Clujeanul Nelu Brînduşan, stabilit la Bucureşti, director al revistei Maximum Rock şi al festivalului cu acelaşi nume, a scăpat cu arsuri din tragedia de la Club Colectiv din Bucureşti.
Procurorii clujeni lucrează deja de mai bine de un an la un caz grav de culpă medicală, după decesul unei femei operată la Clinica Maxilo-Facială pentru o infecție la mandibulă.
Primarul Emil Boc a dispus suspendarea evenimentelor din acest sfarsit de saptamana programate la Cluj-Napoca, ca forma de respect pentru victimele tragediei din noaptea trecuta, conform reglementarilor legale in vigoare.
Mai multe bancnote falsificate au fost ridicate de polițiști de la supermarketul Carrefour din Complexul Comercial BIG Mănăștur.
Un motociclist a fost rănit grav la Cluj, vineri, 30 octombrie, la ora 16.40, pe DN1 E60, pe raza comunei Căpuşu Mare, sat Păniceni.
Un accident de circulație s-a produs la intersecția străzilor Gării și Oașului, pe fondul neacordării de prioritate.
Un șofer băut a fost reținut, pentru 24 de ore, după ce nu ar fi acordat prioritate de trecere unui pieton, rănindu-l astfel grav.
Salvamontiștii clujeni au organizat, joi, 29 octombrie, un exercițiu complex de alarmare și căutare – salvare în zona Muntele Băișorii.
Meteorologii anunță vreme frumoasă în acest weekend la Cluj, însă temperaturile minime vor trece de pragul de îngheț.
Bicicliștii din Cluj-Napoca vor putea circula pe benzile dedicate transportului în comun, se arată într-o decizie a Comisiei de Sistematizare a Circulației din cadrul Primăriei Cluj-Napoca.
Primăria comunei Florești a lansat pe SEAP licitația prin care va accesa o linie de credit pentru a construi centura de Sud.
Polițiștii clujeni au depistat, joi, un bărbat dat în urmărire națională pentru executarea unei pedepse de închisoare.
Scuteristul rănit în accidentul de joi, de pe Horea, nu avea permis de conducere, potrivit polițiștilor clujeni.
Polițiștii clujeni au efectuat încă o serie de controle, azi-noapte, pe strada Dorobanților, din Cluj-Napoca.
Polițiștii clujeni au depistat, joi, un bărbat care a produs un accident rutier, pe fondul consmului de alcool.
Un bărbat și-a pus capăt zilelor, vineri dimineața, în Gheorgheni, pe strada Lăcrămioarelor.
David Ciceo, directorul general al Aeroportului Internațional ”Avram Iancu” Cluj, a fost reales președinte al Asociației Aeroporturilor din România, în cadrul ședinței Adunării Generale a Asociației Aeroporturilor din România.
Compania de Transport Public Cluj-Napoca anunță că mai multe linii din oraș vor fi suplimentate cu ocazia sărbătoririi Zilei Morților.
Un clujean a ajuns în spatele gratiilor, acesta fiind căutat de polițiști pentru executarea unei pedepse cu închisoarea.
Un accident rutier, soldat cu rănirea gravă a unei persoane, a avut loc, miercuri seară, în jurul orei 18.00, pe strada Crișeni, din Dezmir.
Conducătorul auto care a blocat, vineri, circulația tramvaielor pentru aproape 25 de minute pe strada Căii Ferate, din Cluj-Napoca, este cercetat acum de polițiști, acesta riscând să primească amendă sau chiar pedeapsa cu închisoarea.
Un accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane, a avut loc în jurul orei 12.10 pe strada Horea, din Cluj-Napoca, în apropiere de gară.
Un tânăr judecător clujean, George Barbura-Turcu, folosește în parbrizul bolidului său de lux un ecuson cu ”Parchetul de pe lângă Curtea Supremă de Justiție”, cu toate că el nu lucrează acolo.
Expoziția „OUR BODY: Universul Interior” se prelungește până pe data de 29 decembrie 2015 inclusiv, datorită cererii foarte mare a publicului. Peste 25.000 de persoane au vizitat-o până acum la Iulius Mall din Cluj-Napoca, dintre care 2.000 do
Adunare Generală a Asociației Aeroporturilor din România are loc la Sinaia, în perioada 28-30 octombrie.
Meteorologii anunță vreme destul de frumoasă în acest sfârșit de săptămână, însă noaptea temperaturile vor fi destul de scăzute.
Un accident rutier a avut loc, miercuroi, pe raza localității Fizeșu Gherlii.
Un șofer a reușit performanța de a bloca troleibuzul în Mănăștur, pe strada Primăverii.
O ambulanță a fost avariată serios într-un accident de circulație produs între Florești și Gilău.
Consiliul de administrație de la Colegiul de Muzică ”Sigismund Toduță” a decis ”suspendarea din activitatea didactică” a învățătoarei Monica Chiorean.