Image 1 of 2

Social

Clujul a câștigat un nou TITLU important. Suntem orașul sportului - FOTO

  



 

Municipiul Cluj-Napoca a castigat titlul de “Oras European al Sportului 2018”.

 

Azi, in cadrul unei ceremonii desfasurate la Parlamentul European din Bruxelles, municipiul nostru a primit titlul “European City of Sport 2018”.

 

Acest titlu castigat azi reprezinta o recunoastere europeana a viziunii si eforturilor comunitatii noastre in sustinerea investitiilor in domeniul infrastructurii sportive, a politicilor publice de promovare a sportului de masa si a recunoasterii evenimentelor sportive de nivel national si european organizate in orasul nostru.

 

Alaturi de titlul de Capitala Europeana a Tineretului castigat in anul 2015, acest nou titlu va contribui si mai mult la cresterea vizibilitatii orasului nostru in plan international, la includerea Clujului in reteaua europeana a oraselor care promoveaza politici aplicate in domeniul sportului precum si la continuarea promovarii politicilor din domeniul sportului in orasul nostru”, a precizat primarul Emil Boc.

coral1_1_1.jpg
6-12-2017, 20:44
2400 vizualizări
35 comentarii
cineva8-12-2017, 8:12
va taiat pensia si salarile,taiati atunci si voi lui Primaria ! !
Filip8-12-2017, 7:49
Bravo Clujului, bravo primariei!
Hmm8-12-2017, 0:27
Multumim domnului Boc si primariei Cluj. O realizare mareata pentru orasul nostru..
mda8-12-2017, 7:00
da,dar de la cine? de la unu care ne-a taiat pensiile si salariile,in plus acest titlu ascunde adevaratele probleme ale Clujului
cineva8-12-2017, 8:14
va taiat pensia si salarile,taiati atunci si voi lui Primaria ! !
Milut de Rachitele 7-12-2017, 23:03
Acest Boc a taiat pensiile si salariile bunicilor si parintilor nostri, si care pina in ziua de astazi de abia mai traiesc din pensioarelce lor!!
Bogu8-12-2017, 4:55
Lasa ca au primit inapoi de la Dragnea. Sa-l pupi in c** ca poate ei si tu ceva.
pt edilutul orasului7-12-2017, 20:22
mda, au aparut deja slugoii, postaci angajati acolo pe Motilor, un singur mesaj am pt Boc : daca crezi ca ne iei ochii cu asta gresesti jalnic !
Rusine Boc ! !
Cj7-12-2017, 19:09
Un nou tun marca Boc !..
cluj7-12-2017, 18:28


Cel mai important eveniment sportiv e statul in coloana ,zilnic,pt asta ii luam la boc medalia inapoi si fara misto acum pt rezultatele sportului clujean ,in general,nici macar nu trebuia sa ne reprezinte
Alex -Manastur7-12-2017, 17:25
Mai mult Turism,mai multi bani !Felicitari Boc, Felicitari Cluj .
emiluledilul7-12-2017, 17:31
Da, da, mai ales ca pot vizita someșul navigabil, telegondola, linia suspendata de mare viteza, tunelul pe sub centru, aqua park-ul de fostele bai someseni, cartierul lombului, reabilitatull pod garibaldi, noua cladire a filarmonicii, pisetele de bicilete care leagat clujul de comunele satelit etc etc etc
Pt emil edilul7-12-2017, 18:01
ai citit articolul? Daca citeai , ai fi vazut ca scrie acolo negru pe alb, explicat pentru prosti, ce inseamna de fapt acest titlu de Oras European al Sportului pentru Cluj Napoca
Milutu neganditor dar ciorditor7-12-2017, 22:04
Pentru prosti a fost si primarul si vece si ... Toata gasca lui papauc, delegatie, diurne, decontare cheltuieli, ce mai, e bine, macar sa invete ceva despre infrastructura
jean7-12-2017, 15:33
Cel mai gospodar si patriot primar! Va respectam enorm!
zmeulcelbun7-12-2017, 14:47
no, bun, sa vedem acum ce firmulita mai apare din neant si toaca banul public pe modelul deja brevetat odata cu raposatul titlu de capitala europeana a tineretului
unu7-12-2017, 18:27
cind v a face piticul sosele incalzite pe dedesupt ca la suedeji atunci ne vom bucura ! pina atunci. . . .
mario7-12-2017, 14:19
Practic acest titlu nu ajuta la nimic.
Sportul clujean e la pamant, ce sa mai zicem de sportul in scoli?
radu7-12-2017, 18:04


