Taximetristii clujeni iau cu asalt centrul orasului intr-un miting de protest. Ei se plang ca sunt "vanati" de politistii comunitari care le aplica amenzi excesiv de mari si de faptul ca nu au suficiente standuri pentru asteptarea clientilor.
Politistii clujeni, impreuna cu inspectorii OPC si cei de ANCOM au prins astazi mai multi soferi care faceau taxi ilegal. Unul dintre ei chiar folosea o statie, pe care spun, politistii, o folosea pe frecventa unei firme de taxi. El zice ca... e hobby.