Ştiri      negrut

Sold-out pentru CFR Cluj-U Cluj. Cel mai vechi derby românesc se joacă cu casa închisă

Derby-ul Clujului nu va influența prea mult situația celor două echipe în clasament, indiferent de rezultatul din această seară din Gruia.

Lista rectorilor care au semnat comunicatul de susținere a ministrului plagiator, Cîmpeanu! Doar doi rectori din Cluj NU au semnat

Jurnalista Emilia Șercan publică lista celor 54 de rectori care au semnat comunicatul Consiliului Național al Rectorilor în susținerea lui Sorin Cîmpeanu, în afacerea plagiatului.

Liderii PMP s-au reunit la Cluj pentru a analiza trei proiecte importante ale partidului

Liderii organizațiilor Partidului Mișcarea Populară (PMP) din regiunea de Nord-Vest au organizat, joi, o întâlnire de lucru la Cluj, în care să dezbată și să analizeze principalele proiecte din agenda partidului.

CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României. Abia a bătut echipa Viitorul II cu scorul 1-0

Echipa clujeană CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României, după ce a reușit să învingă formația Viitorul II, echipă care evoluează în liga a treia.

CFR Cluj a făcut remiză în deplasare cu FC Brașov. Au reușit să urce o poziție în clasament REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a obținut o remiză in deplasare, în partida disputată sâmbătă seară împotriva FC Brașov, meci terminat cu scorul 2-2.

CFR Cluj, învinsă de Steaua pe teren propriu. Clujenii au jucat în inferioritate jumătate de meci REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a fost învinsă, pe teren propriu, de campioana României, cu scorul de 0-1, în partida de duminică.

Victorie clară pentru CFR în debutul din Liga I. Au  bătut Ceahlăul cu 4-0 REZUMAT VIDEO

Victorie clară pentru CFR în debutul din Liga I. Au bătut Ceahlăul cu 4-0 REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a avut un start de sezon foarte bun, atât în Europa League, unde a reușit să se califice în turul 3 preliminar, cât și în Liga I, unde s-au impus cu 4-0 în fața Ceahlăului, în meciul de debut.

CFR Cluj a făcut egal cu Jagodina în primul meci din Europa League REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a făcut egal în partida de debut în turul al doilea din cadrul preliminariilor Europa League, disputat împotriva sârbilor de la Jagodina.

CFR Cluj - Jagodina, scor 0-0, în turul doi preliminar al Ligii Europa

CFR Cluj a terminat la egalitate meciul cu echipa sârbă Jagodina, din prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa.

Vasile Miriuță a vorbit despre primul jucător care va veni la noua echipă a lui CFR: ”Un puști pe care mi-l doresc neapărat”

În urma performanțelor pe care Vasile Miriuță le-a reușit pe banca tehnică a CFR-ului, conducerea echipei a hotărât să îl păstreze în funcția de antrenor, iar acesta are planuri mari pentru viitor.

CFR Cluj - FC Braşov 1-0 - REZUMATUL VIDEO - Clujenii înving și se stabilizează

CFR Cluj a câștigat meciul cu FC Braşov, scor 1-0, prin golul lui Ogbu.

Miriuță după victoria cu Dinamo: Eu vreau să rămân la CFR, dar șefii hotărăsc dacă mă țin

CFR Cluj a izbutit o victorie clară la Dinamo acasă, partidă încheiată cu scorul de 3-0 pentru clujeni, iar tehnicianul Vasile Miriuță este foarte mulțumit de prestanța echipei.

Dinamo - CFR Cluj 0-3 - REZUMAT VIDEO - Scor de maidan

CFR Cluj a reușit să câștige la pas meciul cu Dinamo pe stadionul din Ștefan Cel Mare.

Înfrângere dură pentru CFR Cluj la Giurgiu. Au jucat aproape o repriză în superioritate numerică

CFR Cluj a pierdut meciul din deplasare împotriva echipei Astra Giurgiu, partidă încheiată cu scorul de 1-0 pentru gazde, pierzând astfel trei puncte, în ciuda faptului că au jucat în superioritate numerică în cea mai mare parte a timpului.

Corona Brașov - CFR Cluj 2-2. Brașovenii au egalat după o repriză în care au fost dominați REZUMAT VIDEO

Clujenii au făcut egal în meciul de vineri de la Brașov, împotriva Coronei, partidă încheiată cu scorul de 2-2.

