Regia Autonomă de Termoficare Cluj taie apa caldă și căldura pe mai multe străzi din Cluj-Napoca.
Multe schimbări au avut loc la Palatul Cotroceni de la venirea lui Klaus Iohannis, metoda de lucru a angajaților din cadrul Administrației Prezidențiale fiind modificată.
Consiliul Județean (CJ) Cluj este acuzat că nu a făcut nimic până acum pentru a atrage finanțarea europeană în valoare de 71 de milioane de euro, pentru trasportul intermodal.
Magistrații de la Înalta Curte au admis, sâmbătă, cererea formulată de Elena Udrea, prin care solicita permisiunea să părăsească domiciliul.
Premierul Victor Ponta a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj adresat jurnalistului economic Moise Guran.
Fostul președinte Traian Băsescu a transmis, joi seara, un mesaj pe pagina sa de Facebook, după ce Eduard Hellvig a fost nominalizat pentru șefia SRI.
Președintele Klaus Iohannis a vorbit, joi seară, într-un interviu acordat pentru Digi 24, despre scandalul de corupție ce îl vizează pe cumnatul premierului Victor Ponta, Iulian Herțanu.
Preşedintele Klaus Iohannis l-a nominalizat, joi, pe europarlamentarul PNL Eduard Hellvig pentru funcţia de director al SRI.
ELENA UDREA a trimis, miercuri seara, în timpul unei emisiuni, jurnaliştilor Ion Cristoiu şi Cătălin Striblea un SMS.
Un tânăr a inițiat o petiție online prin care vrea să oblige Primăria Cluj-Napoca să interzică fumatul în oraș.
Prim-ministrul Victor Ponta a declarat că cumnatul lui cercetat de DNA pentru fapte de corupție va plăti dacă a făcut ceva ilegal.
Monica Iacob Ridzi, condamnată, luni, la cinci ani de închisoare cu executare, vrea să iasă din închisoare pe motive medicale.
Primăria Cluj-Napoca alocă în 2015 un milion de lei pentru un viitor tren suspendat de mare viteză.
Consilierul județean Cluj, Mihai Seplecan, încins de Ioan Oleleu în lupta pentru șefia Consiliului Județean Cluj, cere UDMR să îi precizeze poziția.
Nemulțumiți de salariile de mizerie, funcționarii din Primăria Cluj-Napoca, Consiliul Județean Cluj și alte unități afiliate la Federaţia Naţională a Sindicatelor din Administraţie (F.N.S.A.), intră în grevă.
Consilierul județean PNL Cluj, Mihai Seplecan, a suferit o înfrângere la Tribunalul Cluj.
Primăria Cluj-Napoca a promis un parking în campusul Hașdeu încă din primăvara anului 2012. Trei ani mai târziu, funcționarii municipalității schimbă încă hârtii cu UBB Cluj și nimic nu s-a făcut.
Primarul Emil Boc anunța la finele anului trecut că sistemul de ticketing din Cluj-Napoca, adică biletele cu valabilitate orară, va funcționa din ianuarie 2014.
Fostul președinte al României, Traian Băsescu a vorbit, în primul său interviu după retragerea din funcție, difuzat la televiziunea publică, despre prestația noului șef de stat.
Monica Iacob Ridzi, fostul ministru al Tineretului și Sportului, a scris pe blog înainte de a afla sentința în dosarul ei un mesaj în care își clamează nevinovăția.
Procurorii fac percheziții la o firmă înfiinţată de mama lui Victor Ponta şi este controlată de sora şi cumnatul premierului.
Viceprimarul municipiului Cluj-Napoca, Anna Horvath, a reacționat, după ce, luni, consilierii PSD i-au cerut demisia, invocând faptul că îi instigă pe maghiari să dea în judecată Primăria.
Fostul preşedinte, Traian Băsescu, a declarat că avem o generație tânără ratată, reprezentată de Victor Ponta, Dan Şova sau Monica Iacob-Ridzi.
Traian Băsescu a declarat, luni seara, într-un interviu la TVR, că nu a știut că Elena Udrea ar fi implicată în lucruri ilegale în timpul mandatului sau la Palatul Cotroceni.
Viceprimarul UDMR, Anna Horvath, este acuzat că îi instigă pe tinerii maghiari să dea în judecată Primăria Cluj-Napoca pentru a cere plăcuțe bilingve.
Procurorii DNA solicită din nou Camerei Deputaților un aviz pentru începerea urmăririi penale a Elenei udrea, de această dată în dosarul ”Gala Bute”.
Un clujean i-a lăsat lui Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni o petiţie pentru autonomia economică a Ardealului.
Cu toate că se află la închisoare, Elena Udrea este foarte activă pe pagina sa de Facebook, acesta fiind singurul mod de a comunica cu susținătorii săi.
Elena Udrea a lansat un nou atac pe Facebook, vizându-i acum pe câțiva ministri din Guvernul Boc.
Membrul Consiliului de Administrație al SRTv, Radu Carp, îl somează pe şeful TVR Cluj, Romeo Couți, să spună dacă a contactat Primaria Cluj-Napoca pentru organizarea Eurovision în acest oraş.