Înfrângere dură pentru CFR Cluj la Giurgiu. Au jucat aproape o repriză în superioritate numerică

CFR Cluj a pierdut meciul din deplasare împotriva echipei Astra Giurgiu, partidă încheiată cu scorul de 1-0 pentru gazde, pierzând astfel trei puncte, în ciuda faptului că au jucat în superioritate numerică în cea mai mare parte a timpului.

Scorul a fost deschis în minutul 15 de către Marian Cristescu, finalizând pasa primită de la Yoda. Clujenii au avut o ocazie de a egala, însă Silviu Lung a reușit trimită în cornes șutul lui Rui Pedro.

În minutul 22 Paul Papp a fost eliminat, primind direct cartonașul roșu pentru o intrare cu talpa la glezna unui adversar.

Clujenii au jucat în superioritate numerică până în minutul 68, când a fost eliminat Ricardo Cadu, după ce a primit al doilea cartonaș galben din partidă, pentru un fault comis la mijlocul terenului.

Astra a avut o mare ocazie la sfârșitul partidei, în minutul 90, după un șut puternic al lui Yoda, care însă a ajuns în plasa laterală.

Iată care au fost echipele de start:

Astra: Lung junior - Papp, Ben Youseff, Găman, Junior Morais - Yahaya, Laban - Yoda, Cristescu, William - Yazalde;

Rezerve: Gavrilaș, Șt. Popescu, Mățel, Takayuki, L. Iorga, Alibec, Ivanovski;

Antrenor: Florin Marin;

CFR: Felgueiras - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - Monroy, Djokovic - Deac, Rui Pedro, Chanturia - Tade;

Rezerve: Amadio, Rada, Tiago Lopes, Fl. Costea, Ogbu, Negruț, Ammari;

Antrenor: Vasile Miriuță.