Social

Un viceprimar va participa la parada GAY de la Cluj! Ai noștri se ascund

  



 

Andreas Wolter, vice-primar al orasului Koln, Germania - oras infratit cu Clujul, va participa la parada gay de la Cluj

 

Viceprimarul orașului Koln a fost invitat la Cluj ce grupul de femei LGBT - LES Sisterhood Cluj  și va participa la Cluj Pride 2018, marsul pentru drepturile persoanelor LGBT, ce are loc Sambata 23 iunie, ora 17.00.

 

Anul trecut, Les Sisterhood Cluj a participat la Koln Pride, la invitatia primarului Henriette Reker si a organizatiilor locale, la un schimb de experienta intre organizatii LGBT conduse de femei. Anul acesta primarul Reker nu poate ajunge la Cluj Pride, dar a dorit sa trimita sustinerea ei prin viceprimarul Andreas Wolter. 

 

Andreas Wolter a fost ales vice-primar de catre Consiliul Local al orasului Koln in 2014. Este membru al Partidului Verde din 1983. S-a nascut in 1964 in mediul rural din Germania de Vest. Din 2013 este casatorit cu partenerul sau. Este tata mandru a doua fiice dintr-o casatorie anterioara. Este membru in diferite comitete europene si germane. Din 2016 este Ambasador al Aliantei pentru Clima (Climate Alliance)”, precizează reprezentanții LES Sisterhood Cluj

 

LES Sisterhood Cluj este un grup de femei lesbiene, gay, bisexuale, trans din Cluj care se axeaza pe sprijinul si sustinerea membrilor comunitatii LGBT. Din 2014 organizam ateliere pt drepturile omului, seri de socializare si sustinere. Suntem peste 200 de femei, managere, doctorite, avocate, studente, artiste, jurnaliste, terapeute, bugetari, corporatiste, activiste, sportive. Am creat prima colectie de povesti a femeilor LGBT numita Queer a la Cluj

 

Parada Gay are loc la Cluj în 23 iunie. Care este traseul

coral1_1_1.jpg
20-6-2018, 15:57
1877 vizualizări
41 comentarii
Saraci si Prosti am ajuns22-6-2018, 17:17

Vine omul din indepartatul Koln, sa ne promoveze lesbianismul si homosexualitatea aici la noi.
De ce nu vine din Germania vicepresedintele de la Daimler AG sau Volkswagen, la noi in Cluj, sa ne tina niste conferinte despre afaceri de succes, ca de la ei am avea ceva de invatat! Aia nu sint modele? Pe ei nu-i trimit...
De la vice-primarul Koln-ului ce invatam?


cum sta treaba21-6-2018, 20:06
ruminul in general cade pe spate imediat cand aude de Germania, chiar si de Ungaria...
AA21-6-2018, 15:10
"Ai noștri se ascund"

Mai degrabă " ai noștri se comportă normal"...
Vlad21-6-2018, 22:07
Lasa ca vine pidosnicul din Koln sa se dea putin in barci pe la Clij, ne invete ce-i democratia si LIBERALISMUL
calin21-6-2018, 13:32
pentru aceasta sambata neagra, a noptii mintii, sa tragem obloanele si sa spunem cate o rugaciune pentru izbavirea de pacate, ale noastre, ale lor, ale tuturor...
vai noua.
vom ajunge sa regretam dictatura de prea multa "libertate", "egalitate", corectitudine politica, politie a gandirii, noi ideologii dezumanizante, satanice...
alooo, pederastilor, tineti-va naravul acasa. Daca fac mitinguri toti betivii, asasinii, cleptomanii, promovandu-si apucaturile lor, bine ar fi? LAsati spatiul comun sa fie neutru, curat.
MAjoritatea crestina a tarii asteia si a orasului astuia nu sunt de acord cu apucatura voastra si sunt revoltati ca iesiti in strada. Ne este jena sa iesim cu copii din casa, sa nu va vada destrabalarile.... Stati acasa.
Ne este rusine de voi si de cat de jos a putut sa cada conditia umana...
Ina21-6-2018, 11:47
A venit un pidosnic neamț să ne „onoreze” cu prezența și gata, trebuie să facem și noi la fel?
Ce durere pe vesticii ăștia progresiști, că noi ortodocșii nu am fost stricați precum ei, deci încearcă acum cu tunuri de mare calibru, să ne facă praf și pe noi - nu vor reuși.

Din păcate, avem și noi cozi de topor, care pentru un salariu de mizerie, pun umărul la distrugerea neamului nostru, din interior. Or să își plângă în pumni pe vecie.
Clau21-6-2018, 9:03
Creatorul Universului spune despre acesti oameni ca au innebunit.

