banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Florești: Drum paralel cu DN1 va fi adus la nivel de macadam cu rășină de legătură

  



 

Salba de străzi Crizantemelor, Răzoare și Valea Gârbăului va fi adusă la nivel de drum de macadam.

 

Am terminat de introdus canalizarea pe străzile acelea, Crizantemelor, Narciselor, Magnoliei etc. S-a lucrat la fundație și au pus fundație și piatră, iar sâmbătă vor veni cu repartitorul și pun macadam, ca să iasă calumea fundația și vom pune rășină de legătură pentru a putea fi circulat. Numai sâmbătă primesc macadam din carieră, e ca și cînd ar veni cu asfalt, pentru că îl pune îl fața repartitorului și se face treabă calumea”, a precizat primarul comunei Florești, Horia Șulea.

 

Acesta a precizat că drumul va fi circulabil în curând și va putea prelua din traficul de pe DN 1, fiind o alternativă de acces spre Cluj-Napoca.

 

Șulea s-a săturat de blocajul în trafic de la Florești. S-a umblat la sistemul inteligent de semaforizare

coral1_1_1.jpg
17-10-2018, 11:44
3834 vizualizări
8 comentarii
Pocait18-10-2018, 16:58
Ce de balmajeli si aiureli. Zici ca l-a imprumutat Paunel la Floresti pe penticostalul adulterin de Salaj. Cica sef la tehnic! Hahaha!
Ion Ion Gabion19-10-2018, 7:41
Easy Izishor!!!! Nu te juca cu focul ca faci pipi in patut.
pop17-10-2018, 17:56
zicea ca e gata centura in 2016.
apoi ”Suntem pe aliniamentul Centurii de Sud a comunei Florești. Se lucrează la decopertări și ritmul lucrărilor este unul alert și am speranța că până la finele anului se va circula pe acest drum. Va avea trotuare, pistă de bicicletă și câte o bandă pe sens. Aici se lucrează la decopertări și pe partea cealaltă se lucrează la defrișări. Suntem în apropierea intersecției cu Sfântu Ioan din Cluj-Napoca, unde va fi construită o rampă de acces pentru a se face racordul între cele două străzi”, scria, pe Facebook, în februarie 2018, primarul Horia Șulea.
acum il facem cu basini si macadam. vai de capul nostru.
Razvan17-10-2018, 21:09
Probabil o sa fie gata inainte de alegeri...doar e si el politician...
ddasda17-10-2018, 17:10
NU are ce face... daca nu a despagubit proprietarii de pamant la valoare pietei... amu mai asteptam 10 ani pana se termina procesele.
drumaru17-10-2018, 14:18
Domnul Sulea inlocuieste soseaua de centura cu un macadam? Poi ce ne promisese-si tata Sulea powlea? Nu ati ajuns la numitor comun cu Diferit la parandarat ori nu a cumparat cineva terenuri sa primeasca despagubiri?
17-10-2018, 12:32
Alternativa un drum de ma adam?????????
Bogu17-10-2018, 14:21
Da, mare alternativa. Un drum de acces din Floresti catre Cluj-Napoca. Invers nu este foarte util, poate decat prin centrul comercial Vivo si ulterior pe str. Valea Garboului. Daca nu se face legatura din str. Valea Garbaului cu Drumul Sfantul Ioan nu vad sensul acestui drum.