Un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane, a avut loc marți seară, în jurul orei 22.45, la intersecţia străzilor Iancu de Hunedoara şi Alexandru Vlahuţă, din Cluj-Napoca, s-a produs un accident de circulaţie soldat cu rănirea gravă
Clujenii sunt chemați sâmbătă, 17 februarie, în fața sediului PSD pentru un nou protest.
Salvamontiști clujeni au fost premiați la a Campionatul Național de Schi-Alpinism de la Sinaia.
Tupeul în traficul clujean este deja întâlnit la tot pasul și foarte mulți șoferi cred că își pot face singuri dreptate.
Consiliul Local Cluj-Napoca a aprobat bugetul prin care va fi subvenționată parţial sau integral chiria pentru victimele violenţei domestice şi persoanelor cu venituri mici.
Un incendiu a izbucnit, marți dimineață, laturla Bisericii Reformate din localitatea clujeană Răscruci.
Doi șoferi s-au luat la bătaie pe o stradă din Cluj sub privirile stupefiate ale trecătorilor.
Polițiștii clujeni au reținut, duminică, pentru 24 de ore, doi tineri care au bătut două persoane pe stradă, pe Calea Dorobanților, din Cluj-Napoca, la ieșirea dintr-un local.
Polițiștii clujeni au depistat patru persoane, din București, bănuite de comiterea infracțiunilor de furt calificat și înșelăciune, fapte comise pe raza municipiului Cluj-Napoca.
SMURD Cluj va primi o ambulanță nouă, care o va înlocui pe una depășită tehnic.
Primăria Cluj-Napoca anunță că va achiziționa o ambulanță cu dotări de ultimă generaţie pentru a fi folosită de către SMURD Cluj.
Tribunalul Cluj a emis un mandat european de arestare pe numele afaceristului Ioan Bene, condamnat la 3 ani şi 8 luni pentru dare de mită în dosarul în care a fost condamnat și fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Cluj, liberalul Horea Uiorean
Polițiștii clujeni au depistat, zilele trecute, un bărbat care conducea un tractor în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice.
Polițiștii clujeni au desfășurat, în acest sfârșit de săptămână, o serie de controale în trafic, pe raza comunei Florești.
Polițiștii clujeni au desfășurat, în acest weekend, controale în localurile publice din Cluj-Napoca.
Polițiștii clujeni au depistat și reținut, pentru 24 de ore, doi tineri de 24 și 27 de ani, din Cluj-Napoca, cercetați pentru comiterea infracțiunilor de tulburare a ordinii și liniștii publice și lovire sau alte violențe.
Simona Halep a plecat, luni dimineață, spre turneul de la Doha, Qatar, care se va desfășura în perioada 12 - 17 februarie.
Meteorologii de la ANM au emis o estimare a valorilor termice medii pentru perioada de prognoză 12 - 25 februarie.
Un incident tragic a avut loc, duminică, în în satul Sâmboieni, comuna Sânmărtin, unde o femeie a fost găsită arsă în propria gosopdărie.
Se anunță vreme destul de rece la Cluj, în acest început de săptămână, meteorologii anunțând și precipitații mixte și ninsori.
Semifinala Eurovision începe duminică, de la ora 21.00, și este transmisă în direct de TVR.
Un șofer a lovit refugiul de tramvai de pe strada Plopilor, conducând cu viteză mult prea mare pentru acel sector de drum.
Reprezentanții primăriei municipiului Cluj-Napoca anunţă instituirea unor restricţii de circulaţie cu ocazia desfășurării evenimentului ”Fed Cup: România - Canada”, în perioada 10 – 11 februarie 2018, la Sala Polivalentă.
Registrul Auto Român respinge informațiile apărute în spațiul public, conform cărora RAR și DRPCIV ar dori să introducă o prevedere legală, prin care șoferii care circulă fără ITP riscă întocmirea unui dosar penal.
Agenţia Naţională Antidrog a făcut o listă cu judeţele din ţară în care sunt cei mai mulți consumatori de canabis care ajung la Urgențe.
Un bărbat a fost reținut, pentru 24 de ore, după ce a agresat un tânăr, lovindu-l cu o bâtă în cap.
Tatăl băiatului din Cluj, care s-a aruncat de la etajul 11 al unui bloc din Mărăști, a făcut infarct când a aflat despre tragedie.
Meteorologii anunță temperaturi destul de scăzute și vreme predominant mohorâtă la Cluj, în acest sfârșit de săptămână.
Polițiștii clujeni au depistat în trafic, zilele trecute, un conducător auto care se afla la volan, deși nu deținea un permis de conducere.
Polițiștii cujeni au desfășurat, joi, o acțiune pe linie de pietoni și prioritate pietoni pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, atât în zona centrală a municipiului, cât şi în cartiere.