci de pe o suprafață de 500 de metri pătrați. Nu s-au înregistrat victime. De asemenea, s-a intervenit cu 6 autospeciale și 20 de pompieri pentru localizarea incendiului, iar acum se sting focarele. 

 

Incendiul nu s-a extins mai departe de cei 500 de metri pătrați afectați.



coral1_1_1.jpg
20-10-2017, 20:29
2820 vizualizări
33 comentarii
z23-10-2017, 9:02
Nicio problema daca o luat foc.Sa mearga sa lucreze sa-si ia credit de la banca si sa-si cumpere case sau apartamente.Ne-am saturat de asistatii social,de jogodiile pamantului care nu vor sa se integreze in societate.
LULU22-10-2017, 10:46
SA-I MUTE BOC LA RACHITELE
Burdujel22-10-2017, 10:00
Exista si oameni cu inima mare. IOAN RUS si VASILE PUSCAS doneaza 5 apartamente de 3 camere in complexul PLATIIA pentru acesti amarati. Pe site-ul Platinia puteti gasi numerele de cont in care puteti dona bani pentru mobilarea acestor apartamente.
Astfel, acesti oameni loviti de soarta nu vor sta in frig la iarna.
.....22-10-2017, 10:27
Dar tu, jigodie umflata, ceva ceva nu donezi ?
ptptpt22-10-2017, 11:16
O donez pe ma.ta la posta, la Dalas, Cantonului si pe rampa.
@ptptpt22-10-2017, 19:51
Ai văzut de ce n-ai ce dona, prostule, nu-i problema pt mama, dar tu , daca ai plete esti cel mai căutat .
gica22-10-2017, 9:52
Paunel Pisze de ce nu poate avea grija de ai lui ? el doar pt. el isi face blocuri in centru sa il inchirieze la IT-isti da si la neamu ta ceva ca esti full de lovele
Antonescu22-10-2017, 9:19
Săpun din ciori!
PETITIE21-10-2017, 19:25
ONG-URILE UNDE SUNT, DE CE NU S-AU AUTOSESIZAT, SA SE MEARGA PINA LA CURTEA EUROPEANA! VORBIM DE O CATASTROFA ECOLOGICA!
PETITIE21-10-2017, 19:23
SA FIE TRAS LA RASPUNDERE! SA FIE DAT IN JUDECATA BOC EMIL SI CU TOATA SLEAHTA LUI DE HOTI SI DE CORUPTI!
Ferencz Lingurar 21-10-2017, 18:49
Nu vo placut de noi pe coastei si vati bucurat ca neo mutat la Pata Rat.

Da ce credeati co sa stam acolo? tiganii se descurca tot timpu abea astept sa ne deie casa in oras c-a sint atatea nelocuite. Cum de unde bani? dar voi nu platiti impozite?
unii e jmekeri altii fraieri. acuma e momentul sa fim noi jmekeri si romanii fraieri
Roby21-10-2017, 17:52
Hai sa ajutam pe fratii nostri batuti de soarta. Donez un teren situat in dambul rotund ideal pt a construi niste duplexuri pentru acesti oameni amarati. Hai sa strangem mana de la mana.
Byby23-10-2017, 16:20
Bai culdusule cu troscoleta ta cu lichide de geamuri si role pt taxisti, ai primit si o garsoniera din culdusala, ca te-a crezut lumea amarastean si acuma o dai cu retorica de donator, de milionar care indeamna, daca ai pamant ia da tu garsonu la baietii amarati, nesimporcule.
marco21-10-2017, 16:00
eu zic sa se investigheze prima data ONGurile si activistii Szakatas si Dohotaru care au luat o gramada de bani publici pentru proiecte care mai decare fanteziste si de pe urma carora nu se vede mai nimic.
ttt21-10-2017, 17:29
Cum nu se vede nimic? Au luat apartamente de 2 camere cu 100k euro in Apahida sa ii mute. Evident tot pe proiecte au bagat si 40k euro cheltuiti pe "catering" si inca 500k euro pe "fondul de salarii", astia fiind ONG-istii baieti de la ministere, actuali membrii de partid UDMR.
Florea eli21-10-2017, 11:51
Domnul Boc ne-a promis ca va cauta cadrul legal sa ne ajute. Sa il ajuta dumnizeu
marco21-10-2017, 15:56
mai bine v.ar ajuta cu un cadru legaT
Zeci?21-10-2017, 11:08
Adica 8 case.
Despre tziganim Ar trebui ajutati. Unii dintre ei lucreaza.
E un prilej foarte bun pentru boc de a igieniza si reface sau chiar reloca Dallasul.
Sa-l mute pe Coastei, nu le-a placut la vecini teren de baschet, sa aiba popii grija de ei si de instruirea lor. E crestineste asata, nu?
poov21-10-2017, 8:15
Acesti oameni trebuie ajutati. Domnule primar Emil Boc, va rog sa le oferiti apartamente in Centrul Clujului!
dan21-10-2017, 8:22
Normal ca ii ajuta. Emil Boc e un om care asculta problemele clujenilor si nu e rasist ca tine
.....21-10-2017, 10:17
Ce-am spus ca vor sari serpii pe Boc, și ce vreți sa moara-n strada?
Și pe mine m-a ajutat cu autorizație de construcție și nu m-a costat nimic, doar ca-s frumos și am plete!
@dan21-10-2017, 10:25
is curios cati oameni care lucreaza si traiesc onesc primesc utilitati gratuite si mancare doar pentru simplu fapt ca exista
Ovidiu21-10-2017, 7:56
Macar de ardeau si tziganii cu tot cu baracile alea
.....21-10-2017, 7:54
Bietul Boc, iar e el de vina. Vor sari serpii pe el .
Lingurar Simeone21-10-2017, 7:49
Trebuie sa ii ajutam pe fratii nostri aflati in necaz. Donatii in conturile IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0482
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5579
Alex21-10-2017, 8:54
Ii ajutam in pla. Dai dracu. Pacat ca nu o ars si ei.
Criculae21-10-2017, 15:17
Nu sunt frate cu ciorile. Alea sunt o specie aparte, inferioara.
Burdujel21-10-2017, 7:15
Rezolva ONG-urile. Vor cere locuinte gratis pentru asistatii astia. Locuinte pentru care oamenii normali muncesc o viata. Parazitii le vor primi gratis si le vor distruge.
hmmm21-10-2017, 1:09
Le da Boc apartamente in Cluj . Are nevoie de voturile romilor si ale liberalilor . Tot la fel sunt si unii si altii .
Hank Rearden21-10-2017, 0:13
Si-au dat foc singuri la baraci, sa-i mute ONG-urile pro-tiganesti in Cluj.

Sa puna presiune pe primar sa le dea apartamente gratis langa cetatenii onesti, care muncim si numa' noi stim cum ne platim ratele la banci si chiriile.

Ai ditamai incendiul pe 500 de metri patrati, cu locuinte, cu tot si nu e nici macar un ranit....ma lesi?
cluj20-10-2017, 23:21
daca nu au ars si moroii de acolo e nasol
Cucu20-10-2017, 22:04
Pacat...mare pacat...c'au ars doar o parte!!!
Blablla20-10-2017, 21:14
C**ățenia de toamnă