rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

PSD Cluj îl atacă pe Emil Boc: România nu se guvernează cu o COASĂ dle. Boc!

  



 

PSD Cluj i-a răspuns lui Emil Boc, după ce primarul a vorbit miercuri, la coferința de presă, despre faptul că Victor Ponta s-a dus nepregătit la consultările cu Traian Băsescu. 

 

PSD Cluj îi transmite lui Emil Boc, ”în contextul recentelor considerații ale dlui. Emil Boc despre economie și guvernare”, să ”facă un exercițiu de memorie și să-și amintească că expertiza sa în economie, cu COASA, a dus România la limita dezastrului social”.

 

După ce expertiza sa economică a provocat doar tăieri de salarii și pensii, trimițându-i pe doctori și pe profesori să muncească în afara României, Emil Boc este ultimul politician care ar trebui să vorbească despre o bună guvernare”, a declarat Remus Lăpușan, președintele PSD Cluj.

 

PSD Cluj îi mai amintește lui Emil Boc că ”actualul cabinet a plătit datoriile guvernelor Boc-Băsescu-PDL, alocarea a 188 milioane lei pentru plata datoriei la Autostrada Transilvania fiind doar un exemplu”.

 

Le amintim dlor. Boc și Băsescu cu ce s-a confruntat guvernul Ponta după preluarea mandatului, ”realizările” guvernului PDL: sistemul corupt din cadrul ANAF, sub bagheta lui Sorin Blejnar, peste 100 de milioane de euro pagubă la Poşta Română, apoi 1,2 miliarde de euro prejudiciu produs de PDL şi “băieţii deştepţi” Hidroelectricii, paguba de 700 de milioane de euro la Oltchim, transformată într-o o adevărată bombă socială şi să ştiţi că exemplele pot continua. 

 

De asemenea, am descoperit o problemă şi mai seriosă, la nivel de mentalitate: România nu a avut în perioada guvernării Boc-Băsescu un proiect naţional,  liderii PDL promovînd doar retorica urii și divizarea societăţii”, a mai declarat liderul PSD Cluj.

 

Vezi AICI ce a declarat Emil Boc.

16-7-2014, 22:13
9 vizualizări
21 comentarii
vlad17-7-2014, 17:04
Bine ca merge economia acum, cu stimabila ministru care habar n-are ce e ala MTO! De la ce partid e doamna? Dar Ponta? El de ce nu stie?
Focalizati-va atentia pe colegii dumneavoastra si nu pe ce s-ar fi intamplat acum 99782877623 ani!
pacat17-7-2014, 11:27
din pacate pentru orasul asta minunat si Lapusan face parte din aceeasi categorie
asta e prost ?17-7-2014, 11:12
bine mai MULA de om dar PSD a reintregit cumva salariile ????ala a fost un acord necesar agreat de FMI ,UE,ssamd . dar PSD cate taxe noi a bagat in acesti 2 ani ? cate contracte de autostrazi a semnat PSD ? aciza de 7 eurocenti merge acuma spre pensii dupa cum a declarat ponta ieri. nu ati schimbat nimic din ce a facut BOC ba chiar mai rau puterea de cumparare in romania a scazut vertiginos si voi inca il acuzati pe el ca sa va acoperiti voi incompetenta si mizeriile !!!lapusanu asta e cel mai mare propagandist comunist...
Lucia17-7-2014, 10:25
Emil Boc cind a fost priministru Romaniei a taiat salarile cu 25 % celor cu venituri sub 1000 lei , in schimb a avut mina larga din bani publici de la primaria Cluj pentru :AUREL TAMAS , SAVA NEGREAN BRUDASCU si DINU IANCU SALAJEANU . Acesti cintareti de muzica populara sunt abobati la toate spectacolele de muzica populara pe care le organizeaza primaria Cluj incasind zeci de mii lei , bani publici .
aiurea :)))17-7-2014, 11:14
esti proasta rau.nota 2 .stai jos !!!
mrsilk21-7-2014, 17:50
@Lucia-de eram in locul lui Boc nu va mai dadeam deloc salarii la bugetari !
q17-7-2014, 9:27
dar tu nu ai venit de la coasa, mai, taran rumen in obrajori? sunteti toti niste jeguri minicinoase puse pe capatuaila
traian17-7-2014, 9:11
Romania nu se guverneaza cu o coasa, dar din pacate se conduce de catre analfabeti. Orice
elev bun de clasa a saptea stie ca dupa abrevierile ,,dle'' si ,,dlui'' nu se pune punct.
radu B17-7-2014, 8:52
Inca ar mai fi de gandit la aceasta problema daca aceasta parere ar fi fost exprimata de alta persoana Despre parerile si teoriile d-lui Lapusan cred ca toata lumea este lamurita asa ca n-ar mai trebui zis nimic. Nu-mi dau seama cum de dl Lapusan nu a sarit repede ca si dl Sova sa ne spuna cat de extraordinara a fost prestatia sefului sau Ponta la intalnirea cu Basescu, si cum toate minciunile spuse de Ponta au picat pe rand cand a fost transmisa inregistrarea intalnirii. Poate v-a urma si dezvaluirea inregistrarii altor intalniri a lui Ponta cu Basescu si atunci ne vom lamurii pe deplin ce prim-ministru ''extraordinar'' avem. !
radu17-7-2014, 8:19
DIN PACATE GUVERNUL PONTA A GRESIT ENORM CA ATUNCI CAND A PRELUAT PUTEREA NU A FACUT O RADIOGRAFIE LA SANGE A SITUATIEI TARII LA ACEL MOMENT. TOATE CONCLUZIILE TREBUIAU ADUSE LA CUNOSTINTA ROMANILOR!! INDULGENTA SI BALBELE LE DAU ARIPI ACUM ACESTOR.....NERUSINATI
@Zozo, Ana, xyz , Dany , Cosmina 17-7-2014, 8:13
Pfuuuuuu, ce pute a basisti pe aici!!!! Sa pupati in continuare "c........l" cosasului dar aveti grija ca se aduna par in stomac si se poate scoate numai chirugical:0
pute capul tau greu17-7-2014, 11:17
daca suntem impotriva propagandei comuniste ieftine si pur si simplu ne-am saturat de aceste gunoaie nu inseamna ca suntem basisti !!!! dar diferentele se vad.....rade ciob de oala sparta...nu il lauda nimeni nici pe BOC nici pe basescu ...insa PSD este clar mai nociv
@pute capul tau greu17-7-2014, 13:00
Nu am nimic cu PSD-ul nici cu "propaganda ieftina".....dar propaganda BOC-UDREA-BASESCU a fost cam scumpa, din pacate mai sunt retarzi ca si tine care inca admira tzatzele lui UDREA si pupa dosul lui BOC huiduit de o tara inreaga inlaturat cu fortza de la guvernare, dar datorita unor retarzi a fost ales primar:)
Jizz US17-7-2014, 8:09
Domnul Boc cu bune si rele este 10 clase peste tine si peste conducerea PSD la nivel de tara , voi trageti ponoasele dupa masurile luate in guvernul Boc . Puteai sa ai o replica mai inteligenta avand in vedere gravitatea boacanelor lui Ponta dar nu te prea duce capul .
Remusache17-7-2014, 8:03
Bai Remusica, tu esti chiar arogant. Vad ca si tu ai tupeul jegos sa arunci mizeria sefului tau in ograda altora.
Ia spune-ne tu de ce a trebuit sa taie Boc salariile? Sti? Iti spun eu: pentru ca, colegul tau de partid Tariceanu, a ales sa ia o decizie gresiti asa ca Ponta cu decizia asta de reducere a CAS-ului. Si sti ce urmat? Minusuri gramada in buget. Pentru ca nu mai veneau bani la stat deci nu erau bani pentru pensii si altele.

