Doi inspectori ANAF deghizați în clienți au lăsat bacșiș la o cafenea din Polus Center și apoi au revenit în control.
ANAF - Antifraudă a înschis mai multe magazine din centrul Clujului pentru că nu emiteau bonuri fiscale, după o razie de proporții care a avut loc joi, 19 martie.
Restaurantele, barurile şi cluburile vor publica pe meniu anunţul tip formulat de Ministerul Finanţelor prin care se obligă să elibereze bonuri fiscale.
Un clujean ne semnalează o situație de neacceptat la noua Sală Polivalentă a Clujului. Totul s-a petrecut la meciul de baschet de sîmbătă seara.
Mihai Moldovan, trimis în judecată de DIICOT în dosarul ”Grenadierul” de la pizzeria Pharaon, a cerut despăgubiri pentru că a stat nevinovat în închisoare.
La firma ”Pază și protecție Cluj” SRL, societate aflată în subordinea Consiliului Județean (CJ) Cluj, a fost găsită o ”gaură”, în urma auditului, de 200.000 de lei. Facturile arată că s-a comandat pizza și whisky și ceafă de porc di
Inspectorii de la Garda Financiară au controlat saloanele de masaj erotic pentru a afla dacă se eliberează bonuri fiscale.
Una dintre firmele care îşi desfăşoară activitatea în cadrul Diesel Club, situat în centrul oraşului, a fost amendată de către Garda Financiară Cluj cu suma de 8.000 de lei. Activitatea a fost suspendată trei luni.
Garda Financiară a închis clubul Janis Stuf, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pentru că a fost găsită la barmani suma de 649 de lei, care nu a putut fi justificată. ”Închiderea” este numai pe hârtie.
Deputatul independent Mircia Giurgiu a demarat o inițiativă legislativă prin care cei care solicită bonuri la cumpărături să fie recompensați cu un procent din suma cheltuită.
Clubul de fotbal CFR Cluj a anuntat ca emite de mai bine de doi ani bilete cu valoarea de 1 leu, anunta conducerea Protectiei Consumatorilor Cluj.
In 14 februarie, de Valentine's Day, la Iulius Mall vin HI-Q si Catalin Dezbracatu', care va fi responsabil cu distractia. O multime de suprize va vor astepta pana atunci, insa, la Iulius Mall, incepand cu 5 februarie.
Premierul Emil Boc a anuntat ca Guvernul analizeaza posibilitatea acordarii unor prime pentru cei care cer si pastreaza bonurile fiscale.