22 S-au* fălit că sunt înţelepţi şi au înnebunit
23 şi au schimbat slava Dumnezeului* nemuritor într-o icoană care seamănă cu omul muritor, păsări, dobitoace cu patru picioare şi târâtoare.
24 De aceea*, Dumnezeu i-a lăsat pradă necurăţiei, să urmeze poftele inimilor lor, aşa că** îşi necinstesc singuri† trupurile,
25 căci au schimbat în minciună adevărul* lui Dumnezeu şi au slujit şi s-au închinat făpturii în** locul Făcătorului, care este binecuvântat în veci! Amin.
26 Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lăsat în voia unor patimi* scârboase, căci femeile lor au schimbat întrebuinţarea firească a lor într-una care este împotriva firii;
27 tot astfel, şi bărbaţii au părăsit întrebuinţarea firească a femeii, s-au aprins în poftele lor unii pentru alţii, au săvârşit parte bărbătească cu parte bărbătească lucruri scârboase şi au primit în ei înşişi plata cuvenită pentru rătăcirea lor.
28 Fiindcă n-au căutat să păstreze pe Dumnezeu în cunoştinţa lor, Dumnezeu i-a lăsat în voia minţii lor blestemate, ca să facă lucruri neîngăduite*.
Romani cap. 1 ver 22-28 BIBLIA

Un oras majoritar crestin suntem obligati sa asitam la promovarea acestor practici diabolice care sunt o ofensa directa la Dumnezeu care a facut femeia si barbatul nu doua femei sau doi barbati.
Andreas Wolter21-6-2018, 7:16
Pentru voi, clujenii, un zambet tocmai de la koln ...
Raul @Ba astia20-6-2018, 23:17

Oi fi tu heterosexual, dar creierul iti lipseste.

Nu ai reusit sa pricepi nimic.

Homosexualii nu fac Parada PRIDE ca sa ii accepti tu sa faca ce doresc in privat, in dormitorul lor, oricum aia faceau demult si fara aprobarea ta, mai bolovane.

Ei nu iti cer ca sa le permiti tu sa isi rezolve problemele in dormitor!

Homosexualii fac Parada PRIDE ca sa iti ceara tie sa ii consideri LA FEL DE NORMALI CA SI TINE, mai Bula!

De aici deriva si CASATORIA , adoptia de COPII, etc, etc....


toth jotzobag21-6-2018, 11:08
Cum poti sa consideri ''normal'' un poponar?!..:)..
@ Raul @Ba astia21-6-2018, 11:33
Sefule, par example la ce mai fac parade in SUA daca acolo pot adopta minori etc? De ce fac parade cu atata nuditate: https://www.lifesitenews.com/blogs/shocking-video-of-gay-pride-parade-little-girl-watches-nearly-nude-man-danc

Evoluatia ne-a facut intr-un fel, dar se intampla sa apara anomalii. O anomalie nu inseamana normalitate...Nu inseamna ca nu pot fi cetateni care pana la urma platesc taxe, dar nu suport ideea de a ma forta sa accept ceva ce nu vreau.
calin21-6-2018, 13:17
Homosexualii sunt la fel de normali ca necrofilii, pedofilii, zoofilii si toate aberatiile sexuale din manualul de psihiatrie. Daca parintii vostri dragi homosexuali, ar fi fost homosexuali, voi ati fi ramas in dimensiunea neantului. Ar fi fost normal? Sa nu puteti sa imi dati mie unlike??
Deci dragi pederasti, ziceti merci ca mai sunt oameni normali heterosexuali care fac copii, caci altfel ati ramane singuri pe aceasta planeta minunata, pana la epuizarea voastra sexuala devianta... Si apoi gata.
Sunteti undeva intre mila si greata.
Pentru @ Raul @Ba astia21-6-2018, 20:03
La ce mai fac parade in USA? Tocmai ca sa strige ca ei sunt Normali! Chiar daca legea le acorda copii minori, in populatie exista multe retineri fata de ei.
Gigi20-6-2018, 22:01
O sa-l primeasca Boc stand capra.
vir20-6-2018, 21:48
da cum ma !? sa vina el din tara sraca si oras saraca sa ne explice noua geto-dacilor curajosi cum sta treaba ? iesiti ma si dati-i in cap asa ortodox crestineste! iarta-ne doamne pe toti , ca pacatuiesc altii pt noi !
Political Correctness20-6-2018, 20:57
Manevre, manevre de culise si aranjamente...!
Lesbiencele sisterhood isi inchipuie ca daca invita ,,homosexuali din Koln, Germania..." clujenii nu-i vor fluiera, ca sint ,,din Germania"...
Pai nu este asta instigare la ura si incercare de a ne baga homosexualitatea pe gat, cu forta?
Ambasadorul Frantei ne transmite, in legatura cu Roland-Garros, ca exista dreptul la exprimare libera!!
Ba astia20-6-2018, 20:54
Astia de comentati ca e boala psihica, ca nu e natural, ca alte alea, ce va fote pe voi grija ce fac alti? Va e ciuda ca nu va fote si pe voi homosexualul, ca altfel nu imi explic de ce sunteti asa obsedati de ce face un alt barbat cu propria lui scula. Sa stai si sa te gandesti la cum doi barbati se fot intre ei si ce fac cu scula lor in propria casa e destul de homosexual, oamenii heterosexuali nu ar trebui sa fie interesati de asa ceva.
@20-6-2018, 21:02
Ce dashtept esti tu, de putzi... Asa e, 'oamenii heterosexuali' 'nu ar trebui sa fie interesati de asa ceva....' ........Si nici sa dea copii spre adoptie cuplurilor de homalai...
alex20-6-2018, 21:07
Wow ! Puți a liberalism . . ..de acum 20 de ani. . .
Nicu20-6-2018, 21:16
Sa faca ce vor. Dar, sa vine pe strada sa-si exhibe deviatiile e prea mult. Cum ar fi sa faca betivii si drogatii marsuri pentru "diversitate"?
Bine?
Bă dobitocule.....20-6-2018, 21:18

