rosal_feb.jpg
Image 1 of 2

Politic/Administrativ

PSD Cluj: Drumul dintre Baciu și Topa Mică, refăcut cu 5,4 milioane de lei

  



 

PSD Cluj informează că Drumul Național 1F, între Baciu și Topa Mică, pe o distanță de 31 km, a beneficiat de o finanțare din partea Guvernului Ponta de 5343058 de lei.

 

Banii au fost folosiți pentru lucrări de întreținere - straturi subțiri la rece.

 

Pe lângă reluarea lucrărilor la Autostrada Transilvania sau modernizarea DN1 Cluj-Napoca - Turda în 2013, pentru cabinetul Ponta infrastructura județului Cluj continuă să rămână o prioritate, modernizarea drumului național 1F între Baciu și Topa Mică fiind un nou exemplu”, a declarat Remus Lăpușan, președintele PSD Cluj.

 

4-7-2014, 11:46
10 vizualizări
7 comentarii
lapadaturi comuniste12-9-2014, 18:13
si care e meritul lui LAPUSANU ? doar pentru ca zice el aceste lucruri ??? asta e propaganda comunista cu care manipulaza oile privitoare de LATRINA 3. nu va lasati manipulati oamenilor de aceste lichele. lapusanu si PSD cluj au impresia ca CLUJUL e totuna cu TELEORMAN
Trita \faianta4-7-2014, 23:45
Nu era cazul de a reface drumul...era forte bun. Singurul drum din judet facut bine si care tine de ani buni. Acum hop-top sa mai tragem un strat peste ceva foarte bun
petrisor5-7-2014, 18:53
da,era f bun,la fel ca DN 1,cluj-huedin-piatra craiului...dar in asfalt deja apareau fisuri si crepaturi la rosturi si atunci tratamentu asta intra si inchide imperfectiunile si marele avantaj e ca acest tratament "lucreaza" 2,3 veri cand e cald,deci crede'ma ca e o investitia foarte buna!
Gabi4-7-2014, 23:09
In Primavara s a dat ordinul de începere a lucrărilor la autostrada Transilvania pt tronsonul gilau nadasel , sa început cu proiectarea Si in August Septembrie începe lucrul in teren....
petrisor4-7-2014, 20:14
DN 1F Cluj Napoca-Zalau,i s-a admninistrat un strat de tratament protector cu mixtura bituminoaasa si pietris,sort de cariera granulatia 4-8! si calea pe calea baciului sunt oprite lucrarile din cauza celor de la E-ON Gaz respectiv Electrica,nu din cauza firmei care reabiliteaza strada!
cetatean platitor de taxe4-7-2014, 15:53
Dar Calea Baciului cand se termina?????????
Au inceput sa lucreze cu 20-30 de muncitori si multe utilaje, acum nu mai lucreaza nimeni de 3 saptamani.

Felicitari Dl. Primar!!!!!!!!!
clujean4-7-2014, 16:17
Ba lapusene, sa te fu.t in nas, da' cand s-au reluat lucrarile la Autostrada Transilvania ??? Ba, tu minti cum respiri !

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

148 vizualizări
21-9-2018, 22:37
Dragnea a ieșit învingător în războiul din PSD! Ce a declarat la final» Vezi tot
96 vizualizări
21-9-2018, 17:53
UDMR atacă PSD chiar în toiul scandalului politic? Kelemen Hunor: Nu am fost mulțumit nici de guvernul actual» Vezi tot
82 vizualizări
21-9-2018, 13:44
Mesaj CLAR al liderului PSD Cluj: Organizaţiile PSD din Transilvania te susțin» Vezi tot
54 vizualizări
19-9-2018, 21:13
PSD Cluj a decis că îl susține pe Liviu Dragnea: Nu trebuie să demisioneze» Vezi tot
34 vizualizări
11-4-2018, 12:26
Nu e film SF! Japonezii vor să construiască un metrou la Cluj, cel mai dinamic oraș din România» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?