CFR Cluj a învins pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-1

Feroviarii au câștigat meciul amical împotriva Gaz Metan Mediaș, unde echipa condusă de Petre Grigoraș s-a impus cu scorul de 2-1.

Scorul a fost deschis de către CFR Cluj, prin lovitura de cap a lui Rui Pedro din minutul 6. Scorul a rămas 1-0 pentru CFR Cluj până la sfârșitul primei reprize.

Cel de-al doilea gol al clujenilor a fost înscris de Obiora, printr-un șut senzațional.

În minutul 88 Caz Metan Mediaș a înscris în poarta formației din Gruia prin execuția de la marginea careului a lui Avram.

Echipa de start a lui Grigoraș a fost: Mincă - Hora, Cadu, Rada, Camora - Djokovic, Obiora - Deac, Rui Pedro, Costea - Batin. În repriza secundă pe teren au evoluat: Amadio - Velayos, Maftei, Piccolo, Sepsi - Voiculeţ, Obiora, Denilson Gabionetta - Tade, Carter, Maah.