Divertisment

Irina Petraș, aleasă președinte al Uniunii Scriitorilor Cluj

  



 

Criticul literar Irina Petraş a fost ales pentru un nou mandat în funcţia de președinte a Uniunii Scriitorilor, filiala Cluj.

 

Irina Petraș a obținut 145 de voturi dintr-un total de 147 de voturi, fiind singurul candidat.

 

La alegeri au participat și președintele USR România, criticul Nicolae Manolescu, care, la rândul lui, candidează pentru un încă un mandat, al patrulea, și alți doi contracandidați, Dan Lungu și Simona Vasilache.

 

Irina Petraş se află la cel de al patrulea mandat ca preşedinte al Uniunii Scriitorilor Cluj, conform Clujul Cultural.

 

În Comitetul Director al Uniunii Scriitorilor, filiala Cluj, au fost votaţi scriitorii Doina Cetea, 101 voturi, Adrian Popescu 85 de voturi, Ion Cristofor 78 de voturi și Ovidiu Pecican 74 de voturi.

 

Citește mai departe AICI.

rsz_jidvei-must2018-bannerweb-144dpi_728x90_2.jpg
19-4-2018, 15:24
50 vizualizări
5 comentarii
hm !26-4-2018, 7:03
Clujul s-a remarcat doar prin faptul ca este un nucleu national de securisti si oameni ai securitatii cu aere de invatati. Alte activitati sunt minore.
eu19-4-2018, 16:01
Mai tare stirea aia cu poza cu doi care se f-u-t imbuda
lulu cluj19-4-2018, 23:19
da mata si tati te trimit la scoala >>>>>tu fraiere asa se face scoala facultate sper sa fie cu pr3eze sa nu iasa ce ??? triferment de master sau ??
REZIST prin Untold20-4-2018, 5:59
Madama asta hoasca sa ne lase in pace cu cartile si scriiturile ei, astepatam zilele Clujului sa ragaim bere si mici si sa ne cante Paparurude si Sue, Directia a 6-a, Andra si Brudasca. Apoi iesim sa Rezistam , apoi vine marsul Lesbi, apoi Untold, orgasmul suprem.
PT REZIST prin Untold20-4-2018, 8:04


SILE , MAI FA-TI INCA O LABA !...