Un uriaș brad de Crăciun a fost deja montat în Piața Unirii, în soclul special amenajat încă de la lucrările de reabilitare a zonei.
Trei călători dintr-un autobuz al Companiei de Transport Public Cluj-Napoca au fost răniți după un mijloc de transport în comun a intrat într-un stâlp.
Locurile de parcare de pe Bulevardul 21 Decembrie 1989 vor dispărea din Mărăști și până la Sora, pentru a face loc unei benzi dedicate pentru transportul în comun.
Polițiștii clujeni solicită ajutorul cetățenilor pentru identificarea unei tinere bănuite de comiterea a două furturi.
Polițiștii clujeni au destructurat o grupare infracțională, formată din 9 persoane, care, prin sustrageri repetate, ar fi produs un prejudiciu de aproape 100.000 de lei unei societăţi comerciale.
Un accident de circulație soldat cu avarierea a 7 autoturisme și rănirea unui pieton s-a produs vineri dimineața, pe strada Doribanților din Cluj-Napoca.
Poliţiştii locali au făcut o razie în zona Gării şi în zona Aeroportului Internaţional ”Avram Iancu” şi în incinta acestuia.
Un accident rutier a avut loc, joi seară, pe raza localității clujene Coplean, iar șoferul, un tânăr de 26 de ani din Baia Mare, a scăpat ca prin minune.
Polițiștii locali din Cluj-Napoca au aplicat, în perioada 14-16 noiembrie, amenzi pentru ocuparea parcărilor amenajate pentru persoane cu dizabilităţi.
Primarul Emil Boc s-a plâns că județul Cluj contribuie la bugetul național cu sume mari, dar nu primește înapoi banii pentru investiții vitale.
Aproximativ 100 de mineri sunt blocați în subteran la Salina Ocna Dej, în semn de protest față de conducerea SNS.
Străzile din jurul Casei Universitarilor au fost blocate joi seara pentru a putea pleca coloana oficială a președintelui.
Polițiștii din cadrul Serviciului pentru Imigrări Cluj au desfășurat, în ultimele două săptămâni, acțiuni pentru a depista cetățenii care locuiesc ilegal pe raza județului.
Un clujean a reușit să își recupereze portofelul pierdut, cu tot cu bani, datorită unei tinere care a dat dovadă de spirit civic.
Poliția Română a lansat o serie de avertisemte și recomandări pentru cetățeni, cu ocazia perioadei de ”Black Friday”, când multe persoane vor plăti online produsele comandate.
O clujeancă a luat atitudine față de o femeie care cerșea în centrul orașului, lângă Sora, folosind un biet câine.
Meteorologii anunță că temperaturile vor crește considerabil în acest sfârșit de săptămână la Cluj, fiind anunțate maxime termice care depășesc 10 grade Celsius.
Meteorologii de la ANM au emis, joi dimineață un avertisment de tip cod galben de polei, pentru județul Cluj
Mulți clujeni se plâng de problema traficului în oraș, în special la orele dimineții.
Un accident de circulație s-a produs joi dimineața, în jurul orei 9.20, în cartierul Mănăștur, pe strada Izlazului.
La Cluj e ca nicăieri, fiind foarte multe intersecții cu patru cedează trecerea. Acesta este și cazul celei de pe strada Teleorman, unde o mașină s-a răsturnat în urma unui accident.
Un bărbat, de 64 de ani, din Cluj-Napoca, judeţul Cluj, a plecat voluntar de la domiciliu şi nu a mai revenit, fiind căutat cu ajutorul poliției.
Nu toți oamenii dau dovadă de bun simț, iar acest lucru a dovedit-o din plin un taximetrist clujean, care ”nu și-a dat seama” că a plecat cu televizorul unui client.
Compania Uber nu mai are voie să lucreze în Cluj-Napoca, au decis judecătorii Tribunalului Specializat Cluj. Decizia nu este definitivă.
Echipa care realizează documentarul ”The Hoia-Baciu Forest - Truth or Legend?” a surprins un cadru controversat, care poate ”da apă la moară” celor care cred în ”puterile” pădurii de lângă Cluj-Napoca.
Doi bărbați au fost reținuți de polițiști în Câmpia Turzii după un scandal într-un local public.
Un accident rutier a avut loc, marți seară, pe strada 1 Mai din Dej, unde un șofer a ajuns cu mașina direct în peretele unei case.
Deputatul Adrian Gurzău, acuzat de trafic de influență, a recunoscut tot și DNA e de acord cu o pedeapsă redusă.
Un accident rutier a avut loc, marți după-amiază, în jurul orei 13.15, DN1, la intrare în Huedin, cauzând întreruperea traficului în zonă.
Directorul Aeroportului Internațional ”Avram Iancu” Cluj, David Ciceo, a anunțat că incidentul de la cursa spre Basel a fost unul minor. Măsurile de siguranță au impus declanșarea unei anchete.