Ce prostovan esti, ma!
Nu pentru ca am fi "tari in sport" o primit Clujul acest titlu.
mario7-12-2017, 20:56
Mi se pare o idiotenie sa iei un titlu la un capitoal la care esti repetent.
@ mario7-12-2017, 23:08
aia ti se pare pt ca esti tu insuti un idiot, lumea a inteles si fara tine pt ce s-a acordat
ilse7-12-2017, 12:25
Ce-i, ma? Ce-i?? O dat iar Boc gol cu capu, ce-aveti de urlati asa si va tot scremeti...?...
Hopaaa7-12-2017, 10:41
Ma inclin cu deosebita consideratie in fata acestei marete realizari datorata in special primariei.
Alex7-12-2017, 11:52
Latinii spuneau: ”Panem et circensis”. Să vedem la ce ne va folosi lucrul acsta, că la promisiuni primarul stă bine: Filrmonica, cartier Lombului, Someș navigabil, garaje moderne, reabilitare pod Garibaldi etc.
Bocila7-12-2017, 10:36
De acum toate loazele de echipe de 2 lulele 3 surcele si alti tarani sustinatori, se vor ingramadi la Cluujjj, blocaje rutiere. Ce zambete de gorile mafiote, Budea, Tarcea si Boc, ce ati realizat, mare branza.
coman7-12-2017, 8:42
Respect Primarului Boc Emil.
Alex7-12-2017, 14:45
Te felicit că ești fericit și te invidiez sincer! Eu nu sunt așa de bucuros ca tine deoarece consider că municipiul Cluj-Napoca, care al II-lea buget dintre orașele României, arată mai rău (centrul orașului, parcări, fațadizări, autogară etc.) decât Brașov, Iași, Timișoara, Sibiu.
@alex7-12-2017, 17:34
nici eu nu ma pot bucura de acest titlu deoarece ,pe linga parcări, fațadizări, autogară etc.e si prea multe Vinituri la noi in Cluj
soso7-12-2017, 17:56
Alex-dobicreti, alt motiv pentru care nu te poti bucura deTitlu ar fi si ca m_ata are bubitze pe c_cur .....
dianadi7-12-2017, 8:21
Bravooo Clujul !!!
Titlu obtinut pe pilele pokaitilor 7-12-2017, 0:53
Boc si sportul = baba si mitraliera ! Clujul nu a dat tarii nici un sportiv urias . Alte orase cu adevarat romanesti au dat varfuri mondiale precum Nadia , Ilie Nastase , Simona , Hagi despre care au auzit sute de milioane de oameni . Poate cand lucrul cu coasa va deveni sport international , Boc si ai sai sa devina campioni .
Marco7-12-2017, 15:36
Ghita Muresan, Gabriela Szabo
Hmm6-12-2017, 22:49
Domnule Boc. Respect
Pupincuristul6-12-2017, 23:49
Hmm postac de serviciu,iti faci datoria si de acasa,dupa orele de servici ?Ce respect,ca iti trebuie 45 de minute sa traversezi orasul ?Ca e plin de praf si noroi ?Ca sintem Capitala Europeana a Traficului ?
Mihai6-12-2017, 22:11
Pai si meritam. Dinineata la 8 când afara sunt -3 grade in curtea școlii elevii dac educație fizica. - am văzut zilele trecute.