Românii care nu își fac asigurarea obligatorie pentru locuință ar putea să se trezească în imposibilitatea de a-și plăti impozitul pentru aceasta.
Federația Română de Fotbal a anunțat, zilele trecute, meciurile din șaisprezecimile Cupei României, ediția 2017-2018.
Tânărul clujean Tudor Helgiu, elev în clasa a X-a a liveului Greco-Catolic „Inochentie Micu” a ajust celebru pe internet după ce a fost trimis, marți, acasă de la ore pentru că are părul lung.
Mai multe curse operate de pe Aeroportul Internațional ”Avram Iancu” din Cluj-Napoca înregistrează întârzieri, miercuri dimineață, din cauza ceții.
Celebrul artist britanic Sting a susținut, marți seară, primul său concert de la Cluj-Napoca, la Sala Polivalentă.
Polițiștii clujeni au efectuat, marți, perchziții pentru documentarea şi probarea întregii activităţi infracţionale a doi bărbaţi, din comuna Aghireşu, cercetați pentru infracțiunea de înșelăciune.
Meteorologii de la ANM au emis un nou avertisment de tip cod galben de ceață pentru județul Cluj, miercuri dimineață.
Adjunctul ambasadorului Coreei de Nord la Națiunile Unite, Kim In-Ryong, a anunță că tensiunile din Peninsula Coreea riscă să conducă la izbucnirea "în orice moment" a unui "război nuclear", precizând că orice ţară care ar participa de parte
Președinele Klaus Iohannis a decretele de eliberare din funcţie a miniştrilor demisionari, iar cei trei înlocuitori au depus jurământul la Cotroceni.
Conducerea Aeroportului Internațional „Avram Iancu ”Cluj anunţă faptul că, începând de ieri 16 octombrie 2017, o nouă platformă de staţionare aeronave, Apron 2, a devenit operaţională.
Compania de Transport Public Cluj-Napoca anunță că va prelungi programul mai multor linii de transport în comun, marți seară, cu ocazia concertului susținut de Sting la Cluj.
Mai mulți copii din Marea Britanie au îneput să joace un nou ”joc” pe rețelele sociale, numit ”Provocarea de 48 de ore”.
Un elev clujean susține că a fost dat afară din ore de către directorul liceului la care învață, din cauza faptului că are părul lung.
Plenul Camerei Deputaților a votat, marți după-amiază, cererea de urmărire penală a procurorilor DNA față de fostul ministru Rovana Plumb, în dosarul Belina.
Cea de-a XXV-a ediţie a Festivalului Castanelor a avut toate ingredientele unui eveniment de excepţie, un eveniment pe care băimărenii îl vor ţine minte multă vreme. Timp de două week-enduri s-au desfăşurat eveniemnte şi spectacole pentru toa
Primarul Emil Boc a anunțat, marți dimineață, că a început discuțiile cu Ministerul Transporturilor pentru a primi dreptul de a realiza studiul de fezabilitate necesar pentru realizarea Centurii Metropolitane, pe tronsonul care trece pe teritoriul
Ediția din acest an a Festivalului Castanelor, de la Baia Mare a fost una de-a dreptul specială, fiind întinsă pe parcursul a două weekend-uri.
Ce mai cunoscută jurnalistă de investigații din Malta, Daphne Caruana Galizia, cea care a coordonat și celebra anchetă ”Panama Papers”, a fost ucisă, luni, în urma exploziei unei bombe plasate sub maşina sa, chiar în apropierea casei unde a
Meteorologii de la ANM au emis un nou avertisment de tip cod galben de ceață pentru județul Cluj, marți dimineață.
Pelerinii aflați la Iațși, cu ocazia hramului Sfintei Parascheva, s-au gândit să nu meargp acasăcu mâna goală, așa că s-au apucat să culeagă panseluțele plantate în centrul orașului.
Conducerea Aeroportului Internațional Cluj anunţă, luni, o nouă destinaţie regulată ce va fi operată de pe aeroport începând cu sezonul de vară 2018, respectiv capitala Greciei, Atena.
Polițiștii clujeni au depistat, sâmbătă, un conducător auto ”gonind” pe străzile din Turda cu viteză mult peste limita legală.
O tânără studentă, de 23 de ani, a murit, zilele trecute, la Londra, după ce a căzut în gol de pe Catedrala Saint Paul.
Celebrul cântăreț britanic Ed Sheeran a fost implicat de curând într-un accident rutier.
Meteorologii de la ANM au emis o estimare a valorilor termice medii pentru perioada de prognoză 16 - 29 octombrie.
Un accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane, a avut loc, duminică seară, la intersecția străzilor 21 Decembrie 1989 și Paris.
Cluj-Napoca a devenit, de o perioadă, orașul cu cele mai mari prețuri la apartamente din toată țara, ajungând, conform statisticilor de specialitate, la un preț mediu de 1455 euro pe metrul pătrat, în luna septembrie.
Fondatorul revistei pentru adulți Hustler, Larry Flynt, oferă 10 milioane de dolari recompensă pentru orice informație are ar duce la suspendarea din funcție a lui Donald Trump.
Ministerul Afacerilor Externe informează cetăţenii români care călătoresc sau se află pe teritoriul Irlandei că, potrivit Serviciului de Meteorologie irlandez
Meteorologii de la ANM anunță că la Cluj vor fi temperaturi peste media normală a acestei perioade, în primele zile ale săptămânii.