Divertisment

”Capra” a ajuns și în SUA. Celebrul rapper 50 Cent s-a prăpădit de râs când a văzut tradiția românească VIDEO

  
  




Mersul cu ”capra” este una dintre tradițiile românești practicate în perioada Sărbătorilor de iarnă, însă pentru străini poate arăta ca un obicei de-a dreptul ciudat.

Aceeași reacție a avut-o și cunoscutul rapper 50 Cent, care a postat pe pagina sa de Facebook un clip în care un român dansează capra.

Imaginile au ajuns rapid virale, clipul strângând câteva milioane de vizualizări.

De asemenea, mulți fani români ai artistului au reacționat și i-au lăsat mesaje în care îi explică rapperului ce semnifică această tradiție.



iulius 728x90.jpg
27-12-2016, 13:18
53 vizualizări
4 comentarii
Veselica28-12-2016, 10:16
That is Undercover Gipsy Goat!!
radu cluj 27-12-2016, 22:35
Capra ? sau cu turca ,,,,,>>>O CIOARA CERSETOARE !!!!!cand dau kakamericani liber la vize ???? poate asa mai scapam de CIORI !!!! MOARTE CIORILOR in usa ...sua este democratie >>> o cioara 10 ciori 1 0000000 de ciori NU SE face problema !!!
aasdf27-12-2016, 13:41
Ce morti de traditie e un t**** care ne face de c**** din nou ? Capra mai nou e pe manele ? Asta e traditie ?
Asdf27-12-2016, 15:17
Subscriu!