Ştiri      Sport
LIVE TEXT -  Universitatea Cluj - Videoton 2-3 - FINAL

LIVE TEXT - Universitatea Cluj - Videoton 2-3 - FINAL

Universitatea Cluj joaca de la ora 18.00 al doilea meci din cantonamentul de la Leogang, Austria, in compania echipei Videoton, vicecampioana Ungariei.

LIVE VIDEO - GERMANIA- ARGENTINA 4-0 (Muller, min. 3, Klose, min. 68, min. 89, Friedrich min. 75) - VEZI GOLURILE

Argentina joaca de la ora 17.00 cu Germania un meci cat o finala, iar castigatoarea va merge mai departe in semifinale. Tensiunea este la cote inalte mai ales ca la Cupa Mondiala din 2006 Germania a invins Argentina.

Argentina si Germania joaca de la ora 17.00 pentru un loc in semifinalele Cupei Mondiale

Argentina si Germania se intalnesc de la ora 17.00 in cel de-al treilea meci din sferturile Campionatului Mondial de Fotbal din Africa de Sud. STIRI de CLUJ va va tine la curent cu derularea meciului.

Jucatorii de la Universitatea Cluj sunt "rasfatati" de austrieci in cantonamentul de la Leogang cu muzica traditionala. Galerie FOTO

Jucatorii de la Universitatea Cluj sunt "rasfatati" de gazdele din cantonamentul din statiunea Leogand, Austria. "Studentii" au asistat la un concert de muzica traditionala.

Zeul Maradona este inca divinizat la Napoli! Tot orasul tine astazi cu Argentina. VEZI Galeria FOTO

Zeul Diego Armando Maradona este divinizat in continuare la Napoli, a doua lui casa. Toata suflarea orasului tine cu Argentina in disputa din aceasta seara cu Germania, pentru un loc in cea de-a doua semifinala de la Cupa Mondiala din Africa de Sud.

Uruguay - Ghana 5-4 dupa un meci cu final dramatic- VIDEO penalty-uri

Ghana a ratat un penalty in ultimul minut al prelungirilor, la o faza in care un aparator uruguayan a scos cu mana un gol ca si facut, cu pretul eliminarii

REZUMAT VIDEO OLANDA - BRAZILIA 2-1 (FINAL)

Olanda si Brazilia se intalnesc in primul sfert al Cupei Mondiale din Africa de Sud. Sud-americanii au castigat de cinci ori titlul mondial, iar Olanda niciunul.

Horia Tecau s-a calificat in finala de dublu de la Wimbledon

Horia Tecau s-a calificat in finala de dublu de la Wimbledon, dupa ce impreuna cu partenerul sau Lindstedt au trecut in trei seturi, scor 6-4, 7-5, 6-3, de perechea argentinian Chela - Schwank.

Universitatea Cluj - Dinamo 1-0. Machado a adus o victorie de moral pentru "studenti"

Universitatea Cluj a disputat de la ora 18.00 un amical in compania echipei Dinamo Bucuresti, in Austria. Machado l-a executat pe Curca si a deshis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri.

VIDEO - Steaua a calcat in picioare Universitatea Cluj in sezonul 2007 - 2008. Scor: 4-0 VEZI Golurile

Steaua a calcat in picioare Universitatea Cluj in sezonul 2007 - 2008, cand, pe Ghencea, le-a administrat "studentilor" un sec 4-0. Golurile au fost inscrise de Dayro Moreno de doua ori, Golanski si Neaga.

Florian Walter: "Nu ne temem de Steaua"

Finantatorul echipei Universitatea Cluj, Florian Walter, a declarat ca e multumit de tragerea la sorti.

Universitatea Cluj joaca cu Steaua in primul meci de la revenirea in Liga 1. VEZI programul meciurilor

Universitatea Cluj joaca cu Steaua in primul meci de la revenirea in Liga 1, pe teren propriu. Partida se va juca la Alba Iulia pentru ca stadionul municipal din Cluj-Napoca nu este terminat.

Jucatorii de la CFR Cluj nu si-au primit primele pentru castigarea Campionatului si a Cupei

Arpad Paszkany nu si-a platit jucatorii de la CFR Cluj pentru ca au castigat Campionatul si Cupa. Finantatorul are de achitat 1,6 milioane de euro pentru event si primele de joc din Liga 1.

CFR Cluj - SV Grodig 5-3 in amicalul din cantonamentul din Austria. Traore a inscris 3 goluri !

CFR Cluj a sustinut miercuri seara primul meci amicat din cantonamentul din Austria cu echipa SV Grodig, proaspat promovata in Liga a II - a.

