Cascada Valea Sasului este situată la cca 6 km de localitatea Someşul Rece.
Fondatorul Transylvania College, Dan Baciu, a organizat în acest an trei tabere pentru copii, dar a tras o concluzie extrem de dureroasă.
Un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane, a avut loc, vineri seară, pe strada Memorandumului, din Cluj-Napoca.
După o perioadă cu temperaturi caniculare, meteorologii anunță că vremea se va mai răci ușor zilele viitoare la Cluj.
Facebook deține supremația când vine vorba de consumul ”social media” pe mobil, deținând mai mult de jumătate dintre cele mai descărcate 10 aplicații de Android ale lunii.
Un clip postat pe un grup de Facebook din Turda arată cum se prepară mâncarea la Zilele Orașului Turda.
Potrivit datelor Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă (ANOFM), la nivel național, sunt înregistrate 23.324 locuri de muncă, în data de 11 August 2017.
CFR Călători anunță că va suplimenta trenurile de călători pentru ziua de 15 august.
Un accident soldat cu un rănit s-a produs vineri dimineața, pe raza localității Negreni.
Vremea este destul de instabilă în România, zilele următoare, ANM anunțând avertismente atât de caniculă cât și de ploi torențiale.
Românii au parte de o nouă minivacanță, în acest weekend, cu ocazia sărbătoririi ”Adormirii Maicii Domnului”, pe 15 august, iar oamenii legii au emis o serie de recomandări pentru clujeni.
Polițiștii clujeni au efectuat, joi, o serie de percheziții la trei societăţi comerciale și au reținut o femeie bănuită de fapte de înşelăciune privind intermedierea de muncă în străinătate.
Primăria Cluj-Napoca nu va avea program cu publicul luni, 14 august 2017 și marți, 15 august 2017, cu ocazia sărbătorii ”Adormirea Maicii Domnului”.
Un accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane, a avut loc, joi, pe raza localității Cuzdrioara.
Polițiștii de la Imigrări au depistat, zilele trecute, un bărbat, cetățean american, care locuia ilegal în Cluj
Poliţiştii din Cluj şi carabinierii italieni, cu sprijinul Biroului SIRENE din cadrul Poliţiei Române, au localizat şi reţinut un cetăţean italian.
Meteorologii de la ANM au emis un nou avertisment de caniculă, care va afecta o mare parte din țară.
Un preot dim Splaj, care și-a dat demisia în urmă cu doi ani din cauza unor probleme de sănătate, a fost reţinut de procurori pentru tentativă de omor, după ce a înjunghiat un alt vârstnic, pe o stradă din Şimleul Silvaniei.
Ca urmare a Hotărârii Guvernului de a da liber bugetarilor luni, 14 august, Compania de Transport Public Cluj-Napoca anunță că mijloacele de transport în comun vor circula după un program special în minivacanța de Sfânta Maria.
IPS Andrei, mitropolitul Clujului, a vorbit despre excluderea lui Cristian Pomohaci din Biserica.
Ciprul este o destinație extrem de atractivă, cu prețuri mici, soare arzător și mare.
Peste 250 de jandarmi clujeni vor asigura paza în timpul manifestării religioase din perioada 14 – 15 august a.c. prilejuită de Hramul „Adormirea Maicii Domnului” a Mănăstirii Nicula.
Fostul redactor șef al secției maghiare de la TVR Cluj, BARDOCZ SANDOR, a dispărut de acasă.
Guvernul a anunțat, prin intermediul unui comunicat, că elevii care au obținut media 10 la Evaluarea Națională a elevilor de clasa a VIII-a și la examenul național de Bacalaureat din acest an vor primi premii în bani.
Meteorologii de la ANM au emis un noou avertisment de caniculă, valabil joi, 10 august, care va afecta aproximativ jumătate de țară, inclusiv județul Cluj.
Prefectura Cluj anunță că, începând cu data de 09 august 2017, persoanele juridice au posibilitatea efectuării de programări online, la un ghișeu distinct, în vederea înmatriculării definitive a vehiculelor din parcul auto propriu.
Un biciclist a fost rănit grav în urma unui accident de circulație produs în Florești, miercuri seara, în jurul orei 19.30.
Clujenii au parte de încă un sfârșit de săptămână călduros, anunță meteorologii, județul fiind chiar sub avertisment de tip cod gaben de caniculă mâine.
Polițiștii clujeni au depistat, marți, doi tineri care au furat zeci de oi de pe o pășune din Sălaj.
Un polițist clujean a fost filmat în timp ce îi ducea o sticlă cu apă rece unei bătrâne care vinde flori în centrul orașului. Gestul lui a devenit rapid viral.