Muncitorii care lucrau la reabilitarea zidului Bisericii Reformate din Piața Bobâlna au descoperit o groapă comună, plină cu sute de schelete umane.
Un clujean este cercetat în stare de arest pentru că a furat burlanele unui hotel din Câmpia Turzii.
Iulius Mall Cluj va inaugura parcul de pe malul lacului Gheorgheni, în 23 octombrie, cu un concert extraordinar al Operei Române din Cluj-Napoca.
Consilierii județeni din Cluj s-au certat pe denumirea Aeroportului, existând discuții în legătură cu păstrarea titulaturii de ”Cluj-Napoca”.
Comisarul șef Cristian Pintea, dat afară din funcția de adjunct al IPJ Cluj pentru că l-a umilit pe agentul Sergiu Todea, s-a dus liniștit în concediu de odihnă.
Deși a fost considerat doar un mit fără temei, ideea că schimbarea vremii poate fi resimțită de unele persoane datorită durerilor resimțite la nivelul articulațiilor este confirmată de un număr mare de observații medicale.
Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Cluj a primit o autospecială de stins incendii și descarcerare achiziționată din fonduri europene, prin Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară ”Transilvania de Nord”.
Un clujean este extrem de iritat de starea proastă a străzilor din Cluj-Napoca și amenință Primăria că începând de anul viitor nu va mai plăti taxele și impozitele, ba chiar mai mult, dacă va fi somat să le plătească îi va da în judecat
Gigi Becali va putea să muncească din nou în închisoare, primind astfel zile libere, dupa ce instanșa a decis anularea sancțiunilor primite de afacerist.
După o săptămână ploioasă, vremea dă semne că va fi mai frumoasă în următoarele zile, meteorologii anunțând că ploile urmează să se oprească. Temperaturile vor fi normale pentru această perioadă.
O analiză realizată pe piața imobiliară arată că cei mai multe dintre clujeni sunt gata să investească 40.000 de euro într-un apartament.
O echipă formată dintr-un jurnalist și doi arhitecți au creat un concept spectaculos de smartphone complet personalizabil, care arată viziunea lor asupra viitorului în domeniul tehnologic.
Un nou scandal planează asupra emisiunii-concurs Vocea României. Un concurent din acest sezon susține că producătorii emisiunii l-au obligat să își schimbe melodia pe care voia să o interpreteze, cu una care îl dezavantaja.
O femeie din USA a suferit un atac de panică în timpul unei aterizări, reușind să îi înspăimânte pe toți cei din jurul ei.
Numarul cazurilor de copii abuzati emotional sau fizic este in crestere in Romania, iar cazurile care ies la suprafata par sa fie din ce in ce mai grave.
Adrian Mutu a ratat ultimele șase partide disputate de naționala ROmâniei, acesta fiind în conflict cu selecționerul Victor Pițurcă, dar și pentru că nu este într-o formă fizică foarte bună.
Te-ai plictisit de aceleași și aceleași feluri de mâncare atunci când mergi la mall? Din 5 octombrie, ai alternativa perfectă dacă vrei să mănânci pe săturate la un preț excelent: noul restaurant CANTINNA din zona food-court de la Iulius Mall.
Potrivit proiectului noului COD RUTIER, publicat pe site-ul MAI, amenda maximă pentru şoferi ajunge la 9.600 de lei, iar cea mai lungă perioadă de suspendare a permisului de conducere este de doi ani.
Reprezentanții Casei Albe au anunțat că preşedintele american, Barack Obama, a promulgat, joi dimineaţa, legea ce ridică plafonul datoriei, îndepărtând astfel riscul unei incapacităţi de plată și punând capăt celor două săptămâni de b
Președintele CFR Cluj, Iuliu Mureșan, a făcut și glume pe seama situației în care se află Gabi Tamaș, jucătorul concediat de echipă din cauza problemelor cu alcoolul.
Casa din Cluj-Napoca a jurnalistului Rareş Bogdan a fost atacată de persoane necunoscute, în noaptea de marți spre miercuri. Rareș Bogdan a descris pe Facebook ce s-a întâmplat.
Ștefan Marincea, șeful Institutului Geologic, a fost demis, iar el acuză că totul are legătură cu poziţia sa împotriva proiectului Roşia Montană.
Revista Forbes Magazine a realizat topul celor mai bine plătiți actori de televiziune din acest an.
Un colecționar din străinătate scoate la vânzare steagul de luptă al lui Avram Iancu și cere 10.000 de euro.
O nouă creșă cu 72 de locuri a fost inaugurată în cartierul Gheorgheni, pe strada Septimiu Albini.
O nouă ediție ”Retro Parada Toamnei” va avea loc la Cluj-Napoca în acest sfârșit de săptămână.
Mai mulți angajați ai Poștei ROmâne din Cluj au ajuns în pragul disperării după ce au fost disponibilizați în luna septembrie. Aceștia susțin că documentele necesare pentru întocmirea dosarelor de șomaj nu au sosit la timp de la București.
Senatorii au votat respingerea proiectului de lege ce susține mărirea alocației copiilpr cu vîrste cuprinse între 2 și 18 ani, astfel că România va avea o alocație de 35 de ori mai mică decât media UE (7 euro la noi, 210 euro în Europa).
Oamenii de știință susțin că visele pot scoate la iveală indicii importante despre sănătatea oamenilor, de exemplu visele violente pot fi un semn precoce al dezvoltării unor afecţiuni ale creierului, cum ar fi Alzheimer.
Potrivit site-ului oficial al Federațieiu Române de Fotbal, în urma partidei dintre România și Estonia, închiaratp cu scorul 2-0, Victor Pițurcă a devenit antrenorul cu cele mai multe victorii la conducerea primei reprezentative, el înregistrân