Daniel Munteanu, fundasul venit la "U" Cluj de la Urziceni crede ca performanta poate fi copiata

Daniel Munteanu, fundasul venit la "U" Cluj de la Unirea Urziceni crede ca performanta realizata de echipa de langa Bucuresti poate fi copiata.

Florian Walter: "Nu am renuntat la Cristea, imi doresc un asemenea fotbalist"

Finantatorul Universitatii Cluj, Florian Walterm, a declarat ca nu a renuntat la ideea aducerii "printului" Adrian Cristea in lotul "studentilor".

Universitatea Cluj va juca cu Dinamo Bucuresti un amical in Austria. Vezi programul meciurilor din cantonamentul "studentilor"

Universitatea Cluj are programate 5 meciuri in cantinamentul pe care il face in Austria. Partidele vor incepe joi, 1 iulie, si vor continua pana vineri, 9 iulie, cu cateva zile de pauza.

Fundasii sarbi de la Universitatea Cluj,  Zoran Belosevic si Boban Cenic, se cred de netrecut

Fundasii sarbi de la Universitatea Cluj, Zoran Belosevic si Boban Cenic, se cred de netrecut

Fundasii sarbi de la Universitatea Cluj, Zoran Belosevic si Boban Cenic, sunt pregatiti sa le dea mari batai de cap atacantilor din Liga 1: "Suntem sarbi! De noi nu trece nimeni!".

LIVE VIDEO SPANIA-PORTUGALIA 1-0 - VEZI golul lui David Villa

Spania si Portugalia lupta la aceasta ora pentru un loc in sferturile Cupei Mondiale din Africa de Sud. Acesta este ultimul meci al optimilor.

Paraguay s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale. Japonia paraseste competitia

Paraguay s-a calificat astazi, dupa ce a batut, in prelungiri, la loviturile de la 11 metri selectionata Japoniei.

U Cluj nu a renuntat la "printul" Adrian Cristea

Patronul Universitatii Cluj, Florian Walter, a declarat ca nu a renuntat la aducerea la echipa a dinamovistului Adrian Cristea. Campania de achizitii nu s-a terminat, a spus Walter.

Brazilia se califica in sferturi, dupa ce a invins Chile cu 3-0

Brazilia ajunge in sferturile Campionatului Mondial de Fotbal, dupa ce a batut cu 3-0 Chile.

LIVE VIDEO BRAZILIA-CHILE 3-0 (FINAL)

Brazilia si Chile lupta in aceasta seara pentru un loc in sferturile Cupei Mondiale.

Noul jucator al Universitatii, Peter Cvirik: "Stiu de importanta partidelor cu CFR Cluj"

Fundasul slovac Peter Cvirik a ajuns in cantonamentul Universitatii Cluj si a fost informat deja despre viitorul meci cu rivalii din Gruia.

CFR Cluj a pus in vanzare abonamentele pentru sezonul 2010-2011. Preturile sunt cuprinse intre 100 si 700 de lei

Abonamentele sunt cuprinse intre 100 de lei, la Peluza I, si 700 de lei, la Tribuna I.

Olanda merge in sferturile Campionatului Mondial dupa ce a invins Slovacia cu 2-1

Olanda a batut echipa Slovaciei cu 2-1 si s-a calificat in sferturile Campionatului Mondial de Fotbal.

Lucrarile la Stadionul Municipal "Ion Moina" au continuat in ciuda ploilor - Galerie FOTO

Lucrarile la Stadionul Municipal "Ion Moina" avanseaza in ciuda polilor din ultimele saptamani.

Universitatea Cluj a facut un prim antrenament in cantonamentul de la Leogang. Galerie FOTO de la prima alergare din Austria

Lotul Universitatii Cluj a ajuns in statiunea austriaca Leogang si a efectuat un antrenament usor. Jucatorii au fost supravegheati de cuplul de antrenori Cristi Dulca Marian pana.

VIDEO - Mark Webber si-a facut praf monopostul la Valencia, in timpul Marelui Premiu al Europei -  VEZI IMAGINILE

VIDEO - Mark Webber si-a facut praf monopostul la Valencia, in timpul Marelui Premiu al Europei - VEZI IMAGINILE

Pilotul australian Mark Webber a fost implicat intr-un grav accident in timpul Marelui Premiu al Europei, de pe circuitul de la Valencia. Webber a scapat nevatamat.

LIVE VIDEO - Argentina - Mexic / CM 2010 3-1 (Teverz, min. 26, Higuain, min. 33, Tevez, min. 54, Hernandez, min. 71) - VEZI GOLURILE - FINAL

Argentina se infrunta cu Mexic de la ora 21.30 iar castigatoarea partidei va infrunta puternica nationala a Germaniei, care a invins Anglia cu 4-1.