Un bărbat din comuna clujeană Câțcău a fost găsit spânzurat, zilele trecute, în podul casei.
Polițiștii clujeni au depistat, azi-noapte, un conducător auto aflat la volan sub influența băuturilor alcoolice.
Un bărbat a anunțat, miercuri dimineață, în timp ce se îmbarca în avion pe cursa Cluj-Napoca - Londra, că are o bombă în bagaje, amenințarea dovenindu-se a fi falsă.
Procurorii clujeni l-au audiat pe bărbatul din Bistrița-Năsăud care a blocat un avion Wizz Air pe pistă, după ce a anunțat că are o bombă la bord.
Peste 20 de poliţişti clujeni au acţionat pe raza municipiilor, miercuri, Cluj-Napoca, Turda şi Dej pentru prevenirea şi combaterea evaziunii fiscale, precum şi a faptelor ilicite din domeniul comerţului cu produse alimentare şi nealimentare.
Un tânăr clujean, care a dat dovadă de spirit civic, ducând la Poliție o sumă mare de bani găsită pe stradă, a fost onorat de IPJ Cluj.
Un miting aerian va fi organizat la Baza 71 Aeriană Câmpia Turzii.
Un clujean nu poate folosi aragazul pentru că de trei zile țâșnește apă prin arzătoare.
Lions Club Hope Cluj-Napoca, cei mai ”noi” Lei din oras, anunță un eveniment de strângere de fonduri în scop caritabil.
Căminele UBB Cluj vor fi disponibile pentru cazare în perioada 1 - 10 august.
Claudiu, clujeanul care crește un cangur, a fost nevoit să se adreseze autorităților pentru a verifica dacă este în legalitate.
Doi șoferi au fost implicați într-o tamponare ușoară, în Mărăști, din cauza faptului că unul dintre ei a forțat intrarea în sensul giratoriu de sub pod.
Consiliul Județean Cluj anunță că a adoptat, miercuri, un proiect de hotărâre prin care va aloca fonduri suplimentarepentru executarea lucrărilor de reabilitare și modernizare a drumurilor județene
Meteorologii de la ANM anunță ccă la Cluj sunt temperaturil puțin mai scăzute decât media normală pentru această perioadă, însă acestea vor crește până la finalul săptămânii.
Rezultatele examenului de admitere de la UMF Cluj, specializarea Medicină, au fost publicate.
Două autoturisme s-au tamponat ușor sub podul din Mărăști, iar pe imaginile surprinse de una dintre mașini se vede cum s-a întâmplat totul.
Un șofer a filmat momentul în care a fost șicanat în trafic, fiind la un pas de a comite a un accident.
Mai mulți turiști venit la concertul Depeche Mode au fost dați afară de agenții de securitate dintr-o șhaormerie din centrul C
Un bărbat a fost reținut după ce a strigat că are o bombă în bagaj, la îmbarcarea într-un avion Wizz Air.
Polițiștii clujeni au depistat, azi-noapte, un tânăr care se afla la volan, în trafic, deși nu avea permis de conducere.
Polițiștii clujeni au depistat și reținut doi bărbați, acuzați de comiterea infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice şi loviri şi alte violenţe.
Candidații la examenul de admitere de la UMF Cluj pot consulta AICI grilele corecte pentru lucrările susținute.
REZULTATE MEDICINĂ 2017 Cluj. Verifică AICI nota. Examenul de admitere de la UMF Cluj 2017 are loc în 26 iulie.
Povestea amenințării cu bombă de miercuri, 26 iulie, de la Aeroportul Internațional Cluj, pare copiată după cea a lui Walter Ghidibaca, un regizor clujean care a stat 8 luni într-un lagăr rusesc pentru o ”glumă”.
Floreștiul are biserici vechi de sute de ani, monumente istorice, dar și o mănăstire aflată sub protecția Maicii Domnului.
Un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane, a avut loc azi-noapte, în jurul orei 01.40, pe centura ocolitoare a Municipiului Gherla.
Șoferii care opresc în stațiile de autobuz nu sunt speriați nici de amenzi, nici de ridicatul mașinilor.
Panică, miercuri dimineață, la Aeroportul Internațional ”Avram Iancu”, din Cluj-Napoca, unde un pasager a anunțat că are o bombă în bagaje.
Militarii clujeni vor participa la manifestațiile de Ziua Imnului Național, din acest weekend, organizate în Parcul Central.
Reprezentanții Wizz Air au relatat că un pasager, în timpul îmbarcării, a strigat că deține un dispozitiv exploziv.