......tu îi vezi că sunt în propria casă ?


Noi îi vedem că sînt pe străzile Clujului , și nicidecum în ,,propria casă" !
Eu20-6-2018, 21:20
Deci nea Nicu tu faci comparatie intre a baga o pola intr-un fund, o activitate ce se petrece acasa si nu prezinta nici un pericol pentru cei din jur, cu doua activitati care iti distrug viata, te imbolnavesc, te lasa in faliment si ce te face sa fii un pericol pentru cei din jur. Pai cum vine asta, nu stiam ca daca doi tipi o iau in fund reprezinta un pericol public.
Criculae20-6-2018, 20:35
Homosexualii ar trebui tratati la ospiciu.
Nu orice deranjament mintal e un drept.
Unele deviatii comportamentale sunt boli, de exemplu homosexualitatea.
calin21-6-2018, 13:20
corect, felicitari
free speech20-6-2018, 20:29
Ce dinti nespalati si urati are Andreas! Parca e Dragnea! De ce nu isi curata dantura aia? Ca doar e viceprimar, trebuie sa zambeasca la multi... Sau sunt obligati cei care l-au ales sa se uite cu mandrie la maselele lui stricate, ca doar reprezinta "dragostea cea adevarata"... Numai el stie cat rahat sta adunat in dintii aceia.
Cornel20-6-2018, 20:09
Si Sile abia asteapta sa vina din nou parada in cluj ca si lui ii place ciocanul. Doar stim cu toti, se culca cu boc si se trezeste cu ea in gura
Ovidiu20-6-2018, 19:52
Si Lviu Alexa a confirmat participarea la parada gay sub numele de Livia Alexa(ndra). pentru cei care nu stiau face parte si din organizarea paradei
Ion20-6-2018, 18:50
Are si mecla de homalau. Macar stim cine ii finanteaza.
georgian20-6-2018, 18:04
sa fii "mandru" de boala ta psihica, asa ceva nu imi inchipuiam ca poate sa existe...
jiji20-6-2018, 17:30
cum adica, mai gunoaielor, ai nostri se ascund ? foarte bine. nici nu avem nevoie de homosexuali care defileaza in centru. ori daca asta doriti de ce nu ii primiti la voi la sediu ? bagamiasi si davas
Paradele ipocriziei20-6-2018, 16:30


Dupa ce ca Vestul, ,,civilizat" si ,,avansat", o face tziganca, acolo la ei, pe castigatoarea French Openului, noi pentru ce sa le aplaudam Homosexualii, aici la noi ??




































@ dan20-6-2018, 16:22
Ma dobitocule, nu trebuie copiat totul de la "nemti", NU TOT CE AU EI ESTE BUN!
Eu20-6-2018, 16:52
Dar de la unguri, ce spui, idiotule?
andreas20-6-2018, 17:22
PT idiotul 'eu': dar ce, ungurii reprezinta Occidentul, dupa tine?....... vai de tine, saracule.....
dan20-6-2018, 18:48
asta cu @dan e un terchea,berchea,vai de steaua lui sau al ei,cred ca e pizzda
@andreas20-6-2018, 22:53
Pai, asta-i problema, ca nu-i Occidentul, incultule.Daca nu înțelegi întrebarea fraiere, stai in banca ta, prostule.
Aurel20-6-2018, 16:08
Bă, ”ziaristule”! În toată lumea, la parada ”mândria pidosnicilor” nu participă oameni serioși. Sunt doar clăpăugi ”corect politic” și o ceată de desfrânați fără rușine.
dan20-6-2018, 16:10
corect,nici autostrazile la nemti nu sunt facute de oameni seriosi
Stefan20-6-2018, 18:19
Dănuţ, ce simpatic eşti! Germania a fost reclădită de Planul Marshall şi de germanii serioşi. Nu de homo, psiho etc.
@Stefana20-6-2018, 18:47
:)))))))) ce le intorci fah,ca la Ploiesti
bulina20-6-2018, 16:07
va plateste bine domnul soros pentru sodoma voastra?