Miriuță spune ADEVĂRUL despre situația de la CFR Cluj

Vasile Miriuță, antrenorul CFR Cluj, a explicat după eșecul cu Steaua care este problema la echipa lui Paszkany.

CFR Cluj a câștigat la scor un amical cu o echipă din prima ligă bulgară

CFR Cluj a câştigat cu un scor de maidan amicalul cu Lyubimets, echipă clasată pe locul 12 în prima ligă din Bulgaria.

Elena Udrea a ajuns la Turda. Cum a comentat nominalizarea lui Klaus Iohannis?

Elena Udrea a ajuns la Turda la lansarea filialelor PMP Turda și Câmpia Turzii.

Rednic a debutat cu victorie la CFR Cluj

CFR Cluj a învins, luni, 24 iunie, cu scorul de 3-1 echipa din liga a treia din Germania, SV Wacker Burghausen, în primul meci amical al cantonamentlui din Austria.

FCM Targu Mures II - CFR Cluj II, 0-3

Echipa secunda a CFR Cluj a reusit sa se impuna in meciul jucat in deplasare cu FCM Targu Mures, contand pentru etapa a patradin Liga a III -a.

Amical: CFR Cluj-SV Grodig 1-0. Vezi golul - VIDEO

Clujenii au marcat prin Sare, in minutul 23, care a reusit sa il invinga pe portarul austriac.

CFR Cluj a invins cu 16-0 o echipa de amatori din Austria. VEZI golurile VIDEO

Sergiu Negrut si Sougou au reusit sa inscrie de cate trei ori in poarta echipei austriece de amatori.

LIVE TEXT Unirea Urziceni - CFR Cluj 1-3 VEZI golul lui Batin

CFR Cluj joaca impotriva Unirii Urziceni, intr-un meci de la care Alin Minteuan a anuntat ca asteapta o victorie.

FCM Targu Mures - CFR Cluj 0-0! Clujenii sunt la al treilea meci fara victorie VIDEO - VEZI fazele importante

CFR Cluj joaca in deplasare la Targu Mures cu echipa locala intr-un meci in care ambele formatii vor sa demonstreze. "Feroviarii" nu au mai castigat de cateva etape, iar targmuresenii tintesc mai sus in campionat.

CFR Cluj a plecat in cantonamentul din Antalya! Vezi ce jucatori fac parte din lot si ce au declarat - VIDEO

CFR Cluj a plecat vineri seara spre Bucuresti de unde lotul va pleca spre Antaly, in acceasi cursa cu Steaua. Dinlot a facut parte si Minca, portarul adus de la Brasov.

Bud, linistit de Iuliu Muresan: "Avem metode sa il potolim"

Presedintele Iuliu Muresan a declarat ca Bud nu a fost selectionat in lotul pentru Liga Campionilor pentru ca este iesit din forma. Muresan a anuntat ca "cine e nemultumit, avem metode sa il potolim".

CFR Cluj joaca in Liga Campionilor fara Bud si Peralta! VEZI ce jucatori au fost alesi!

Andrea Mandorlini va porni la lupta in Champions League fara Bud si Peralta. A fost preferat Bjelanovici, chiar daca acum este accidentat si nu va putea juca in primele doua meciuri, cu Basel si Roma.

Mircea Giurgiu: "Curtea Constitutionala a judecat corect, cel putin in ceea ce priveste pensiile"

Deputatul PDL de Cluj Mircea Giurgiu crede ca decizia Curtii Constitutionale, care a declarat neconstitutionala reducerea pensiilor cu 15%, este corecta.

Deputatul clujean Mircia Giurgiu nu a fost propus pentru excluderea din PDL

Liderul grupului PDL din Camera Deputatilor, Mircia Toader, a declarat ca numarul celor care au votat pentru excluderea lui Mircia Giurgiu din partid a fost mai mic decat al celor care au propus alte sanctiuni.

VIDEO - Teo Trandafir a facut show la votarea motiunii. A votat impotriva taierii pensiilor

Teo Trandafir a facut show la votarea motiunii si le-a aratat parlamentarilor in ce urne si-a introdus votul, dupa care s-a pupat cu deputatii si senatorii opozitiei.