Asociația Prader Willi din România derulează proiectul ”Club de educație și dezvoltare emoțională la Centrul NoRo”- finanțat prin programul MOL pentru sănătatea copiilor, Ediția a 9-a, cu suma de 25.000 RON.
Potrivit datelor publicate de către Banca Națională a României, indicele ROBOR la trei luni, în funcţie de care se calculează costul creditelor de consum în lei cu dobânda variabilă, a scăzut uşor vineri pe piaţa interbancară la 3,22% pe an
Poliţiştii clujeni cercetează un bărbat în vârstă de 33 de ani, din oraşul Dragomireşti, judeţul Maramureş, pentru conducere sub influenţa alcoolului.
Weekend plin de evenimente la Cluj, de la festivaluri: Central Park Wine Festival sau FloreștiFest, până la spectacolul special de operă din Piața Avram Iancu.
Nelu Varga, omul cu milioanele de la CFR Cluj făcute din afaceri cu terenuri revendicate, vrea să îl aducă la club pe fostul președinte de la Betis Sevilla.
România a înregistrat un deficit bugetar în primele 7 luni ale anului față de aceeași perioadă din 2017.
Trăim într-o perioadă în care tarifele pentru datele mobile sunt foarte mici. Cu toate acestea, nimic nu se compară cu semnalul puternic de acasă.
Meciul CFR - Dudelange s-a terminat 2-3, fiind cea mai mare rușine din istoria recentă a fotbalului românesc, iar Toni Conceicao vrea să demisioneze.
Antonio Conceicao și-ar fi dat demisia de la CFR Cluj după eliminarea echipei.
CFR Cluj a înregistrat una dintre cele mai rușinoase înfrângeri din istoria fotbalului românesc, fiind eliminată de o echipă modestă din Luxemgurg.
Simona Halep este onorată după succesul de la Roland Garros printr-o marcă poştală care îi poartă numele.
CFR Cluj a încercat să obțină o victorie la scor și să se califice în grupele Ligii Europa. Clujenii aveau nevoie de o victorie la trei goluri diferență.
Clujul este cel mai scump oraș din țară, iar traiul aici începe să semene cu cel din metropolele din Asia, unde oamenii dorm practic în nișe.
Experiențele cinematografice în aer liber oferite de Movie Nights continuă, într-o ediție specială! În acest week-end, ne dăm întâlnire cu cinefilii la Wine Festival, în Parcul Central.
Eugen Orlando Teodorovici nu ar refuza postul de premier al României, dacă i s-ar propune acest lucru.
Un bărbat din oraşul Deta, judeţul Timiş, este cercetat de polițiștii clujeni, după ce aceștia l-au depistat conducând un autoturism deşi avea dreptul de a conduce suspendat.
Polițiștii clujeni au desfășurat, miercuri, o acțiune cu efective mărite pe raza de competență, pentru menținerea ordinii și liniștii publice, descurajarea comiterii de fapte antisociale și depistarea persoanelor bănuite de săvârșirea un
Recunoaștem că frigiderele nu sunt cele mai impresionante produse pe care le poți cumpăra. Deși sunt o parte vitală din viața noastră, pulsul nu o ia razna când auzim vorbindu-se despre frigidere.
Circa 30 de localnici din Florești au protestat în fața Primăriei și au cerut stoparea construcțiilor, locuri în grădinițe și creșe, dar și drumuri.
Organizatorul de petreceri tehno, Botezatu Andru, reținut pentru trafic de droguri în Piatra Neamţ, dar şi în alte judeţe – Iaşi, Bacău, Constanţa şi Cluj.
Poliţiştii clujeni au desfăşurat o razie pentru prevenirea și descurajarea comiterii de fapte antisociale, menținerea ordinii și liniștii publice, depistarea persoanelor urmărite în temeiul legii.
Polițiștii clujeni au nevoie de ajutorul cetățenilor pentru a găsi o adolescentă de 15 ani, dispărută de acasă de o săptămână.
Primarul Emil Boc le cere polițiștilor locali să ia mpsuri împotriva celor care ”sparg” semințe și fac mizerie.
Simona Halep a avut parte de un debut dezastruos la turneul US Open, aceasta fiind eliminată chiar din primul tur, de către Kaia Kanepi.
Primarul Emil Boc anunță că a pornit un ”război” împotriva celor care aruncă mizerii pe jos pe străzile Clujului, în special intrând în atenția autorităților cei care își aruncă mucurile de țigară pe jos sau coji de semințe.
Președintele României, Klaus Iohannis, a solicitat Guvernului, prin intermediul unui comunicat transmis de Administrația Prezidențială, adoptarea de urgență a tuturor măsurilor necesare prin care să fie stopată creșterea numărului de focare
Primăria Florești anunță că pe centura de Nord vor fi instituite sensuri unice.
CFR Cluj joacă cu câteva milioane de euro pe masă meciul de joi seara, contra luxemburghezilor de la Dudelange.
Un bărbat de 71 de ani din Coreea de Sud a ales să mănânce sushi, iar în urma unei infecții medicii au trebuit să îi amputeze mâna.
Cel mai mare festival în aer liber din România dedicat vinului, gastronomiei, culturii și muzicii, Central Park Wine Festival, dă startul bunei-dispoziții joi, 30 august și propune publicului o serie de evenimente interesante.