rosal_feb.jpg
Image 1 of 4

Politic/Administrativ

PSD Cluj cere finalizarea de urgență a lucrărilor de extindere a Parcului Tetarom 1

  
  



 

PSD Cluj solicită finalizarea lucrărilor de extindere a parcului industrial TETAROM I, lucrări care au început în 2014 și care anul trecut trebuiau să fie finalizate.

 

Am susținut alături de colegii mei în ultimii ani constant extinderea parcului industrial TETAROM I și considerăm că această investiție trebuie dată în folosință, în condițiile în care s-au construit cele două hale de producție, clădirea de birouri precum și clădirea administrativă și am susținut stabilizarea versantului. TETAROM I este ocupat în întregime, sunt multe solicitări din partea firmelor pentru noile capacitați din parc, se vor crea locuri de muncă și implicit plusvaloare de aceea considerăm că trebuie urgentată darea în folosință a noii investiții, investiție de aproximativ 40 de milioane de lei”, a declarat Remus Lăpușan, liderul consilierilor județeni social-democrați.

 

Consiliul Județean Cluj anunța, în august 2016, că extinderea Parcului Industrial Tetarom 1 a intrat în faza finală.

 

Probleme erau semnalate, în acel moment, în privința stabilizării versantului nordic al dealului din cadrul parcului, dar acest lucru nu împiedica, potrivit conducerii Consiliului Județean Cluj, darea în folosință a celor două hale de producție și a imobilului administrativ ridicat în zona în care parcul a fost extins. 

 

Cu toate acestea, lucrurile s-au blocat și proiectul nu a mai fost finalizat.

17-2-2017, 16:00
4245 vizualizări
8 comentarii
din zona18-2-2017, 6:31
Faceti drumul de acces, Taietura Turcului e ingusta, in Tetarom aleile de acces sunt blocate de masinile parcate , se circula pe o banda in loc de doua, voi iara puneti boii inaite, ce sula calului faceti, la fel in zona cantinei primariei unde coboare toti sa haleasca de se parcheaza si pe gardul viu, Boc, rezolva drumul mai intati ca au aparut vreo 3 blocuri in zona, amarata aia de Taietura pe langa ce e pe calea ferata si preia toata circulati dinspre Zalau, Baciu o mai inacarci cu si mai mult? Sunteti chiar idioti, mizerii umane!!!!
Remus Lapusan17-2-2017, 17:53
No vedeti ca am si eu coae? Numai va tot luat de noi ca nu ne baga nimeni de la Bucuresti in seama cu centura de ocolire Sud, va rog frumos.

Sa nu trageti concluzia ca daca nu reusim sa ne convingem proprii colegi de partid sa trimita catre Cluj bani gata alocati pt centura de ocolire Sud n-o sa reusim sa facem ceva aici dupa ce ne alegeti.
poov17-2-2017, 17:18
psd-ul da, psd-ul ia.
lili17-2-2017, 17:30
hopaaaaaaaaa.....Găvrea iar a intrat în PSD?
misto!....bată-l norocu! îi are pe toţi la mână, inclusiv SRI-ul!
Tişeeeeeeeeee ai grijă ca te haleşte Szeplekan!
poov18-2-2017, 10:47
SI sa nu uitam: M**e PSD!
incredibil17-2-2017, 16:42
UE a dat 180 milioane de euro pentru construirea si finalizarea centurii metropolitane Cluj-Napoca. (Centura Metropolitana Cluj-Napoca face parte din Masterplanul de Transport al Romaniei)
Guvernul PSD Grindeanu-Dragnea trebuie doar sa transfere acesti bani clujenilor prin cateva semnaturi (asa e procedura) insa refuza.

Refuza deoarece clujenii nu au votat PSD si trebuie pedepsiti ca atare.

Dan18-2-2017, 11:40
Guvernul Dragnea-Grindeanu nu da bani la Cluj, fac autostrata in Teleorman. Va duce direct la domeniul Dragnea.
dan17-2-2017, 16:31
cacaciosii astia sa roage mai intai guvernul psd-ist sa ajute la construirea centurii metropolitane si apoi sa-si deschida gura.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

835 vizualizări
21-2-2017, 11:47
Un sondaj pe Facebook arată că clujenii vor plăcuțe multilingve - FOTO» Vezi tot
782 vizualizări
21-2-2017, 10:02
Victor Ponta, atac la adresa lui Liviu Dragnea: Dintr-o idee bună şi corectă, s-a ajuns la un dezastru » Vezi tot
60 vizualizări
17-2-2017, 15:52
Latura vestică din Piața Unirii se închide DEFINITIV traficului rutier, de săptămâna următoare. Cum va arăta după modernizări» Vezi tot
40 vizualizări
17-2-2017, 16:00
PSD Cluj cere finalizarea de urgență a lucrărilor de extindere a Parcului Tetarom 1» Vezi tot
27 vizualizări
17-2-2017, 17:56
Grindeanu a recunoscut, la Bruxelles, că adoptarea OUG 13 NU a fost o decizie corectă» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Sunteti de acord cu ordonantele (gratiere si modificarea Codurilor) votate de Guvernul PSD?