Social

Top licee 2013! Clujul e reprezentat cu CINSTE de Colegiul Emil Racoviță în top 3

61
Distribuie
  
248
  
  
  



 

Colegiul Național Emil Racoviță este cel mai bun liceu din Cluj, ocupând locul 3 la nivel național ca urmare a rezultatelor din 2012 la testele naționale, Bacalaureat și olimpiade.

 

La colegiul clujean, ultima medie, în 2012, la evaluarea națională la clasa a VIII - a, a fost 8,92, ultima medie la BAC a fost de 9,60, iar scorul la olimpici de 7,25. Punctajul total obținut de liceul clujean a fost de 9.03.

 

Colegiul Emil Racoviță a fost întrecut la nivel național numai de Colegiul Național de Informatică ”Tudor Vianu” București, locul 2, cu un scor național de 9.08, și de Colegiul Național ”Sfântul Sava” București, care a avut un scor general de 9,15.

 

Clujul mai este reprezentat la vârful clasamentului de Liceul teoretic ”Gheorghe Șincai”, locul 22 la nivel național, cu un scor general de 8,29, de Liceul teoretic ”Nicolae Bălcescu”, locul 23, cu scorul general tot de 8.29 de puncte.

 

Locul al douăzeci și patrulea este ocupat de Liceul Teoretic ”Avram Iancu”, cu scorul general de 8,26.

 

Pe locul 50 în topul național se situează Colegiul național ”Mihai ViteazuTurda, cu scorul total de 7,85. 

 

Vezi AICI topul complet al celor mai bune licee din Cluj.

coral1_1.jpg
18-6-2013, 13:19
103 vizualizări
10 comentarii
R.B.19-6-2013, 8:25
Bravo dascălilor si elevilor ai acestui excelent liceu. L-am absolvit acum....40 de ani, și, și pe vremea aceea era tot unul dintre cele mai bune licee din Cluj. Continuați această tradiție și marcă de excelență și pentru generațiile următoare.
clujean19-6-2013, 13:29
...si eu am trecut pe la Racovita acum 30 si ceva de ani. Felicitari! Nu va luati dupa comentariile tuturor derbedeilor din Cluj. Pentru ei exista Tehnofrig, Transporturi, Edmond Nicolau (fost Industrial 8) si altele. Ma bucur ca mai exista in Cluj licee bune, ca de altfel in toata tara. Acesti elevi vor alimenta universitatile bune din Romania, ai caror absolventi vor duce Romania inainte. Nu golanii si drogatii.
R.B.19-6-2013, 15:16
...procesul de denigrare este reiterant și propriu fiecărei generații. Dar, "câinii latră, caravana trece"...
MATEI19-6-2013, 7:47
felicitari si pentru numarul de drogati /m2 in liceu, de asemenea mentiune pentru prostituita juvenila iar la capitolul comportament fals sustinut de profesori cu ajutorul cardurilor parintilor sunteti campionii nationali.
P.S. CIMITIRUL CENTRAL AI PLIN!
Petrisor19-6-2013, 9:30
bravo,bine-ai zis-o
dorin19-6-2013, 12:03
Nu te ataca asa de repede ca nu este vorba despre tine. Poate ca tu cunosti mai bine acest aspect. Felicitarile sunt adresate celorlalti, care le merita. Cu drogurile si prostitutia (invata sa scrii mai bine si apoi scrie pe PC) las-o mai moale ca nu exista padure fara uscaturi (ca tine) Hai pa!
MATEI19-6-2013, 14:58
pt.dorin!
AMIN .SI FELICITARI PENTRU FALSITATEA IN CARE TRAIESTI! CU MARE PLACERE ITI MUT FALCA ORICAND ASA DE DISTRACTIE.
ALINA19-6-2013, 17:12
directiunea lucreaza intens ca "renegatii" sa nu fie auziti, dar vreti nu vreti wc -urile din liceu sunt raiul pentru etnobotanice si ce mai rau ca conducerea nu ia masuri !
P.S. ORICAT DE MULT VRETI NU VOM LASA LUCRURILE ASA!
pmv21-6-2013, 20:42
dragilor , nu va retine nimeni si nimic, Drogativa si voi, incercati si prostitutia, fiti la fel de "necivilizati "ca ei , si poate veti obtine si voi rezultatele lor: medalii de aur si alte premii la competitiile nationale si internationale- mate , fizica, bio, romana, engleza,istorie, etc si veti fi admisi la cele mai bune facultati din lume ca si ei, si poate astfel nu veti ingrosa randul viitorilor someri . dar din pacate singurul loc unde veti fi admisi va fi la capsuni.
v-ati distrat 12 ani , ei au muncit 12 ani, ei culeg laurii, iar voi sunteti mancati de invidie.
succes la capsuni !
las-o moarta22-6-2013, 22:38
Mai Matei, prost ai fost, prost ai ramas. Se vede dupa cum iti sustii ideile. Noroc ca nu-si pune nimeni mintea cu tine. Mult ar mai trebui sa mergi prin scoli ca sa se prinda ceva de capul tau cel sec, eventual praful drumului caci alceva...
Pa si la mai multa minte, ca-ti lipseste!