banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Adevărul despre șefului APIA Cluj, dispărut în lacul Beliș. Era să omoare mai mulți oameni

  



 

Adrian Zaharia, șeful APIA Cluj, se afla la Beliș, la cabana lui, alături de mai mulți prieteni, când a decis să iasă singur pe lac cu barca. În barca acestuia au fost găsite sticle, semn că ar fi fost într-o avansată stare de ebrietate

 

În timp ce naviga, acesta nu a observat o altă barcă în care se aflau doi adulți și doi copii, iar pentru a evita impactul, alarmat de strigătele acestora, a virat brusc și a căzut din barcă. Martorii susțin că Adrian Zaharia s-a dus direct la fund

 

Drama lui Adrian Zaharia s-a adâncit în ultimul an. Acesta a fost dat în judecată de o femeie din Bistrița, care născuse în 2017, iar șeful APIA Cluj nu voia să recunoască copilul. Femeia a câștigat procesul în mai 2018, iar Zaharia era obligat să plătească 20% din veniturile lunare pentru creșterea copilului. Apropiații spun că după pierderea acestui proces, orgoliului lui Adrian Zaharia a suferit o lovitură puternică și a urmat o cădere.

 

Pe plan profesional, șeful APIA a fost descris de către colegi drept o persoană conflictuală. Acesta se bucura de prietenia fostului vicepremier Daniel Constantin și a comis abuzuri grosolane, concediind oameni, toate deciziile fiind anulate de către instanță. Spre exemplu, a dat afară specialiștii Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură (APIA) Cluj, iar în locul lor a angajat profesori de istorie. 

 

Toate aceste abuzuri au fost condamnate și printr-un raport al Ministerului Agriculturii, iar Adrian Zaharia a fost mutat la Giurgiu, dar nu s-a mai prezentat la serviciu, pe motiv că prietena lui e însărcinată și a obținut anularea ordinului. După ce a avut câștig de cauză, Adrian Zaharia nu a mai recunoscut că este tatăl copilului.

coral1_1_1.jpg
23-7-2018, 11:45
134 vizualizări
18 comentarii
virgil24-7-2018, 8:09
Lacului Belis ii mai spune si "Lacul Blestemat" , foarte muti oameni au murit din 1970 de la darea in folosiita acolo (si vor mai muri) . Legenda spune ca la construirea barajului au fost mutati fortat foarte multi oameni , multi au murit de inima rea la parasirea vatrei natale , cimitirul a fost sapat si mortii mutati , doar biserica romano-catolica construita la 1913 a mai ramas dovada si azi ca acolo a fost sat . Biserica se vede cand se goleste lacul .
Mulțumim de informație 24-7-2018, 14:09
.... Lucrul acesta o știam de mult.... Ăsta dacă chiar a crepat și nu este vreo înscenare a murit din prostie și inconștiență
BOB/UTC al UBB/PCR24-7-2018, 21:51
Oare nu se imbaiaza pe acolo si utecila-pecerila trombonila, poate-l vad sufletele stramutate si il trag spre lostrite.
Esti un dobitoc!23-7-2018, 20:15
Esti un dobitoc!23-7-2018, 20:16
Esti un dobitoc!
@23-7-2018, 20:33
Esti un dobitoc!
Esti un dobitoc!23-7-2018, 21:01
Esti un dobitoc!
Sergiu23-7-2018, 18:21
Ieri parcă spuneați că e dispărut și nu știe nimeni de el, azi aflăm că erau cel puțin 4 martori.
dinu24-7-2018, 7:26
in alte stiri se vorbeste ca mai era o persoana in barca lui dar care nu doreste sa dea declaratii publice .
Cineva23-7-2018, 18:20
Nu e mort. Verificati cheltuielile facute cu cardul lui ING ... ieri seara in jurul orei 21:30.
Ce convenabil...23-7-2018, 18:06
Karma pe dracu! Inscenare de doi bani si taiat din tara ca mirosea a puscarie pe langa el!
E la o cafea cu Codrut Marta si cu Condrea de la Hexifarma prin Galapagos...
happy23-7-2018, 16:59
KARMA!!!
...23-7-2018, 15:47
ahaha cineva doarme cu pestii
ana23-7-2018, 13:57
Sa crezut nemuritor.
Ion B. 23-7-2018, 13:20
Acum bărbăția lui este mâncat de pești. Am mai scăpat de un imbecil fără caracter și responsabilitate.
Ion A23-7-2018, 14:12
Dacă trăiește.....?
Nu fi rău pe bărbăția lui !!!!!
andi23-7-2018, 12:12
si asta-i "om", daca se poate spune asa, adica footi omuiere, nu recunosti ca ai footot-o, si pe urma te folosesti de ea ca-i gravida da la sfarsit ii dai un sut in c**....si asta se mai numeste barbat.....vai de barbatia lui.....
Bogu23-7-2018, 12:58
Cam asa, din pacate.