Social

Șmecher de Cluj! Ce facem cu astfel de șoferi - VIDEO

  



 

După principiul ”aici am treabă, aici opresc!”, un șofer nu s-a jenat să intre pe contrasens și să parxheze blocând banda.  

 

Șoferul care circula normal nu a putut trece de autoturism și un echipaj de poliție a sesizat întreaga scenă. Șoferul vinovat nu s-a pus în mișcare, așa cum i-a cerut poliția, ci a încercat să urce mașina pe trotuar. Fără succes, pentru că polițistul a fost insistent.

 

Polițistul a oprit mai jos, probabil pentru a-i face loc să intre pe sensul lui de mers. N-a știut să aprecieze gestul. După ce a trecut de mine, a luat-o pe strada laterală urmat de mașina de poliție”, a descris scena cel care a filmat totul. 

 

Probabil șoferul a primit amenda meritată. 

coral1_1_1.jpg
6-1-2018, 15:36
250 vizualizări
16 comentarii
dd8-1-2018, 8:24
Stati linistiti ca e la Dej pe Dealul Florilor, oras fara trafic, chiar as vrea sa avem in Cluj traficul din Dej ca nu m-ar deranja sa parcheze cineva ca ala cu vw :)))
Edurad7-1-2018, 19:07
Nu e linie continua, nu e indicator de stationare interzisa, e la mai mult de 5m de intersectie, nu e indicator de interzicere a parcarii pe trotuar, e perfect legal, politia a facut abuz de putere intimidandu-l sa plece de acolo.
...8-1-2018, 7:57
esti prost!!!!!!
@EDUARD8-1-2018, 9:19
Din ce zici tu daca nu e linie continua, indicator si intersectie inseamna ca putem parca pe banda daca nu gasim un loc de parcare liber nu?? ai permis de conducere?? daca ai e grav, poti sa mai faci scoala ca iti prinde bine.
"Perfect legal"cum zici tu sa opresti pe banda de circulatie, si sa mergi la cumparaturi.
@@8-1-2018, 11:45
Probil vei fi surprins sa aflii ca are permis, ca circula cu masina. Si cati din astia exista in trafic, zi de zi. Si capac peste oala, Politia a facut un abuz intimidandu-l. Imi face impresia ca pe zi ce trece exista tot mai multi dobitoci, in aer ceva substante, sange prost in gene, nu stiu dar fiti atenti in trafic, unul din asta te omoara si tot el urla....
........................8-1-2018, 12:25
Sti ce sanctiuni sunt pt blocarea drumurilor publice?
Criculae7-1-2018, 10:32
Plin Clujul de prosti din astia, pe toate trotuarele faci slalom cu cheia in mana.
adeneul7-1-2018, 3:55
Clujenii bokului nu se schimba din ceapisti in oraseni nici in viitoarea suta de ani. Gena milenara de taran este de vina.
Gena7-1-2018, 16:55
si de sluga la magyari
gicu8-1-2018, 10:48
Ce tot aveti toti cu boc bre? Omu ala a facut din gunoiul asta de oras, un oras european. Daca vreti sa traiti in gunoi, mereti in vaslui
@@8-1-2018, 13:26
OVIGICU, penibili mai bine spus jenibili, sper sa nu va cunosc, voi demonstrati ca omul a evoluat din porc, nu din maimuta.
...6-1-2018, 16:30
Astia-s de pe sate...
@...6-1-2018, 19:24
mica-ta si tica-tu tot de pe sate sunt, pui de taran .. :)))
@6-1-2018, 22:53
Hopa..miroase a branza...a aparut un taran :))
@@6-1-2018, 23:29
Inca a burduf, cam asa ii put si picioarele de taranoi needucat.
mica6-1-2018, 16:01
haha, ce taran prost. busted!
si merita amenda la cat e de prost