rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Cluj-Napoca - Taxe și impozite locale: Se plătesc din 8 ianuarie 2018. Vezi toate detaliile

  



 

Cluj-Napoca - Taxe și impozite locale - Taxele și impozitele locale se pot plăti de luni, 8 ianuarie, începând cu ora 8.00, la sediul din Piața Unirii nr 1 și la toate primăriile de cartier.

 

De la 8.30, la sediul Centrului de Informare pentru Cetățeni de pe strada Moților nr 7 se vor încasa toate tipurile de taxe și impozite locale, precum și abonamentele de parcare din municipiu. 

 

Cluj-Napoca - Taxe și impozite locale - Toate aceste taxe și impozite pot fi achitate în termen, beneficiind de toate facilitățile și bonificațiile până în data de 2 aprilie 2018 (având în vedere faptul că 31 martie este o zi de sâmbătă).

 

Cluj-Napoca - Taxe și impozite locale - De asemenea, reamintim tuturor contribuabililor că există alternative de plată care se îi scutească de deplasarea fizică la un ghișeu al instituției. Astfel, taxele și impozitele locale se pot achita: direct la ghișeele instituției numerar sau cu card bancar; online, pe site-ul www.primariaclujnapoca.ro; online, pe site-ul www.ghiseul.ro; online, cu ajutorul codului QR de pe înștiințarea de plată a impozitelor (pe care o vor primi în perioada următoare, conform legii, în cutiile poștale); virament bancar in conturile institutiei deschise la trezorerie.

 

Taxele și impozitele locale nu s-au majorat față de 2017.

rsz_jidvei-must2018-bannerweb-144dpi_728x90_1.jpg
5-1-2018, 13:02
210 vizualizări
21 comentarii
geo8-1-2018, 9:41
Platile se pot face si online. DAR ATENTIE, tre sa platiti separat(cont nou) pentru coproprietari. Si, pentru parcari, NU PUTETI PLATI ONLINE...Deci, oricum stati la rand.
limbricul sef7-1-2018, 7:45
Lovim teribil, denigram, copiem si lipim, asa ce nu va puneti cu noi, patiti ca Bocaiala, Sile, Dan Manastur si altii. Fiti mandri de Primarul nostru, e cel mai bun din Galaxie si din Universul infinit. Cine va avea de obiectat ceva se va lovi de noi, suntem Mma Cluj, va desfiguram sabotorilor!
Motilor la etaj8-1-2018, 6:59
Sile, dar... ai uitat sa ne spui, tu cu cine votezi la urmatoarele alegeri? :-)
Sile8-1-2018, 11:50
Alo, baietul de la etaj, vei cobora in jos, spre pivnita, beci, leer, gherla, impreuna cu moc anul mincinos.
@ Sile8-1-2018, 15:41
Sile, nu-i asa ca votezi Boc Emil?
Bocaiala official 6-1-2018, 14:05
Asta sunt eu Bocaiala si nu am scris niciun comentariu la aceasta stire. Votantii mokanului imi plagiaza celebrul nume Bocaiala.
Bocaiala6-1-2018, 7:47
Acelasi lucru, nu am scris nimica, disperatilor care copiati nick-uri si prostii, se apropie necazul?
Adevaratul Bocaiala6-1-2018, 8:11
Ce-i postacilor, v-ati trezit, ati deschis sandramaua de pe Motilor? Postarea de mai sus nu imi apartine, mi se copiaza commenturi din ultimile zile de catre postaci disperati, in simbria lui Boc, dar... va dati de gol dupa continut, dupa stil, sunteti jalnici! In curind cei ca tine vor fi scosi afara din Cluj cu picioare in dos, pentru ca noi suntem majoritari acum! Asa ca pregateste-te.
Hopaaa5-1-2018, 18:11
Domnule Boc, felicitari
Bocaiala5-1-2018, 19:50
Dar despre ex Premierul Boc , cand Eba era cacu.m Buda nu se vorbeste??? Ca a crescut TVA la 24%, ca a taiat pensii, salarii, indemnizatii, inchise spitale,etc, toate sub grija crizei economice, dar in acelasi timp dadea bani Udrei sa construiasca cu firmele de casa terenuri de fotbal in panta, teleferice nefunctionale, statiuni si milarde irosite aiurea-n vant? Nerusinatii, mariri de preturi de care sunt acuzati actualii e din cauza mariri preturilor la combustibili, Buda nu a spus nimica? Interese si tot felul de potlogarii, probabil energia nu e in mana PD si de aia latra, in rest OMV, Petrom, Rompetrol, e la cheremul cui?
Jmm5-1-2018, 23:03
Au vorbit clujenii la vot. 70% a luat la vot. Cand alea erau calde. Acum doar se joaca
Bocaiala5-1-2018, 23:11
Ce vot, ba Jmm, ba cac.atule sluga la crepatura Bocului, ca si alea 70 le-a luat prin falsuri, inselatorii si mastrapazlicuri gen festivalul apei, aerului si fraerului, gen concerte peste concerte, pe ban public, profitand din plin de prostia proverbiala a clujenilor ca tine, Vinituri veniti direct din fundu Moldovii, adusi aici si tinuti cu bonuri de masa la cantina primariei.. Ioooi ce faiinnnn ii la Clujjj !
Clujenii5-1-2018, 15:23
Domnule Boc, tot respectul meu. Meritati din plin un nou mandat, clujenii va sustin. Restul care critica in duminica alegerilor voteaza in satul natal.
@Clujenii5-1-2018, 15:54
Sterge-te la gura, esti plin de rahat!
Ioan Aurel5-1-2018, 16:18
Subscriu !
copil mic5-1-2018, 17:30
nenea Clujenii, o zis tata sa-i faci ca si cu bomboanele ce mi le da, dar sa nu spun ca-i urat si o mai zis ca trage apa , da de te-ai scufunda, ca nu stiu ce-am mancat ca tot sus sta si trebe sa vina mama cu oala sa scapam de el.
Johnny5-1-2018, 18:50
Subscriu de asemenea
marc5-1-2018, 20:37
SUBSCRIU.
copil mic5-1-2018, 21:12
marc ,jonny ,in aval pe sloboz cu voi postaci la fesa Bocului, platiti de El, da de v-ar inghiti slobozu.
copil mic real6-1-2018, 12:37
Felgma asta de sus, copy, copy, cu atata va ocupati astia bocitaniile naibi, e pericol ca vi-l ia pe El Caudillo, pe sus, am auzit ca asa platea opratiile la Lucan, prin terenuri date, nu ale lui, al clujenilor. Frumos, apoi Gherla fie al lui, ani multi si luminosi!
copil mic6-1-2018, 18:05
postarea mincinoasa a agitatorului 12,37 nu-mi apartine.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

2311 vizualizări
19-7-2018, 16:48
Piațeta din fața CEC se schimbă radical - FOTO» Vezi tot
500 vizualizări
19-7-2018, 10:07
Noutate în traficul din Florești! S-a lărgit ieșirea de pe strada Cetății - FOTO» Vezi tot
428 vizualizări
18-7-2018, 12:24
Cluj: Vă place haosul de pe aceste străzi? Cum se va schimba zona » Vezi tot
243 vizualizări
17-7-2018, 23:07
Pe strada Regele Ferdinand apare bandă de autobuz și vor fi copaci» Vezi tot
183 vizualizări
26-6-2018, 9:54
VIDEO: După 15 ani, sistemul de irigaţii din Cluj este repus în funcţiune » Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?