Intelegi? Sau e prea greu?
Zozo17-7-2014, 7:59
Boc cu coasa a facut mai multe ca voi toti cu creierul .
mrsilk17-7-2014, 8:02
Care creier ? PSD-istii au asa ceva ?
Ana17-7-2014, 7:30
Macar d-nul Boc stie dea cu coasa. dar Ponta in afara de a spune minicuni non stop, ce stie sa mai faca??? Rusine PSD-istilor!!!!!!!!!!!
xyz17-7-2014, 7:18
Du-te ma tarane inapoi in Berind si bate-ti coasa ca esti varza !
Dany17-7-2014, 4:38
Cine vorbeste de coasa? Taranoiul de Lapusan ! Se vede de la o posta nivelul intelectual al d-lui Boc, comparativ cu aceasta haimana inculta si dizgratioasa, Lapusan. Sa-ti iei psd-eii si sa va duceti in padure, acolo va este locul. In cel mai fericit caz.
Cosmina17-7-2014, 1:26
Sa va i-a dracu pe toti psd-istii , mergeti la puscarie toti ! Nu ati facut niciodata nimic pt Romania, doar ati furat si aveti tupeul jegos sa da-ti in 2 persoane care , chiar au facut ceva pt tara asta si pt orasul nostru !!! Base si Boc ! M*** psd

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

3724 vizualizări
22-6-2018, 12:52
Cum şi-a motivat Dragnea demisia: ”Pentru mine, demnitatea e mai importantă decât orice funcţie”» Vezi tot
1894 vizualizări
22-6-2018, 0:02
Firma SC DIFERIT refuză să lucreze la centura Floreștiului» Vezi tot
1339 vizualizări
22-6-2018, 10:55
Mesajul Gabrielei Firea, după condamnarea lui Dragnea. L-a citat și pe Martin Luther King Jr.» Vezi tot
577 vizualizări
21-6-2018, 18:32
Dragnea, condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare, pentru instigare la abuz. Fosta sa soţie, Bombonica Prodana, scapă de proces» Vezi tot
559 vizualizări
22-6-2018, 13:13
PSD nu RENUNȚĂ! A fost convocat Comitetul Executiv pentru Liviu Dragnea» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?