Mai mulți șoferi au reușit să blocheze tramvaiul și un autobuz, în cursul zilei de marți, 16 februarie.
Trotuarul de pe strada Dorobanților a devenit zilele trecute parcare publică, iar pietonii au fost nevoiți să se descurce cum pot.
Departamentul Poliţiei Locale Floreşti, atrage atenţia floreştenilor legat de o serie de aspecte ilicite pe de pe teritoriul comunei.
Poliția Locală din Florești a reușit să prinsă un grup de persoane care înșelau locuitorii comunei.
Polițiștii locali ridică 20 de chioșcuri de pe domeniul public.
Clujenii sunt rugați să sune la telefonul primarului pentru ca persoanele fără un adăpost să fie luate din frig și duse la Centrul de Găzduire Temporară.
Zeci de mii de floreșteni au avut gazul oprit, joi, fără a fi anunțați de compania E.ON, din cauza unei presupuse avarii.
Mai mulți clujeni au fost prinși în flagrant de Poliția Locală Cluj-Napoca, în timp ce atuncau deșeuri pe un câmp din zona Sfântul Ion.
Pompierii au fost nevoiți să intervină, din nou, pentru a înlătura tencuiala de pe o clădire istorică din centrul municipiului Cluj-Napoca, de pe strada 21 Decembrie 1989.
Clădirile istorice din centrul Clujului, lăsate în paragină de proprietari, devin un pericol pentru cetățeni. Ce măsuri iau autoritățile
Crișan Raveca, femeia din Mociu care crește patru copii, trei nepoți și fiica ei, într-un grajd, a primit în ultima vreme donații din partea oamenilor de bine. Ultima a fost făcută de Poliția Locală Cluj-Napoca.
Un ”tanc” a fost fotografiat în Piața Avram Iancu, parcat pe trotuar într-un stil aparte.
Zeci de clujeni care aruncau mobilier, deșeuri din construcții și resturi menajere în spații nepotrivite au fost amendați în 2015 de Poliția Locală Cluj-Napoca.
Poliția Locală Cluj-Napoca a amendat sute de șoferi care au parcat în standurile de taxi, numai în lunile noiembrie-decembrie 2015.
O clujeancă de 65 de ani a fost amendată de Poliția Locală Cluj-Napoca cât timp s-a dat jos din mașină să ajute o persoană cu handicap, aflată în scaun cu rotile, să ajungă la domiciliu acesteia.
Un taximetrist din Cluj-Napoca cere amendarea celor care parchează în standurile de taxi. El a sunat la dispeceratul Poliției Locale și a făcut reclamație.
Un tramvai a fost blocat din nou pe strada George Barițiu de un șofer care ”nu a văzut linia”.
Clădirea hotelului Continental din centrul Clujului a devenit o ruină. Miercuri seara, bucăți mari de ornamente s-au desprins de pe fațadă și au căzut pe trotuar.
Evenimentele organizate la Cluj-Napoca, cu ocazia Zilei Naționale a României, au început încă de la ora 12.00, cu o ceremonie religioasă la Catedrala Mitropolitană Cluj-Napoca, urmată apoi de o depunere de coroane și jerbe de flori la statuia lu
Sunt fără îndoială imaginile anului. Angajații Primăriei din Deva au fost scoși la tuns iarba pe ninsoare.
Reprezentanții carmangeriei Moldovan, din centrul Clujului, recunosc că scot gunoiul pe trotuarul de lângă magazinul de prezentare și explică de ce fac acest lucru.
Un munte de gunoaie a fost fotografiat, luni seara, în jurul orei 21.00, lângă carmangeria Moldovan, de pe strada David Ferenc, de lângă magazinul Central.
Poliția locală Cluj-Napoca l-a amendat pe nesimțitul care își arunca gunoaiele menajere sub Podul Hingherilor.
Poliția Locală Cluj-Napoca a descins a doua oară la blocul de pe strada Miko Imre, din cartierul Zorilor, unde un constructor vinde locuințe fără acte și fără a respecta nicio normă în vigoare.
Blocurile din cartierul Zorilor, de pe strada Miko Imre, au fost reverificate, marți dimineața, de Poliția Locală. În luna septembrie 2015, constructorul Traian Floarea Ianson a fost amendat cu 10.000 de lei pentru că s-a opus controlului.
Un constrctor este acuzat că vinde în cartierul Zorilor apartamente într-un bloc fără autorizație și care nu are apă sau gaz.
Un clujean cere desființarea Poliției Locale, după ce într-un an nu a fost în stare să dea amenzi nici măcar pentru a-și acoperi bugetul propriu.
Poliția Locală Cluj-Napoca a dat peste 3.900 de sancţiuni, în 2015, pentru blocajele din trafic.
Prefectul și primarul Emil Boc au anunțat că vor fi făcute controale dure în cluburile clujene, după tragedia de la Colectiv.
Patronul unui club din București a povestit despre haosul din cluburi și și-a cerut scuze pentru tot ce se înâmplă.