rosal_feb.jpg
Image 1 of 2

Politic/Administrativ

PSD Cluj: Drumul dintre Baciu și Topa Mică, refăcut cu 5,4 milioane de lei

  



 

PSD Cluj informează că Drumul Național 1F, între Baciu și Topa Mică, pe o distanță de 31 km, a beneficiat de o finanțare din partea Guvernului Ponta de 5343058 de lei.

 

Banii au fost folosiți pentru lucrări de întreținere - straturi subțiri la rece.

 

Pe lângă reluarea lucrărilor la Autostrada Transilvania sau modernizarea DN1 Cluj-Napoca - Turda în 2013, pentru cabinetul Ponta infrastructura județului Cluj continuă să rămână o prioritate, modernizarea drumului național 1F între Baciu și Topa Mică fiind un nou exemplu”, a declarat Remus Lăpușan, președintele PSD Cluj.

 

4-7-2014, 11:46
8 vizualizări
7 comentarii
lapadaturi comuniste12-9-2014, 18:13
si care e meritul lui LAPUSANU ? doar pentru ca zice el aceste lucruri ??? asta e propaganda comunista cu care manipulaza oile privitoare de LATRINA 3. nu va lasati manipulati oamenilor de aceste lichele. lapusanu si PSD cluj au impresia ca CLUJUL e totuna cu TELEORMAN
Trita \faianta4-7-2014, 23:45
Nu era cazul de a reface drumul...era forte bun. Singurul drum din judet facut bine si care tine de ani buni. Acum hop-top sa mai tragem un strat peste ceva foarte bun
petrisor5-7-2014, 18:53
da,era f bun,la fel ca DN 1,cluj-huedin-piatra craiului...dar in asfalt deja apareau fisuri si crepaturi la rosturi si atunci tratamentu asta intra si inchide imperfectiunile si marele avantaj e ca acest tratament "lucreaza" 2,3 veri cand e cald,deci crede'ma ca e o investitia foarte buna!
Gabi4-7-2014, 23:09
In Primavara s a dat ordinul de începere a lucrărilor la autostrada Transilvania pt tronsonul gilau nadasel , sa început cu proiectarea Si in August Septembrie începe lucrul in teren....
petrisor4-7-2014, 20:14
DN 1F Cluj Napoca-Zalau,i s-a admninistrat un strat de tratament protector cu mixtura bituminoaasa si pietris,sort de cariera granulatia 4-8! si calea pe calea baciului sunt oprite lucrarile din cauza celor de la E-ON Gaz respectiv Electrica,nu din cauza firmei care reabiliteaza strada!
cetatean platitor de taxe4-7-2014, 15:53
Dar Calea Baciului cand se termina?????????
Au inceput sa lucreze cu 20-30 de muncitori si multe utilaje, acum nu mai lucreaza nimeni de 3 saptamani.

Felicitari Dl. Primar!!!!!!!!!
clujean4-7-2014, 16:17
Ba lapusene, sa te fu.t in nas, da' cand s-au reluat lucrarile la Autostrada Transilvania ??? Ba, tu minti cum respiri !

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

157 vizualizări
22-6-2018, 12:52
Cum şi-a motivat Dragnea demisia: ”Pentru mine, demnitatea e mai importantă decât orice funcţie”» Vezi tot
44 vizualizări
22-6-2018, 10:55
Mesajul Gabrielei Firea, după condamnarea lui Dragnea. L-a citat și pe Martin Luther King Jr.» Vezi tot
37 vizualizări
22-6-2018, 0:02
Firma SC DIFERIT refuză să lucreze la centura Floreștiului» Vezi tot
20 vizualizări
22-6-2018, 13:13
PSD nu RENUNȚĂ! A fost convocat Comitetul Executiv pentru Liviu Dragnea» Vezi tot
17 vizualizări
21-6-2018, 18:32
Dragnea, condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare, pentru instigare la abuz. Fosta sa soţie, Bombonica Prodana, scapă de proces» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?