O studentă a alergat goală prin centrul orașului ca să strângă bani.
Un bărbat a murit la Salina Turda, în timp ce vizita obiectivul turistic.
Sala Polivalentă din Cluj-Napoca este cu adevărat de nivel european. Sala va avea 1300 de locuri în tribune retractabile, special gândite pentru ca zona să poată fi ușor adaptată.
Fostul premier Emil Boc a declarat că, prin Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului privind migraţia primarilor la alte partide, PSD încearcă să atragă primarii.
Grupul de insule Tristan da Cunha din Oceanul Atlantic este un adevărat paradis, situat la mii de kilometri distanţă de cel mai apropiat platou continental.
Tramvaiele MOV au fost văzute tot mai rar în ultima vreme în Cluj-Napoca.
Fostul președinte al PDL, Emil Boc, i-a răspuns lui Vasile Blaga, care declara zilele trecute că ar fi bine să își dea demisia, dacă tot susține un candidat dintr-un alt partid la alegerile prezidențiale.
Daca ai visat sa mergi in Egipt, sa vezi piramidele sau sa faci scufundari in minunata Mare Rosie, acum ai cea mai buna ocazie sa o faci.
Lacul Laguna Albastră din localitatea Aghireșu este celebru în toată România pentru apa albastră ca în Mediterană. Culmea este că sunt mulți clujeni care nici nu au călcat pe acolo.
Mircea Lucescu vine la Cluj cu Şahtior Doneţk pentru un meci amical, iar apoi va merge la ASA Târgu Mureş.
Serialul ”Suleiman Magnificul” se apropie de final, în această toamnă fiind difuzat ultimul sezon.
Un biciclist clujean se poate considera ghinionist, după ce a fost lovit cu portiera de un șofer din Turda.
Doi tineri au fost prinși în timp ce furau haine și încălțăminte dintr-un centru comercial din Florești.
Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale - I.P.J. Cluj, au destructurat o grupare infracţională specializată în comiterea de infracţiuni de înşelăciune şi şantaj.
Cea mai mare gimnastă a României, Nadia Comâneci, a răspuns provocării ICE BUCKET CHALLENGE.
Jurnalistul Grigore Cartianu a relatat pe contul său de Facebook o povestire relatată de un prieten, care îl are ca erou pe Mircea Badea, cunoscut pentru apetența lui pentru artele marțiale.
Un clip cu o bunicuță simpatică ce dansează pe stradă, în faza unui cântăreț ambulat, face furori pe Facebook.
Divele din SUA conduc de departe la capitolul operații estetice. Iar acolo unde se fac intervenții cu duiumul apar și erori grave.
Mihaela Rădulescu trece prin momente grele, după ce o importantă persoană pentru ea s-a stins din viață.
Fuego a fost provocat de Connect-R să își toarne apă rece în cap, dar a preferat să fie original.
Piaţa volantă din cartierul Grigorescu se redeschide începând de marţi, 26 august, în fiecare săptămână, pe strada Sigismund Toduţă.
Magistratul care judecă procesul omului de afaceri Ioan Bene este acuzat că s-a antepronunţat, deşi procesul nici nu a început.
O tânără a vrut să fie mai specială și s-a urcat pe cap pentru a-și arunca apă cu gheață în cap.
Victoraș Micula, moștenitorul unei averi de 160 de milioane de euro, a fost prins în timp ce copia la BAC, la proba de Limba Română.
PRO TV a anunțat care va fi grila de toamnă a postului de televiziune, care a pierdut în ultimele luni foarte multe vedete și care încearcă să reducă din cheltuieli.
Un șofer din Cluj a fost depistat conducând cu viteză pe Autostrada Transilvania și amendat cu 810 lei.
Zeci de candidați din Cluj au lipsit de la proba de scrisă la Limba și Literatura Română a examenului de Bacalaureat sesiunea august-septembrie 2014.
Primarul Clujului, Emil Boc, a făcut furori pe Facebook cu imaginile în care își toarnă apă cu gheață în cap și donează bani pentru o cauză umanitară.
Un băiat de 6 ani a scăpat cu viață după ce o mașină a trecut peste el. Scena a fost filmată de o cameră de supraveghere din zonă.
Andra l-a provocat pe fostul boss de la CFR Cluj să își arunce o găleată cu apă rece în cap, iar pe fosta ei dansatoare, iubita omului de afaceri, a numit-o Ane Paszkany.