Un accident de circulație s-a produs sâmbătă dimineața, pe raza localității Nima, între Gherla și Dej.
Va fi un sfârșit de săptămână călduros la Cluj, cu valori termice normale pentru această perioadă, însă meteorologii anunță si precipitatii trecătoare în următoarele zile.
Un clujean se plânge municipalității de faptul că în zona fostului patinoar de pe strada Teodor Mihali locuiește un grup de rromi în ruinele clădirilor dezafectate.
Rosal este compania care se ocupă de igienizarea terenului de la Valea Gârbăului unde se desfășoară Festivalul Peninsula 2013. În paralel a fost lansată și o campanie de conștientizare.
Cinci tineri clujeni care participau la Festivalul de la Peninsula au fost prinși, vineri, de către polițiștii de la brigada Antidrog cu diverse cantități de Hașiș asupra lor.
Un bărbat de 30 de ani, domiciliat pe Bulevardul Muncii, a tâlhărit o femeie în vârstă, în centrul Clujului, joi seara, în jurul orei 20.30.
Polițiștii clujeni l-au reținut pe un bărbat de 24 de ani din Cluj-Napoca, acesta fiind suspectat că a furat un lănțișor de la gâtul unei femei.
Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme a avut loc în jurul orei 14.00, în zona Ambient din Someșeni.
Federatia Sindicatelor Libere din Invatamant (FSLI) i-a atras atenția premierului Victor Ponta printr-o scrisoare deschisă în care avertizează că nerezolvarea problemelor va duce la noi protete după începerea anului școlar.
Un clujean a asemuit sala de așteptare de la E.ON Gaz cu o sală de cinema.
Doi minori au fost prinși de polițiștii clujeni după ce i-au furat unei femei o plasă cu bunuri în valoare de aproximativ 980 de lei în timp ce aceasta traversa pasajul pietonal din Piața Gării.
Peste 9.300 de elevi s-au înscris la UBB în primele 4 zile de admitere, pentru toate formele de învăţământ, la nivel licenţă, pentru anul universitar 2013-2014.
Betonul de la noua pistă de 2.100 de metri a Aeroportului Internațional Cluj s-a fisurat. Oficialii Consiliului Județean Cluj susțin că nu este vorba despre un fenomen alarmant.
Inspectoratul Școlar Județean a comunicat datele privind proba scrisă din cadrul examenului de Definitivat 2013, ce a avut loc în data de 18 iulie:
Cinci polițiști au urmărit un bărbat suspect și au tras focuri de armă, joi seara, în jurul orei 21.10, în zona Gării Cluj.
Un cititor Știri de Cluj a trimis o imagine în care ne arată o nouă metodă de a bloca locurile de parcare neplătite descoperită de un vecin de-al său de pe strada Șesului.
Primarul din Cluj-Napoca, Emil Boc, i-a premiat pe cei şapte absolvenși care au luat BAC -ul cu media zece.
Una dintre elevele care au luat media zece la examenul de Bacaluareat din acest an are o poveste absolut incredibilă. Două dintre cele 5 surori pe care le are au terminat BAC -ul, anii trecuți, tot cu media zece.
Doi clujeni în vârstă au fost sunați de un necunoscut, joi dimineața, care s-a dat drept fiul lor plecat la muncă în Anglia. Acesta a spus că a produs un accident, fiind internat în spital cu mandibula ruptă.
Campionul clujean paralimpic, Dacian Makszin, a devenit tătic, joi dimineața, la Clinica Ginecologie 1, unde a născut soția sa, cu care trăiește o poveste incredibilă de dragoste de câțiva ani.
Va fi un sfârșit de săptămână călduros la Cluj, cu valori termice normale pentru această perioadă, însă meteorologii anunță si precipitatii trecătoare în următoarele zile.
Un accident de circulație s-a produs joi, 18 iulie, în jurul orei 10.30, pe DN 1, între Gilău și Căpușu Mare.
Mariana Moceanu, mama elevului cu Sindrom Down care și-a luat BAC -ul cu media șapte, a decis să împartă premiile pe care le va primi de la autoritățile locale cu alți doi tineri cu probleme.
O mireasă a vrut să iasă din tipare și a apelat la un fotograf, căruia i-a cerut să o fotografieze în timp ce rochia de mireasă arde pe ea.
Un grav accident de circulație s-a produs joi dimineața,18 iulie, în jurul orei 5.45, la ieșire din Gherla spre Bunești, pe DN 1C.
Un cititor Știri de Cluj ne-a semnalat o gafă apărută în revista de promovare a supermarketului Lidl.
Povestea lui Mihai Mocean, tânărul clujean cu sindrom Down care și-a luat Bacalaureatul în acest an, a creat o emulație teribilă în rândul opiniei publice din România.
Mai multe specializări de la Universitatea ”Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca sunt în lichidare și nu va mai putea fi susținută admiterea în anul universitar 2013-2014.
Bărbatul de 31 de ani din Dej, care și-a ucis unchiul și l-a îngropat în curtea casei, avea mustrări de conștiință și s-a predat.
Polițiștii de la Sectia 3 Poliţie Rurală Baciu au prins doi clujeni în timp ce încercau să sustragă bunuri materiale din garajul unei locuințe din localitatea Baciu.