Un bărbat din Alexandria, care lucrează la o firmă de prestări servicii în domeniul energiei electrice, i-a tăiat curentul unui polițist, care l-a lăsat fără permis pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice.
Consilierii USL și viceprimarul Clujului, Anna Horvath, s-au luat la harță pe tema taxei de parcare din Cluj-Napoca.
Consilierii locali au aprobat cererea Rosal Grup și a Brantner Vereș de majorare a taxei de salubrizare.
Un om de zăpadă de 4 metri a ”răsărit” lângă un service auto din Gherla.
O femeie a fost filmată de camerele de supraveghere de la un magazin din Dej în timp ce îndesa în geantă câteva conserve.
Strada Avram Iancu se transformă la ora amiezii în parcare publică. Mașinile staționează pe banda 1, în așteptarea elevilor care ies de la liceele Gheorghe Șincai și George Coșbuc.
O tânără abandonată de mică și-a găsit mama cu ajutorul Facebook în numai trei zile, după ce timp de 3 ani a tot apelat la diverse instituții ale statului.
Iulius Mall Cluj îi invită pe îndrăgostiţi să petreacă cea mai romantică zi din an prin concursuri haioase şi în compania artiştilor îndrăgiţi. Dragostea lor va fi răsplătită cu nenumărate premii, iar una dintre perechi va putea să spu
Directorul Direcției de Apă Someș Tisa, Dan Canta, a precizat că devierea Someșului pe 9 kilometri costă 24 de milioane de euro. Din păcate nu are nici un ”chior” pentru acest proiect, vital pentru terminarea pistei de 3.500 de metri.
Clujenii ar putea să circule în acest an spre Frankfurt, în urma unei colaborări între Consiliul Județean Cluj și Iași.
Președintele Consiliului Județean Cluj, Horea Uioreanu, a declarat că pista de 3.500 de metri a orașului ar putea fi prelungită spre Cluj-Napoca, pentru a fi evitată demolarea și mutarea centurii Apahida.
Un șofer clujean a realizat un clip în care trage un semnal de alarmă în privința modului în care traversează strada pietonii clujeni.
Un șofer clujean a filmat în trafic o scenă care i-a dat palpitații, deoarece era pericol iminent de accident.
Primarul Emil Boc este invitat la emisiunea Știri de Cluj LIVE, din această seară, de la ora 19.00, pentru a dezbate problemele orașului. Îi puteți adresa întrebări pe Facebook sau chiar AICI, la comentarii.
Clujul este controlat de un grup restrâns de familii, care dețin o avere care se apropie de o jumătate de miliard de euro. Unii dintre copiii acestora deja sunt majori și ”rup” cluburile sau studiază ”afară”, dar mâine vor controla orașul.
Modele Dacia vor evolua în viitorii ani pentru a satisface pretențiile clienților.
Primarul Emil Boc îi cere Avocatului Poporului să intervină și să sesizeze Curtea Constituţională pentru a declara neconstituţională ordonanţa Guvernului privind majorarea taxelor locale de primăriile cu datorii.
Andreea Marin va veni la Cluj-Napoca la o conferință unde le va vorbi femeilor de afaceri.
Președintele Consiliului Județean Cluj, Horea Uioreanu, îl acuză pe Alin Tişe că minte când spune că nu știa că pista de 3.500 de metri a Aeroportului se suprapunea Centurii Apahida.
Cercetătorii au descoperit care sunt orele cele mai potrivite pentru a sta pe Internet, pentru sport și sex.
Centrul de Recuperare şi Reabilitare Neuropsihiatrică Gherla va fi renovat din fonduri europene, investiția fiind de 3,4 milioane de lei.
Fostul premier al României, Emil Boc, crede că raportul CE pe Justiţie a compormis șansele României de a adera în 2013 la Spațiul Schengen.
Sting este artistul care va cânta în 29 iulie pe Cluj Arena, conform unor surse din cadrul Consiliul Județean Cluj.
Studentul Șerban Taichiș, de la UTCN, s-a aruncat de pe Hala Argroalimentară din Piața Mihai Viteazu pentru că și-a picat mai multe examene la Facultatea de Automatică și Calculatoare.
Directorul Festivalului Peninsula, Laszlo Bodor, a anunțat la Cluj-Napoca de ce a mutat festivalul de la Târgu Mureș.
Doamnele nu au curaj să ceară unele lucruri în dormitor, mai ales când este vorba despre ceva ce trece granitele ”normalului”.
Președintele Consiliului Județean Cluj, Horea Uioreanu, a negat informația că Robbie Williams ar concerta pe Cluj Arena în iulie 2013.
Situaţia jenantă de pe Centura Vâlcele-Aopahida, care se suprapune cu pista de 3.500 de metri a Aeroportului Internaţional Cluj-Napoca, a fost deja rezolvată de Consiliul Judeţean Cluj.
Medicii au demonstrat că masturbarea poate preveni cancerul de prostată. Conform Ligii Române de Cancer, aproximativ 177 de bărbați din țara noastră sunt descoperiți, anual, cu această maladie.
Un clip postat pe internet prezintă o scenă în care un tanc traversează o șosea pe care circulă mai multe mașini.