banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 2

Social

Accident în Piața Mărăști! A intrat direct în sensul giratoriu din Mărăști – VIDEO

  



 

Un șofer băut a zburat prin sensul giratoriu din cartierul Mărăști.

 

Accidentul s-a produs sâmbătă dimineața, în jurul orei 3.30, după o petrecere pe cinste. Șoferul, un bărbat de 29 de ani, din Turda, a trecu direct prin sensul giratoriu și nu l-a mai ocolit. 

 

Șoferul avea o alcoolemie de peste 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat, conform GherlaInfo.ro.

 

Martori ai evenimentului au povestit că în mașina s-ar mai fi aflat încă un tânăr, care a luat-o la fugă după ce mașina s-a oprit din rostogolire.

 

Ăsta ar trebui să se trezească din beție direct într-o celulă, care poate fi și la Gherla, cu o pedeapsă de minim 2 ani cu executare, via o procedură simplificată pe la un judecător, un procuror de serviciu 24 cu 48 și un avocat din oficiu, după care ”recursuri/apeluri” pentru liberare condiționată. Spre regretul cetățenilor onești nu avem nici legi și nici justiție corespunzătoare!”, a comentat cazul un fost polițist.

coral1_1_1.jpg
25-2-2018, 21:20
48 vizualizări
9 comentarii
faradelegi26-2-2018, 18:58
Ca de obicei,viniturile provoaca in orase ravagii,sant obisnuiti cu carutele,fara legi de circulatie,pe care nu le cunosc!
exe26-2-2018, 11:24
Ba, mai am pe aicea spalati pe creiere de legende cu BMW-uri dupa cate nenorociri vedem la stiri facute de non-bmw-isti..??!!

:::)))))::::::))))))))))))))))))))))
suspendare26-2-2018, 10:56
La aceasta alcoolemie, la proba de sange va iesi undeva la 1.2-1.3 . Pt asta in momentul cand va merge a 2-a zi la declaratii va fi arestat preventiv pt 24 ore. Asta este o practica in Cluj, ca in momentul in care alcoolemie in sange este peste 1 sa se efectueze acest arest. Dupa aceea e clasica procedura: permis anulat cu posibilitatea de a sustine din nou examenul dupa 1 an, iar ca pedeapsa condamnare cu suspendare (aprox 2 ani) sub supravegere.
REZIST26-2-2018, 7:24
Rezist , cumva? 100% da.
vosi26-2-2018, 10:40
Dragnea te violează? 100% da !
daicu26-2-2018, 5:18
cocalar, drogator, azi-maine sinucigas!
Ion A.26-2-2018, 1:14
spre disperarea cocalarilor tupeisti, betivanul ala agresiv era... beemvist de-al lor :)))
@26-2-2018, 4:06
ha ha ha, esti complexat bine, rani adanci pe creier, se vede ca suferi de complexe de inferioritate, ca altfel ti-ai vedea de ale tale, daca ai de ce sa iti vezi... :)))
Ion A.26-2-2018, 17:12
mno, ce sa-i faci, eu am un Volvo luat nou din 2011 si nu l-as da pe 10 bavareze