Social

Care este cea mai pozitivă și cea mai negativă trăsătură de caracter a românilor - Sondaj IRES

  



 

Un sodaj IRES, cu tema ”Mândria de a fi român”, a încercat să afle care sunt trăsăturile de caracter negative și pozitive ale românilor. 

 

La întrebarea ”Care este cea mai pozitivă trăsătură de caracter a românilor?”, cei chestionați au răspuns: Hărnicia 13%, Ospitalitatea 8%, Bunătatea 4%, Cinstea / Corectitudinea 2%, Patriotismul / Naționalismul 5%, Iptimismul 4%, Nu știu 36%.

 

La întrebarea ”Care credeți că este cea mai negativă trăsătură de caracter a românilor?”, participanții la sondaj au răspuns: Hoția/ Infracționalitatea 16%, Lenea 5%, Lașitatea 4%, Minciuna 5%, Răutatea 3%, Credulitatea 3%, Nu sunt civilizați 3%, Nu știu 30%.

 

 

 


coral1_1_1.jpg
25-10-2012, 12:59
40 vizualizări
3 comentarii
Vox Marius25-10-2012, 19:57
Se zice ca in general sudistii-s prosti. Da' cand dai de-un ardelean prost, te fereasca Dumnezo!
Anca25-10-2012, 19:44
Cum Dumnezeu au putut formula ...."CEA MAI POZITIVA ??????!!......CEA MAI NEGATIVA???"
unde au facut scoala cei de la IRES?
sandman25-10-2012, 18:34
"Care este cea mai pozitivă și cea mai negativă trăsătură de caracter a românilor" Dancu ala al vostru e mai prost decit permite legea. trimiteti-l dracu la scoala pe dobitocul ala ardelean serios si prost. :))