Economic

Lanțul franțuzesc de brutării Paul a deschis o locație și la Iulius Mall Cluj (P)

  
  




De curând, clienții Iulius Mall Cluj pot savura delicioasele preparate marca Paul, lanțul internațional de brutării franțuzești. Locația de tip chariot îi îmbie pe pofticioși cu delicioase preparate de patiserie și panificație.

Deserturi cu multă cremă, vestitele croissante, tarte variate și o selecție de preparate de panificație, acestea sunt propunerile Paul pentru clienții Iulius Mall Cluj. Amenajată după un concept de tip chariot, la parterul mall-ului, noua locație îi cucerește pe gurmanzi cu arome intense și produse mereu proaspete. Realizate după rețete autentice din gastronomia unei țări recunoscute pentru savoarea patiseriei și cofetăriei sale, preparatele Paul păstrează rafinamentul și calitatea care definesc arta brutăriei franțuzeşti.

Locația Paul din Iulius Mall Cluj oferă o gamă diversificată de pâine, tradițională, proaspătă și în combinații surprinzătoare de ingrediente. Totodată, clienții se pot delecta cu preparate de viennoiserie, precum: pain au chocolat, croissant, gourmandise sau escargot. Iar pentru răsfățul dulce al fiecărei zile, Paul servește renumitele deserturi franțuzești, care au cucerit mapamondul: macarons, eclere, Moelleux aux Chocolat, Tartelettes și alte delicii.

Istoria Paul a început în 1889, cu o brutărie şi patiserie franţuzească de familie. Produsele Paul transmit consumatorilor din cele peste 500 de brutării deschise în întreaga lume acel „art de vivre” franţuzesc: gourmet şi sofisticat, dar în acelaşi timp tradiţional şi atemporal. În România, lanțul de brutării Paul este prezent începând cu anul 2008 şi deține până în momentul de față 17 brutării, în 4 oraşe: București, Ploiești, Cluj și Constanța.

rosal_dispecerat[1].png
11-1-2017, 15:43
107 vizualizări
10 comentarii
joker12-1-2017, 10:07
Sunt curios cate astfel de gherete se vor mai "planta" prin acest mall transformat in Piata Marasti.

Dupa deschidere ati inchis ambele fantani arteziene, ati transformat jumate din lcurile de parcare PREVAZUTE IN AUTORIZATIA de construire, ati facut talciocul aha hidos cu tot felu de produse din piata marasti....sper sa va sanctoneze clientii dupa deschiderea Platinia.

Te calci in picioare pe "poteca de a Auchan de tot felu de buticuri amplatase pe mijlocul culoaruului !
DAN12-1-2017, 8:54
Cumparati produse romanesti si cititi eticheta:sa fie produse in Romania !! nu mai dati banii la straini
Alexandru12-1-2017, 8:49
Jeguri de croissante congelate, purtate cu avionul si vandute cu 20 lei bucata. Pofta buna!
Maria11-1-2017, 22:08
Incepe sa castigi!Lucreaza in timpul liber ! Bani pe internet: rapid și simplu! Îndrăznește! Aici câștigi sigur bani! ! Intra pe http://bit.ly/29dyTMP
Dan11-1-2017, 20:32
Un fel de panemar da mai scump, mult mai scump
Izda de mall11-1-2017, 19:41
croisantele si alte rahaturi alimentare aduse pe principiul "sunt de la straini deci sunt mai bune" gen fornetti nu sunt altceva decat foietaj tipic vremurilor fast food. C**** facut rapid , aerat sa pare mare ,din aluat inghetat (la aluat sa va luati gandul ca foloesc unt , margarina nene ca oricum nu plange nimeni daca in 10-20 de ani faceti cancer.)

Cornul noastru traditional sau palanetul(ma refer la cele sanatoase) nu sunt bune draga, la izdele de mall care stau la o cafea nu dau bine astfel de chestii culinare. Croissant draga ca se poarta. Avai...draga.. nu izdelor? :)
dan11-1-2017, 21:32
palanetul?se vinde in mai multe locuri in cluj,dar degeaba.intre fornetti si palanet,aleg fornetti.
Carlos11-1-2017, 22:08
Lasa-i bre sa bage fornetti pe grumaz si sa guitze ca n-au locuri de parcare langa bazele sportive. E greu sa cari o traista plina de mici in carca.
dan11-1-2017, 18:07
ham ham
alex12-1-2017, 7:10
Andrei Dascalu in general la Cluj Paul este o mare dezamagire, la Iulius este cea mai mare. Nu se compara absolut deloc produsele de la noi cu ce gasesti dincolo. Painea este de c**** , pai de mergi la Paul in strainatate si mananci painea aceea cu unt oferita gratis inainte sa iti aduca comanda te lingi pe degete, nu mai zic de tarte si croissante care la noi poti sa iti spargi capul cu tartele si cu croaissantele le poti da la porumbei la cum se imprastie . Nimic nu este proaspat scos din cuptor. aM FACUT RECLAMATIE SI nici naiba nu a raspuns.