Ştiri      Sport
CFR ramane fara Gaz la Medias! Clujenii au pierdut cu 3-2 VEZI GOLURILE

CFR Cluj nu a reusit sa obtina niciun punct in deplasarea de la Medias. Desi la pauza au condus cu 2-1, clujenii au pierdut partida.

Vezi al doilea gol al lui Eric! Gaz Metan-CFR Cluj 3-2 - VIDEO

Eric reuseste al doilea gol al sau si al treilea al Gazului Metan impotriva CFR Cluj.

Vezi golul lui Parvulescu! Gaz Metan-CFR Cluj 2-2 - VIDEO

Parvulescu egaleaza pentru Gaz Metan Medias in minutul 60 al partidei cu CFR Cluj.

Vezi golul lui Hora! Gaz Metan-CFR Cluj 1-2 - VIDEO

Hora inscrie in minutul 36 si aduce CFR Cluj in avantaj.

Vezi golul lui Eric! Gaz Metan-CFR Cluj 1-1 - VIDEO

Eric egaleaza dupa doar un minut dupa ce CFR a deschis scorul prin golul lui Rada.

Vezi golul lui Ionut Rada! Gaz Metan-CFR Cluj 0-1 - VIDEO

Ionut Rada a deschis scorul in minutul 29 al meciului Gaz Metan Medias-CFR Cluj.

Handbalistele de la U Jolidon Cluj au primit medaliile de vicecampioane ale Romaniei

Handbalistele de la U Jolidon Cluj au terminat pe locul doi in clasament si au primit astazi, dupa meciul cu HC Zalau, medaliile de vicecampioane.

LIVE TEXT Gaz Metan Medias-CFR Cluj 3-2

Pentru CFR Cluj, meciul cu Gaz Metan nu are nicio miza, dar o victorie ar putea imbunatati imaginea dezastruoasa din acest sezon a echipei care anul trecut castiga campionatul Romaniei.

Lucian Bute va lupta in 9 iulie la Bucuresti cu Jean-Paul Mendy

Pugilistul Lucian Bute isi va apara titlul mondial la categoria supermijlocie, categoria IBF, in 9 iulie, la Bucuresti.

TIFF 2011 foloseste ca imagine rivalitatea dintre U Cluj si CFR Cluj! Vezi FOTO

Festivalul International de Film Transilvania (TIFF) foloseste in acest an ca imagine rivalitatea dintre echipele CFR Cluj si U Cluj.

Finala Cupei Romaniei se joaca intre Steaua si Dinamo!

Dinamo este cea de-a doua echipa calificata in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins Gloria Bistrita cu 5-1.

Atacantul Universitatii Cluj, Gabriel Machado, este suspendat pentru meciul cu Rapid

Atacantul Universitatii Cluj a fost suspendat o etapa dupa ce a primit un cartonas rosu in meciul cu Pandurii Targu Jiu.

Jucatorul lui U Mobitelco, Mihai Silvasan: "Avem sansa sa aducem dupa mult timp titlul de campioni la Cluj" - VIDEO

Jucatorul Mihai Silvasan crede ca a sosit momentul ca U Mobitelco sa aduca titlul la Cluj, iar antrenorul Marcel Tenter crede ca este momentul ca echipa sa arate ca a ajuns intr-un apogeu de maturitate.

Ionut Badea, antrenorul Universitatii Cluj: Vrem sa ajungem pe locul 8 - VIDEO

Tehnicianul Universitatii Cluj, Ionut Badea, spera ca echipa sa ajunga pe locul 8 in clasament dupa urmatoarele doua etape.

Mijlocasul Universitatii Cluj, Adrian Cristea: Vrem sa castigam meciul cu Rapid - VIDEO

Mijlocasul Universitatii Cluj, Adrian Cristea, spera ca echipa se va motiva mai bine pentru meciul cu Rapid si va obtine un rezultat bun.

Competitie de cub Rubik, in weekend la Cluj Napoca!

Cea mai mare competitie de cub Rubik din tara va avea loc in weekendul 21-22 mai la Cluj Napoca, in centrul comercial din Floresti.

Steaua s-a calificat in finala Cupei Romaniei

Steaua s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a trecut in semifinale de echipa FC Brasov.

UEFA nu a programat echipa Bosniei, adversara Romaniei, in meciurile din preliminariile Euro 2012

UEFA a facut publice datele de desfasurare a urmatoarelor doua etape din cadrul preliminariilor Euro 2012, singura echipa neprogramata fiind Nationala Bosniei.

Jucatorul roman de la FC Utrecht, Mihai Nesu, si-a revenit dupa operatie: este constient si poate vorbi

Starea fundasului roman Mihai Nesu este stabila, dupa operatia la care a fost supus. Nesu si-a fracturat o vertebra in timpul unui antrenament.

Viitorul U Mobitelco a obtinut medalia de bronz in Campionatul National U20

Echipa clujeana a terminat campionatul pe locul 3, dupa ce a invins in finala mica formatia CN Aurel Vlaicu, scor 85-70.

Dragos Istrate arbitreaza vineri meciul Gaz Metan Medias-CFR Cluj

Dragos Istrate a fost desemnat de Comisia Centrala a Arbitrilor sa conduca vineri, 13 mai, partida Gaz Metan Medias-CFR Cluj.

Alexandru Tudor arbitreaza sambata meciul Universitatea Cluj-Rapid

Comisia Centrala a Arbitrilor l-a desemnat pe Alexandru Tudor sa conduca meciul de sambata dintre Universitatea Cluj si Rapid Bucuresti.

Sarapova are picioarele unei femei de 70 de ani VEZI FOTO

Maria Sarapova, una dintre cele mai frumoase jucatoare de tenis, si-a pierdut tonul muscular si are pielea asemanatoare unei femei de 70 de ani.

"Cupa Universitatea" la fotbal, organizata de Zilele Clujului

Clubul Universitatea Cluj organizeaza in perioada 28 mai-1 iunie, in cadrul Zilelor Clujului, un mini-turneu de fotbal.

Doi argentinieni transferati la CFR Cluj

Jose Ignacio Casanave si Risca sunt doi argentinieni care vor evolua din sezonul viitor in echipa a doua a CFR Cluj.

Universitatea Cluj a pus in vanzare bilete pentru meciul cu Rapid. Vezi cat costa!

Clubul Universitatea Cluj a pus in vanzare bilete pentru meciul de sambata, 14 mai, cu Rapid.

Jucatorul roman al formatiei olandeze FC Utrecht, Mihai Nesu, s-a accidentat grav la un antrenament

Fostul jucator al Stelei, Mihai Nesu, s-a accidentat in timpul antrenamentului pe care il facea marti dimineata cu echipa FC Utrecht.

Antrenorul CFR Cluj, Alin Minteuan, despre fluieraturile suporterilor: "Din pacate, ei nu ne mai ajuta"

Antrenorul echipei CFR Cluj, Alin Minteuan, este dezamagit de reactia fanilor din Gruia, care la meciul cu Gloria au fluierat si au scandat "Rusine si Blat!".

Vezi golul lui Cristi Bud! CFR Cluj-Gloria Bistrita 1-2 VIDEO

Cristi Bud inscrie primul gol al CFR-ului in meciul cu Gloria Bistrita in minutul 61.

Vezi golul lui Gabi Muresan! CFR Cluj-Gloria Bistrita 2-2 VIDEO

Gabi Muresan a reusit sa egaleze in minutul 73 al partidei CFR Cluj-Gloria Bistrita.